Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1091853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline p3rshing

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2010 dnia: Listopad 12, 2014, 09:29:41 pm »
W poniedziałek odebrałem swoje zamówienie z Arosa i znów mam podobną wadę: http://zapodaj.net/14a9bb16bfb6c.jpg.html
Niby to nic wielkiego, ale za którymś razem to już można się zirytować, z uporem maniaka pakują tylko w sam karton. Nad kolejnym zakupem tam, będę musiał się już poważnie zastanowić.
Z Arosa dostałem Piotrusia Pana z identycznym uszkodzeniem. Te uszkodzenia wyglądają raczeja na powstałe zanim komiksy zostały zapakowane. U mnie ten problem pojawił się też przy Batmanie. Dotyczy praktycznie tylko komksów z Egmontu. Może cała partia "upadła" :)

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2011 dnia: Listopad 12, 2014, 09:33:09 pm »
A mi się wydawało, że to nie jest podany koszt wysyłki tylko suma zakupów, której nie należy przekraczać.
Fredowski błąd popełniłem z tymi 200$. Zapatrzyłem się z FAQ sklepu i stąd zamiast 50 dolców napisałem 200. Ale spodziewaj się kosztów przesyłki mniej więcej w tej kwocie.

Offline Dembol_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2012 dnia: Listopad 12, 2014, 09:33:46 pm »
Orientuje się może ktoś jaki jest koszt wysyłki z tfaw.com jednego średniej wielkości omnibusa?
Dodaj to co Cię interesuje do koszyka, potem przeglądając jego zawartość możesz wybrać kraj docelowy i powinny Ci wyskoczyć koszty przesyłki.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2013 dnia: Listopad 12, 2014, 09:39:21 pm »
Z Arosa dostałem Piotrusia Pana z identycznym uszkodzeniem. Te uszkodzenia wyglądają raczeja na powstałe zanim komiksy zostały zapakowane. U mnie ten problem pojawił się też przy Batmanie. Dotyczy praktycznie tylko komksów z Egmontu. Może cała partia "upadła" :smile:

Niby Bonito i Aros to samo, ale z Bonito wszystkie komiksy przychodzą nienaruszone :wink: Napisałem przed chwilą wiadomość do nich, zobaczymy jak się ustosunkują.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2014 dnia: Listopad 12, 2014, 09:43:47 pm »
Nie, ja strasznie nie lubię reklamować komiksów, robię to tylko wtedy kiedy jest to już niezbędne.
Wydaje mi się, że stan komiksu na focie sprawia, że jesteśmy świadkami momentu, kiedy reklamowanie jest niezbędne. :smile:  To ogromna firma, tam ludzie na olbrzymich halach to pakują, a na telefonach siedzą jakieś babki na etacie. Od razu Ci to wymienią, bez jakichkolwiek problemów, bo mają to w dupie, pracują w molochu. Ustosunkują się tak, że wymienią bez problemów.
Co do Bonito i Arosa, to u mnie odwrotnie. Bonito gorsze. :biggrin:

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2015 dnia: Listopad 12, 2014, 09:45:13 pm »
Itachi, nie pogniewaj sie, ale jaki jest sens umieszczania tych zdjec i placzu na forum jesli nie zamierzasz reklamowac? Nie reklamujac uszkodzonego produktu dajesz ciche przyzwolenie aby tak Cie wlasnie traktowano czyt. pakowano byle jak albo wciskano uszkodzony towar. Przeciez zaplaciles niemale pieniadze. Reklamuj!!!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2016 dnia: Listopad 12, 2014, 09:54:14 pm »
Umieściłem jedno zdjęcie i nie przypominam sobie, żebym płakał. Z Twoim postem jednak muszę się zgodzić i już do nich napisałem :wink:

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2017 dnia: Listopad 12, 2014, 10:14:34 pm »
To ogromna firma, tam ludzie na olbrzymich halach to pakują, a na telefonach siedzą jakieś babki na etacie. Od razu Ci to wymienią, bez jakichkolwiek problemów, bo mają to w dupie, pracują w molochu. Ustosunkują się tak, że wymienią bez problemów.


Nie pogniewaj się, ale trochę nieprzyjemnie czyta się coś takiego. Opisujesz w sposób negatywny firmę i jej pracowników, którzy we wzorcowy sposób obsługują zgłoszenia reklamacyjne. Praktycznie tego samego dnia dostajesz odpowiedź na swoją reklamację (ostatnio odpowiedzieli mi w ciągu godziny). Nie zdarzyło się jeszcze, żeby odrzucili moja reklamację. Przysyłają kuriera, który przywozi nowy komiks/książkę, a zabiera zniszczony egzemplarz.

Pamiętam,  że swego czasu opisywałeś twoje przygody z reklamacją w innym sklepie, gdzie musiałeś na swój koszt odsyłać komiks, a potem prosić się o zwrot pieniędzy za przesyłkę. Chyba wtedy odczułeś najlepiej, jak to jest "gdy ktoś ma to w dupie".
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 11:00:38 pm wysłana przez Fau »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2018 dnia: Listopad 12, 2014, 11:03:22 pm »
 :shock:
Przecież napisałem, że super jest u nich z wymianą. Nawet kiedyś taką reklamację opisałem. Nie użyłem zwrotu maj w d. żeby skrytykować.
Napisałem dlaczego moim zdaniem tak fajnie reklamują. Bo to moloch, oni to wszystko robią taśmowo. Babki siedzą na etacie, mają w mailu od klienta zdjęcie i informację, że uszkodzony, to po prostu wymieniają. Fajnie to działa z reklamacją, bo to idzie taśmowo, bez zastanowienia. Nie mają czasu na pierdoły, więc bez mrugnięcia okiem wymieniają. Co im zależy?
Skoro już jesteśmy przy tej idealności...ta taśmowa obsługa ma też swoje złe strony. Kiedyś napisałem maila czy mi połączą dwa zamówienia w jedno, żeby tylko raz zapłacić za wysyłkę (kupowałem z dwóch kuponów na Allegro) i otrzymałem odpowiedź, że bez problemu tak zrobią, a kasę za drugą wysyłkę zwrócą na konto i proszę po prostu napisać w komentarzu do zamówienia, że chce pan połączyć. Składam zamówienia, piszę co i jak, a za jakiś czas dostałem automatyczne 2 maile, że książki zapakowane. Napisałem do tej pani od tamtego maila uprzejmą wiadomość, a ona odpisała, że już niestety zapakowali na hali w 2 kartony i nie da się nic zrobić.
Także tego... To wszystko wyniki taśmowego pakowania wynikającego z rozmiarów tej firmy. Bardzo automatycznie to wszystko jest robione. Nawet nie mogą te kobiety na informacji wystawić jakiegoś komiksu na Allegro, który jest dostępny na stronie Arosa, bo na Allegro to się wszystko wystawia automatycznie. Plusy w Arosie wynikają z niemal automatycznej obsługi klienta. Z minusami jest tak samo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2014, 01:57:40 am wysłana przez Death »

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2019 dnia: Listopad 13, 2014, 06:36:52 am »
Spoko. Po prostu niezbyt w fajne jest to, że użyłeś negatywnych sformułowań żeby przedstawić coś w pozytywnym świetle. Takie spojrzenie na świat, w którym coś pozytywnego wynika nie z dobrej woli i profesjonalnych procedur, ale z "mienia wszystkiego w dupie".
 Negatywne wibracje, złe fluidy itd.  :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2014, 06:41:17 am wysłana przez Fau »

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2020 dnia: Listopad 13, 2014, 03:29:19 pm »
Też mi przyszła paczka od Arosu, 3 komiksy na 6 uszkodzone. To chyba w transporcie, bo były słabiutko zabezpieczone przez rozmiar Garażu Hermetycznego... No właśnie, z Bonito zawsze wszystko cacy, a z Arosu tak średnio...




Fau, Death nie napisał niczego złego, po prostu stwierdził fakt. Co do formy reklamacji to jest świetna. :)

Offline raskoks

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2021 dnia: Listopad 13, 2014, 11:04:37 pm »
Orientuje się może ktoś jaki jest koszt wysyłki z tfaw.com jednego średniej wielkości omnibusa?
ze 25 $ ;-)
swoja droga do mnie  wlasnie przyszly z amazon marketu zmasakrowane epicki spider-mana - teraz to bedzie zabawa w reklamowanie :D
a powiem ze mam duza tolerancje i nie bawie sie w wymiany obtluczonych rogow - bo bym tak caly czas musial przy zakupach ze stanow itp :/

endriu84

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2022 dnia: Listopad 13, 2014, 11:29:10 pm »
Jaka zabawa?
Wysylasz maila ze zdjęciem i wysyłają drugi egzemplarz. Grunt to argumentacja i kultura wypowiedzi.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2023 dnia: Listopad 14, 2014, 08:10:33 am »
Ja już czekam na moją catwoman miesiąc od użytkownika samedobreksiazki
A ja z tej okazji pytanie mam właśnie o samedobreksiazki - odbierał ktoś osobiście (bo nie mogę u Was doczytać czy ktoś sam się pojawił po zamówienie u sprzedawcy)? W jakiej lokalizacji?
Dzięki z góry za info.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2024 dnia: Listopad 14, 2014, 08:46:38 am »
No właśnie, z Bonito zawsze wszystko cacy, a z Arosu tak średnio...

Wczoraj odebrałem z Arosu przesyłkę - dali pancernie podwójny karton. Wszystko cacy.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything