Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 353591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 07, 2013, 04:34:50 pm »
Idź do Empika i masz ten sam komiks w HC, po polsku, za 15 złotych i nie płacisz za wysyłkę.

heh no tak... zapomniałem, że on był po 15 zl, a nie 40  :oops:

Ech człowiek to czasami głupiutki jest  :roll:

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 08, 2013, 10:21:45 am »
Przepraszam za dwa posty pod sobą.

Napisałem kilka zdań na temat nowej serii, a w zasadzie pierwszego zeszytu. Nie jest to stricte recenzja, ale zainteresowanych odsyłam pod poniższy link:

http://jaroslawd.blogspot.com/2013/02/recenzja-superior-spider-man-1.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 14, 2013, 12:59:18 pm »
Drugi zeszyt Superiora przeczytany.

Kilka zdań ode mnie na temat tego komiksu.

The Superior Spider Man #2





"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Fanatyk_2004

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 18, 2013, 09:08:18 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 19, 2013, 02:19:41 pm »
http://superiorspider.blog.pl/

Raczej streszczenie niż recenzja  :wink: Bardzo przydatne dla osób, które słabiej rozumieją po angielsku, bo fajnie wszystko wyjaśnione.

Ja natomiast zapraszam do przeczytania kilku zdań i obejrzenia kilku zdjęć z zeszytu numer 3. Powrót Sępa, który zresztą został świetnie narysowany.

The Superior Spider - Man #3 - recenzja

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Fanatyk_2004

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 25, 2013, 08:13:46 pm »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 28, 2013, 08:46:03 am »
W Superiorze od czwórki Ryana Stegmana zastąpi Camuncoli, a w "10" ujrzymy Green Goblina. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jak na razie czwarty zeszyt jest na czele listy bestsellerów marvel.com

Ktoś z Was w ogóle czyta? Jakieś wrażenia?


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 28, 2013, 09:23:09 am »
Przeczytalem Superiora 1-3 i jak dla mnie to taka sredniawka, bez wiekszych rewelacji, mozna przeczytac. Nie moge sie za bardzo przekonac co do intencji Doca aby byc superhero. Jego decyzja w stosunku do MJ tez jest dziwna. Ale nie czytalem historii poprzedzajacej Superiora, wiec moze nastapila w nim jakas przemiana i zapragnal byc "dobry" (kosztem Parkera : ) Ciekawy jestem jak pociagna te cala historie, ale w sumie jak narazie ta historia skierowana jest raczej do mniej wymagajacego (mlodszego) czytelnika. Oczywiscie moim skromnym subiektywnym zdaniem, bez przywolywnia merytorycznych argumentow :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 28, 2013, 09:31:09 am »
Coś jest w tym co piszesz, ale mimo tych ułomności nadal ma w sobie tą magie Spidera, co sprawia, że się kupuje i zaczytuje. Przynajmniej ja tak mam.

Największy minus to ta liczba stron, będąca porażką. A konkretniej stosunek ilości reklam do samego komiksu.

Ciekawi mnie jak to się dalej rozwinie, ale nie ukrywam, że odbiór utrudnia mi brak znajomości poprzednich zeszytów Amazing Spider Mana. Co do Octopusa, pytanie czy rzeczywiście chce być tym "supehero", czy ma w tym swój zamiar, żeby ludzie tak myśleli  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 28, 2013, 10:54:00 am »
Coś jest w tym co piszesz, ale mimo tych ułomności nadal ma w sobie tą magie Spidera
To fakt, magia Spidera dalej jest :)
 
Największy minus to ta liczba stron, będąca porażką. A konkretniej stosunek ilości reklam do samego komiksu.
God bless America :)

Jestem wlasnie po lekturze #4 i nie jest zle. Generalnie w calej tej serii dosc zabawnie jest wykreowana postac doktorka, ktory probuje "wpasowac sie" w zycie Parkera. Mysle, ze lepszy odbior historii mialbym jakbym przeczytal TPB a nie zeszytowki. Ledwo sie czlowiek rozkreci a tu koniec komiksu :(
Zastanawiam sie czy jest sens siegac po The Amazing Spider-mana. Ilosc wczesniejszych watkow moze byc przytlaczajaca. Ale moze sie myle.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 28, 2013, 01:12:39 pm »
Ja czwórkę i piątkę zamówiłem dziś.

Cytuj
Zastanawiam sie czy jest sens siegac po The Amazing Spider-mana. Ilosc wczesniejszych watkow moze byc przytlaczajaca.

No właśnie chyba już nie ma sensu, nie mówiąc o tym, że ciężko byłoby zdobyć te 700 zeszytów ;)

Cytuj
Ledwo sie czlowiek rozkreci a tu koniec komiksu

otóż to...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Fanatyk_2004

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 28, 2013, 04:50:33 pm »
Ostatnie komiksy czytałem w czasach TM-Semic. Do dzisiaj mam całą szafę oprawionych roczników w twardych oprawach (sPider-man, Superman, Batman, X-men itp itd). Moje hobby odżyło w czasach Dobrego Komiksu. Uzbierałem wszsytkie numery jakie wyszły, niestety inicjatywa upadła. Teraz za sprawą WKKM powróciłem do czytania komiksów. Regualrnie kupuję przez internet Superior-Spider-mana i Morbiusa, oprócz tego kupuję WKKM. Wiele mnie ominęło przez te lata i wiele wątków jest mi nieznanych, ale wciągnąłem się w świat nowego pajączka (który - daje sobie rękę obciąć nie będzie długo pod wodzą Octaviusa) i czekam na kolejne numery z zapartym tchem. Fakt, komiksy cienkie, mnóstwo reklam, ale mimo tego czyta się tą serię bardzo fajnie. Narazie jestem po lekturze pierwszych trzech numerów i czekam na więcej. Na półeczce leży 4ty numer, którego skonsumuje w najbliższych dniach :smile: Po krótce staram się streszczać numery lepszego pajączka na prostym blogu - http://superiorspider.blog.pl/ :]

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 28, 2013, 05:25:48 pm »
Wiele mnie ominęło przez te lata i wiele wątków jest mi nieznanych, ale wciągnąłem się w świat nowego pajączka (który - daje sobie rękę obciąć nie będzie długo pod wodzą Octaviusa)

Ktoś pisał w tym temacie chyba, że ok 8 numeru ma wrócić po staremu.

EDIT: znalazłem:

Z   tego co czytałem, to już w 7mym numerze Peter Parker podejmie walkę w   celu przejęcia swojego ciała. Co do ceny, to myślę że jak na markę   Spidera jest OK. Rażą mnie natomiast ceny innych wariantów okładkowych   danego numeru, które oscylują wokół 130 złotych. Gruba przesada, chociaż   trzeba przyznać że są dużo ładniejsze od podstawowych.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 01, 2013, 06:38:33 am »
No właśnie chyba już nie ma sensu, nie mówiąc o tym, że ciężko byłoby zdobyć te 700 zeszytów :wink:
Czesc zeszytow wyszlo w Polsce :)
Ale wlasnie troche poszperalem w necie i mysle, ze warto przeczytac The Amazing Spider-man #698-700 czyli historie pod wspolnym tytulem "Dying Wish", czyli wydarzenia poprzedzajace The Superior SM.
 
A tak wogole to w wersji elektronicznej mozna kupic wszystko : ) tutaj link np. do vol.2
http://www.comixology.com/Amazing-Spider-Man-Vol-2/comics-series/811?pg=7
 
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 01, 2013, 06:53:33 am »

 

anything