trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 353521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:21:42 pm »
ale jest dokładnie jak napisał Dembol_. Wszyscy koledzy czytający Ultimate zgodnie potwierdzają, że to dno totalne.

Hahaha, zabawne, jak różnie można interpretować ten sam post :lol:

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:42:17 pm »
Źle się wyraziłem. Uwielbiają Ultimate. Ale Ultimatum to dno totalne po którym cała przyjemność z czytania umarła
Wyedytowałem tamten post

Offline hans

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:59:14 pm »
Hehe, zupełnie inaczej Cię zrozumiałem.
Zabawne, jak różnie można interpretować ten sam post ;)

Offline zielone_biurko

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 18, 2013, 12:02:45 am »
Porównaj to z 616 gdzie co roku jest jakiś event.
Cytuj
I je też nic o innych crossoverach nie słyszałem (a przynajmniej o niczym rozmachem dorównującym eventom z 616)

No ciągle jest jakiś event. House of M, Civil War, Planet Hulk i WWH, Secret Invasion i co? I nic. Jedyne co się zmienia w świecie przez te eventy to to, że
Spoiler: pokaż
Xavier zaginął
. Rozmach rozmachem, ale miło też by było wziąć konsekwencje na uniwersum po rozpierduchach. :wink:


Cytuj
Było jedno crossover w ponad 10-letniej historii tego tytułu.
No to mowa o Ultimatum. A śmierć Parkera? A Ultimate Power? Trylogia Ultimate Doomsday? Trylogia Galactusa? A choćby Ultimate Wolverine vs Hulk? Ktoś nie odrobił pracy domowej. :smile:

A i jeszcze kilkuczęściowy "Crossover" Ultimate Fantastycznej Czwórki ze światem Marvel Zombies i miniseria Spider-Men.

Cytuj
Źle się wyraziłem. Uwielbiają Ultimate. Ale Ultimatum to dno totalne po którym cała przyjemność z czytania umarła
Ultimate Comics Spider-Man, gdzie Parker mieszka z Human Torchem i Ice Manem pod jednym dachem jest bardzo miły. Klimat niczym z:





Offline Dembol_

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 18, 2013, 08:48:42 pm »
No to mowa o Ultimatum. A śmierć Parkera? A Ultimate Power? Trylogia Ultimate Doomsday? Trylogia Galactusa? A choćby Ultimate Wolverine vs Hulk?
Były wydawane jako osobne miniserie. Wątki fabularne Ultimate Spider-man nie stawały nagle by poświęcić 4-5 zeszytów na tie-in do danego wydarzenia i z tego co pamiętam, nawet pomimo obecności Spidera w części tych historii nie trzeba było ich czytać do zrozumienia USM.

Klimat niczym z Amazing Friends był tym o co Bendisowi chodziło. Szkoda tylko, że rysunki Lafuente mi zupełnie nie odpowiadają.

Offline zielone_biurko

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 18, 2013, 09:11:34 pm »
Były wydawane jako osobne miniserie. Wątki fabularne Ultimate Spider-man nie stawały nagle by poświęcić 4-5 zeszytów na tie-in do danego wydarzenia i z tego co pamiętam, nawet pomimo obecności Spidera w części tych historii nie trzeba było ich czytać do zrozumienia USM.

Klimat niczym z Amazing Friends był tym o co Bendisowi chodziło. Szkoda tylko, że rysunki Lafuente mi zupełnie nie odpowiadają.


1. [size=78%]http://www.atomcomics.pl/pl/p/ULTIMATE-COMICS-SPIDER-MAN-DEATH-OF-SPIDER-MAN-OMNIBUS-HC/14339[/size]
Collecting ULTIMATE COMICS SPIDER-MAN (2009) #15 and #150-160, ULTIMATE COMICS AVENGERS VS. NEW ULTIMATES #1-6, and ULTIMATE COMICS FALLOUT #1-6.

Nie trzeba ich czytać, ale wątki się uzupełniają. Równie dobrze nie trzeba czytać głównego runu Civil War, by ogarnąć co się dzieje w Civil War: Spider-Man.

2. Co kto lubi ;) Imho dopieszczony bardzo komiks.

Offline pjotroos

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 20, 2013, 02:19:10 pm »
Jest dokładnie na odwrót.
Było jedno crossover w ponad 10-letniej historii tego tytułu. Wystarczy wiedzieć, że w trakcie Ultimatum Magneto robi wielką zawieruchę, wszyscy giną, głównie mutanci, że pisał to Jeph Loeb i że nie trzyma się kupy zupełnie oraz dla zachowania zdrowia psychicznego nie warto tego czytać. Porównaj to z 616 gdzie co roku jest jakiś event.
Okej, inaczej rozumiemy crossovery. Nie chodziło mi tylko o wielkie eventy zmieniające obraz świata, chodziło mi o sytuacje, gdzie jakieś wydarzenia rozgrywają się w więcej niż jednej serii naraz. Z dużych eventów - poza Ultimatum - był jeszcze Gah-Lak-Tus, Ultimate Power, Doomsday, Death of
Spoiler: pokaż
Spider-Man
i Divided We Fall, United We Stand, a lada chwila będzie Cataclysm. Poza tym obsady poszczególnych serii przenikają się regularnie - Nick Fury pojawia się praktycznie w każdej z nich,
Spoiler: pokaż
Kitty Pryde
z X-Men przez lata występowała w Spider-Manie, później do obsady dołączyli też
Spoiler: pokaż
Bobby Drake, czyli Iceman
oraz
Spoiler: pokaż
Human Torch z Fantastic Four
, który następnie trafił do nowego Ultimate Comics: X-Men. W czasach przed Ultimatum gościnnymi występami w swoich zeszytach wymieniali się Wolverine i Spider-Man. Z jego kart na karty Ultimates zawędrowała Jessica Drew. Kilka zeszytów Spider-Mana posłużyło też za domknięcie wątku Genoshy z X-Men. Po Death of... skakanie wątków z serii do serii jest już kompletnie na porządku dziennym. Wszystkiego wymieniać nie będę, bo końca listy nie byłoby widać, w każdym razie rzecz nie w tym, że co rok jest tu kolejne House of M, tylko w tym, że uniwersum Ultimate jest naprawdę małym światem nawet wtedy, gdy podobnych zdarzeń aktualnie nie ma.

A Ultimatum to faktycznie chłam okrutny, jak zresztą wszystko, co dla Ultimate Marvel napisał Loeb. The Ultimates 3 i New Ultimates było nie mniejszymi koszmarkami, jedynie Ultimate X dało się jako-tako czytać. Na szczęście facet krótko potem znika na dobre, a wszystkie serie wracają do jako-takiej formy po drugim dużym jebut, czyli Death Of.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 02:26:08 pm wysłana przez pjotroos »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #427 dnia: Październik 10, 2013, 01:22:57 pm »
Dlaczego saga z TM Semic o Maximum Carnage uważana jest za doskonały przykład jak nie należy tworzyć komiksu superbohaterskiego?  :smile:

Przyznam, że nie pamiętam już dokładnie o co tam chodziło, ale z dzieciństwa mam wspomnienia, że była ona dość dobra, brutalna i krwawa. Nie wiem na ile pamięć mnie nie zawodzi, musze sobie przypomniec kiedyś te sagę. Tak czy inaczej stwierdzenie takie mnie nieco zaskoczyło.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #428 dnia: Październik 10, 2013, 02:54:23 pm »
Pytanie:

Dlaczego saga z TM Semic o Maximum Carnage uważana jest za doskonały przykład jak nie należy tworzyć komiksu superbohaterskiego?  :smile:

Odpowiedź:

Dlatego
że nie pamiętam już dokładnie o co tam chodziło

Nawrzucali kupę superbohaterów, trochę brutalności, trochę krwi ale sensu tam żadnego. Taka wydmuszka po której pamiętasz, że chyba był tam Kapitan Ameryka, ale co tam robił? No właśnie nic, celu tam żadnego, treści nawet mniej...

Offline zielone_biurko

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #429 dnia: Listopad 03, 2013, 11:02:14 pm »
Czym jest podyktowana zmiana stroju Spider-Mana w najnowszych zeszytach Superiora? :-)

Offline wilk_stepowy

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #430 dnia: Listopad 04, 2013, 09:44:03 am »
Ja przestałem kupować pająka w trakcie trwania Maximum Carnage. Pajęczak strasznie dołował od jakiegoś czasu, a to hucznie zapowiadane crossover przelało czarę goryczy. Strasznie się umęczyłem czytając to i pamiętam że były dość spore różnice pomiędzy prowadzeniem wątku przez różnych scenarzystów. A Kapitana w ogóle nie pamiętam.

Offline Itachi

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #431 dnia: Listopad 08, 2013, 12:20:09 pm »
Mam pytanie związane z najnowszym tomem WKKM, w co najlepiej zainwestować aby kontynuować przygodę z serią Ultimate? Chodzi mi o bezpośrednią kontynuację ;)

Offline wilk_stepowy

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #432 dnia: Listopad 08, 2013, 12:45:44 pm »
To może drugi tom? ;)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #433 dnia: Listopad 08, 2013, 02:58:54 pm »
Mam pytanie związane z najnowszym tomem WKKM, w co najlepiej zainwestować aby kontynuować przygodę z serią Ultimate? Chodzi mi o bezpośrednią kontynuację :wink:

Lista kolejnych tomów serii Ultimate Spider-Man:
Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility
Ultimate Spider-Man: Learning Curve
Ultimate Spider-Man: Double Trouble
Ultimate Spider-Man: Legacy
Ultimate Spider-Man: Public Scrutiny
Ultimate Spider-Man: Venom
Ultimate Spider-Man: Irresponsible
Ultimate Spider-Man: Cats & Kings
Ultimate Spider-Man: Ultimate Six
Ultimate Spider-Man: Hollywood
Ultimate Spider-Man: Carnage
Ultimate Spider-Man: Superstars
Ultimate Spider-Man: Hobgoblin
Ultimate Spider-Man: Warriors
Ultimate Spider-Man: Silver Sable
Ultimate Spider-Man: Deadpool
Ultimate Spider-Man: Clone Saga
Ultimate Spider-Man: Ultimate Knights
Ultimate Spider-Man:
Spoiler: pokaż
Death
of the Goblin
Ultimate Spider-Man: And His Amazing Friends
Ultimate Spider-Man: War of the Symbiotes
Ultimate Spider-Man: Ultimatum (tie-in do crossoveru)
Ultimatum (crossover)
Ultimate Spider-Man: The New World According to Peter Parker
Ultimate Spider-Man: Chameleons
Ultimate Spider-Man:
Spoiler: pokaż
Death of Spider-Man
Prelude
Ultimate Spider-Man:
Spoiler: pokaż
Death of Spider-Man

Ultimate Spider-Man:
Spoiler: pokaż
Death of Spider-Man
Fallout

Spoiler: pokaż
Nowy czarnoskóry Spider-Man, który zastąpił starego po jego śmierci
:

Ultimate Comics Spider-Man Vol. 1
Ultimate Comics Spider-Man Vol. 2
Ultimate Comics Spider-Man Vol. 3
Ultimate Comics: Divided We Fall, United We Stand
Ultimate Comics: Spider-Man Vol. 4

Offline Itachi

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #434 dnia: Listopad 08, 2013, 03:20:52 pm »
Na Tobie zawsze można polegać! Wielkie dzięki :wink:

 

anything