Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolkonw

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #825 dnia: Marzec 08, 2010, 01:28:46 pm »

No i wyciagnales tych wszystkich (lub prawie) ludzi do Radarow, opublikowaliscie sporo fajnego materialu i serwis zdechl? Dlaczego?
Bo to taka branza, ze trzeba ciagle wprowadzac swieza krew, a nie zamykac sie w gronie wszechstronnych znawcow, ktorzy z roku na rok maja coraz mniej czasu.


ale że co?
otwarcie oznacza brka JAKICHKOLWIEK standardów czyli pisać z poziomu experta (komentuje rok) może każdy forumowy troll?
 brawo!


Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #826 dnia: Marzec 08, 2010, 01:29:13 pm »
G:  :D Ale mnie rozbawiłeś tekstem o nakładach (czy moze raczej "nakładzikach") ! Niezłe !
Zadziwiające z jaką łatwością plujesz na ludzi, którzy coś robią (mniejsza o poziom), jednocześnie źle znosząc krytykę pod adresem swojej "twórczości" - "opinii" o komiksie i jego twórcy...
Tak tylko spostrzegam, nie licz na dyskusję.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #827 dnia: Marzec 08, 2010, 01:40:48 pm »

ale że co?
otwarcie oznacza brka JAKICHKOLWIEK standardów czyli pisać z poziomu experta (komentuje rok) może każdy forumowy troll?
 brawo!



Kwestia do dyskusji - Ty stawiasz wysokie wymagania autorom - i to dobrze, ale nie kazdy zdola im sprostac (a nawet jesli zdola, to szybko straci zapal przy 3 poprawce tego samego tekstu).

Ja uwazam, ze trzeba dac ludziom pisac, poprawiac ewidentne bledy merytoryczne (w stylu rok wydania pisma, ale liczba reedycji), ale nie ingerowac w styl ani opinie, a sami odnajda swoj sposob pisania.

Kuba ma jeszcze inne podejscie - zgodnie ze swoja wizja prowadzenia pisma. Dodam tylko, ze KZ istnieje i dziala nieprzerwanie od 2002 roku, mial juz chyba z 6 redaktorow naczelnych i cale archiwum jest dostepne online - oczywiscie za darmo. Inne serwisy z ktorymi jestesmy porownywani pojawiaja sie w tym czasie i znikaja.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline bąbielek

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #828 dnia: Marzec 08, 2010, 01:43:01 pm »
Inne serwisy z ktorymi jestesmy porownywani pojawiaja sie w tym czasie i znikaja.
Na przykład Wrak i Gildia.

Klick me up, klick me down.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #829 dnia: Marzec 08, 2010, 01:47:21 pm »
Ktos porownywal KZ z wrakiem i gildia? To ciekawe.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #830 dnia: Marzec 08, 2010, 01:47:26 pm »
Kwestia do dyskusji - Ty stawiasz wysokie wymagania autorom - i to dobrze, ale nie kazdy zdola im sprostac (a nawet jesli zdola, to szybko straci zapal przy 3 poprawce tego samego tekstu).

To znaczy, że nie nadaje się do pisania. To jest cholernie ciężka praca. Mnie też czasem coś strzela, jak dostaję cały swój tekst na KL od edytora wywrócony do góry nogami. Ale zwykle tamta strona ma rację i jedynie cofam te zmiany, które z racji merytoryki (piszę o komiksach, edytor się na tym słabo zna) są nieuzasadnione. Jak ktoś nie jest w stanie przyjąć, że robi błędy i to wymaga korekty - nie powinien pisać. Tak samo, jak nie biorą się jubilerstwo ludzie, którzy nie umieją utrzymać w rękach lutownicy.

Ja uwazam, ze trzeba dac ludziom pisac, poprawiac ewidentne bledy merytoryczne (w stylu rok wydania pisma, ale liczba reedycji), ale nie ingerowac w styl ani opinie, a sami odnajda swoj sposob pisania.

Jeśli nie będą korygowani i poprawiani, to nie odnajdą. Może to moje zboczenie, bo mam za sobą takie, a nie inne studia (językowe, pedagogiczne), ale tak samo jak "nie nauczysz się pisać nie pisząc", to nie nauczysz się pisać dobrze bez kogoś, kto bezlitośnie wyplewi z ciebie złe nawyki, błędy i partactwo.

Inne serwisy z ktorymi jestesmy porownywani pojawiaja sie w tym czasie i znikaja.

No wiesz, Polska dawno nie jest potęgą militarną, a to my pobiliśmy Turków i zajęliśmy Kreml ;)

Oczywiście, to, że magazyn nadal działa to dobrze - pokazuje, że działa OK. Ale powinno być też mobilizacją. Magazyn nie może działać tak samo dobrze. Musi być coraz lepszy. Trykoty były od 1990 do 2000 tak samo dobre w mojej opinii - ale przestałem je ok. 1997 czytać - bo tak samo dobre, to było dla mnie za mało...

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #831 dnia: Marzec 08, 2010, 01:49:39 pm »
Dodam tylko, ze KZ istnieje i dziala nieprzerwanie od 2002 roku, mial juz chyba z 6 redaktorow naczelnych i cale archiwum jest dostepne online - oczywiscie za darmo. Inne serwisy z ktorymi jestesmy porownywani pojawiaja sie w tym czasie i znikaja.

a przepraszam, ten argument to a propos czego?
Bo jak dla mnie to trochę na niekorzyść - magazyn z tradycjami, 8 lat historii, niezliczone artykuły, a standardów redaktorskich się nie dorobił...

Offline bąbielek

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #832 dnia: Marzec 08, 2010, 01:52:13 pm »
Ktos porownywal KZ z wrakiem i gildia? To ciekawe.
To był żart. Bo nie mam bladego pojęcia, o jakich "serwisach" mówiłeś i do jakich jesteście porównywani. Pudelek?

Klick me up, klick me down.

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #833 dnia: Marzec 08, 2010, 01:52:49 pm »
Radary, Łukaszu.

Offline bąbielek

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #834 dnia: Marzec 08, 2010, 01:54:39 pm »
Aaaaa. No to mamy jeden. A tam była liczba mnoga. Tylko że Radary wciąż nie są serwisem. Komikz też serwisem nie był. To gdzie są te serwisy upadłe, do których KZ jest porównywany. Chcę wiedzieć.

Klick me up, klick me down.

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #835 dnia: Marzec 08, 2010, 01:55:16 pm »
To ja przepraszam.

Offline wilk

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #836 dnia: Marzec 08, 2010, 02:01:46 pm »
Aaaaa. No to mamy jeden. A tam była liczba mnoga. Tylko że Radary wciąż nie są serwisem.
Czepiasz się słówek. Wiesz doskonale, że chodziło o magazyny komiksowe.

Zresztą mam nieodparte wrażenie, że w tej całej dyskusji brakuje jednego - życzliwej interpretacji i słuchania tego co chce powiedzieć druga strona (a nie czepiania za słówka), a za dużo jest dążenia za wszelką cenę do pokazania, że to JA mam rację.

A Słowacki* wielki poetą był i basta!

*tu można wstawić dowolnego autora, Trondheima też, jeżeli wiecie o co mi chodzi. ;)

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #837 dnia: Marzec 08, 2010, 02:03:56 pm »
wilk, być może. Trondheim jest tu dla mnie (powtarzam, nie lubię jego twórczości) przyczynkiem o dyskusji o braku elementarnego profesjonalizmu.


Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #838 dnia: Marzec 08, 2010, 02:05:54 pm »
To był żart. Bo nie mam bladego pojęcia, o jakich "serwisach" mówiłeś i do jakich jesteście porównywani. Pudelek?

Nie wiem o czym mowisz, ale na pewno jest to ciekawe.

a przepraszam, ten argument to a propos czego?
Bo jak dla mnie to trochę na niekorzyść - magazyn z tradycjami, 8 lat historii, niezliczone artykuły, a standardów redaktorskich się nie dorobił...

Jakie standardy masz na mysli?

To znaczy, że nie nadaje się do pisania. To jest cholernie ciężka praca. Mnie też czasem coś strzela, jak dostaję cały swój tekst na KL od edytora wywrócony do góry nogami.

Wobec tego gratuluje Ci takiego podejscia. Byc moze powinnismy tez je przyjac w naszym magazynie. Na pewno warto sprobowac (Chudy, jak tam Twoja funkcja kontrolera jakosci?).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #839 dnia: Marzec 08, 2010, 02:07:53 pm »
Cytuj
A Słowacki* wielki poetą był i basta!
Na razie widziałem tylko:
A "twórczość" Trondheima "wtopą roku" jest i basta!
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

 

anything