trawa

Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1095 dnia: Maj 08, 2012, 02:19:28 pm »
No i zasada nr jeden: jedna osoba = jeden komiks.

Oczywiste. To wynika z tekstu. Jeden autor i jeden komiks, no wiadomo.

Ludzie świadomie rezygnują ze spotkań bo muszą wybierać, albo autograf albo spotkanie. I to jest ich przemyślany wybór.

I to jest głupie a nawet bardzo głupie. Najgorzej jak będziesz stał w kolejce pół dnia, rezygnując z innych atrakcji festiwalu a potem nie otrzymasz rysunku. Lepiej się dopisać i przyjść o określonej godzinie. Stanie w kolejce to strata czasu dla wszystkich.

powinien ją tworzyć organizator
- sam fakt powstania oraz jej zasady powinny być ogłoszone w tym samym czasie co program festiwalu, aby każdy miał równe szanse się zapisać, a nie tylko "wtajemniczeni"

Tu się zgadzamy w 100%. Wiadomo. Wszyscy muszą wiedzieć jak to działa. I tak, organizator tworzy listę (może jakieś numerki jak zaproponował Ajron na fejsie). Albo jeszcze lepiej, kasa dla autora za rysunek :D

Offline krakers

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1096 dnia: Maj 08, 2012, 02:35:27 pm »
Ludzie świadomie rezygnują ze spotkań bo muszą wybierać, albo autograf albo spotkanie. I to jest ich przemyślany wybór.
I to jest głupie a nawet bardzo głupie. Najgorzej jak będziesz stał w kolejce pół dnia, rezygnując z innych atrakcji festiwalu a potem nie otrzymasz rysunku. Lepiej się dopisać i przyjść o określonej godzinie. Stanie w kolejce to strata czasu dla wszystkich.

Nie Death ,to nie jest głupie.Chcesz autograf - stój .Ludzie wybierają stanie bo to o czym mówił gość mogą przeczytać w necie ,obejrzeć na YouTube lub gdzieś indziej.Autografu czy rysunku nikt ci nie da.

Co do tworzenia listy przez organizatora to też nie za ciekawy pomysł ,bo będzie lista do listy.... albo kumoterstwo
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 02:38:37 pm wysłana przez krakers »

Offline misio141

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1097 dnia: Maj 08, 2012, 04:05:56 pm »
Ludzie świadomie rezygnują ze spotkań bo muszą wybierać, albo autograf albo spotkanie. I to jest ich przemyślany wybór.
Nie Death ,to nie jest głupie.Chcesz autograf - stój .Ludzie wybierają stanie bo to o czym mówił gość mogą przeczytać w necie ,obejrzeć na YouTube lub gdzieś indziej.Autografu czy rysunku nikt ci nie da.

Co do tworzenia listy przez organizatora to też nie za ciekawy pomysł ,bo będzie lista do listy.... albo kumoterstwo
Wg. mnie to organizator powinien robić tą liste, i zapisany że trzeba się na nią zapisać powinno być wywieszione gdzieś w widocznym miejscu. W Łodzi byłem drugi w kolejce do Bisleya, który pomylił miejsca, a po chwili jakiś starszy pan mi sie po prostu wepchnął przede mnie. Pomijam to że minuta dłużej czekania by go nie zabiła, to było to dość niegrzeczne. Ale jak usłyszałem o jakimś komitecie kolejkowym to odebrałem to za ponury żart. Stwierdziłem delikatnie że to pi****le i poszedłem weg.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline helsing

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1098 dnia: Maj 08, 2012, 04:40:59 pm »
Żadnych list! To najgłupsze co można było wymyślić. Każdy na siebie pracuje i czeka na swoją kolej. A skoro jest ciekawe spotkanie w tym samym czasie?! Trzeba wybrać, jak w życiu - nic za darmo.
Poza tym chyba czas na to aby wprowadzić opłaty za autografy i rysunki. 10zł za autograf, 100zł za rysunek i jestem pewny że lista zrobi się krótsza i najwyżej pozostaną "allegrowi handlarze". A ktoś komu zależy to poczeka grzecznie i zapłaci. Jedyny problem to żeby autorzy się na to zgodzili i dostali swoją część.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline HaVoK

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1099 dnia: Maj 08, 2012, 04:50:37 pm »
Organizatorzy niech tworzą listy. Tylko kto jest organizatorem? Na Pyrkonie ustawiłem się w kolejce do Rosińskiego o 14 (dwie godziny przed) Kiedy się pojawiłem już było kilka osób, w tym organizator, który nie mógł stać w kolejce bo w tym czasie pilnował swojego stoiska z komiksami. Przyszedł, powiedział, że jest organizatorem i on tu będzie stał i jeszcze dwie inne osoby, a teraz z wiadomych powodów musi iść. Żadnych list, stoimy gęsiego to jest najsprawiedliwsza opcja (chyba).

Offline Spik

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1100 dnia: Maj 10, 2012, 02:04:33 pm »
Ja tam lubię sobie w kolejce postać bo zawsze można sobie z kumplami-fanami pogadać choć jakoś nigdy nie stałem więcej niż 10-15 min. max.

 Choć prawda jest taka, że - nie licząc skrajnych przypadków - po same autografy nigdy nie stoję bo zwyczajnie jakoś mnie to nie rajcuje... Co innego stać po rysunek co jest o wiele bardziej opłacalne ;) Mam w domu kilka ładnie obramowanych rysunków na A4 na ścianie i choć w tym roku nie ma nikogo kto mnie jakoś super interesuje planuję powiększyć tę kolekcję :D

Offline Marvel-Martin

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1101 dnia: Maj 27, 2012, 02:23:21 am »
Mysle, ze ludzkosc stworzyla sobie swiat, w ktorym najwiekszym brakiem jest czas.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1102 dnia: Maj 27, 2012, 07:13:27 am »
to nie ludzkosc, to korporacje

wczoraj moj kumpel powiedzial cos takiego - w czasie kryzysu 1/3 pracuje na 300% a 2/3 nie pracuja w ogole
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline burberry

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1103 dnia: Maj 27, 2012, 12:20:22 pm »
to nie korporacje, to państwo
Bóg Cię kocha

Offline two_dope

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1104 dnia: Maj 30, 2012, 08:31:44 am »
ema

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1105 dnia: Maj 30, 2012, 07:31:27 pm »
to autentycznny 2dope? kope lat!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1106 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:37:27 am »
Siedemdziesiąty pierwszy numer magazynu KaZet dotyczy przenikliwego Scotta McClouda, popularyzatora oraz teoretyka sztuki komiksowej. Wśród tekstów o człowieku, który „zrozumiał komiks”, znajdziecie m.in. omówienie jego trylogii o historiac
[/size][/color]
h obrazkowych oraz recenzje jego najpopularniejszej serii, „Zot!”. W tym numerze znajdziecie również ciekawy wywiad z Arkadiuszem Salomońskim, wnikliwe spojrzenie na komiksową adaptację „Katedry Marii Panny w Paryżu” Victora Hugo oraz wprowadzenie do postaci Deadpoola, jednej z popularniejszych obecnie postaci Marvela. Ponadto polecamy artykuł krytykujący filmowych Avengersów oraz filozoficzne rozważania Mateusza Orzecha nad komiksami Granta Morrisona.

Ponadto w numerze przygotowaliśmy felietony oraz recenzje różnorodnych pozycji. Zapraszamy do lektury!
[/size][/color]
[/size][/color]
kzet.pl

Offline Death

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1107 dnia: Lipiec 04, 2012, 05:19:27 pm »
Fajny artykuł o Thorgalu. Jestem w połowie.


Cytuj
  Warto też chyba w tym miejscu wspomnieć o ewolucji stylu graficznego, prezentowanego przez Grzegorza Rosińskiego na przestrzeni lat. Pierwszy album jest rysowany dość prostą kreską, nawiązującą znacząco do wcześniejszych prac, tworzonych jeszcze w Polsce, jak zeszyty „Kapitana Żbika” czy „Pilota śmigłowca”. Pierwsze strony i opowieść o tym jak Slivia bierze Thorgala na służbę, wydają się być z dzisiejszego punktu widzenia nieokrzesane i nieco może nawet prymitywne. Zmiana następuje jednak już w opowieści o trzech siostrach zamkniętych pod lodowcem (końcowa część albumu „Zdradzona czarodziejka”). )


Zmiana następuje "już', ponieważ ta opowieść powstała później, specjalnie na potrzeby albumu (wcześniej Thorgala drukowano w komiksowym magazynie), aby zeszyt liczył tyle samo stron, co kolejne. Nie wiem dokładnie kiedy, ale już kilka albumów Rosiński miał na koncie, jeśli dobrze pamiętam.

Offline Komediant

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1108 dnia: Sierpień 19, 2012, 07:23:28 pm »
no no no, na łamy Kazetu wrócił po latach Piotr Sawicki!. Wszystkie 3 recenzje (Comic Book Confidential, Nawiedzony Rycerz i KiK w kosmosie, chyba niczego nie przeoczyłem?) wnikliwe i ciekawe, jak zwykle u Błendnego Komboja. Gratuluje ekipie solidnego wzmocnienia i mam nadzieje że jego tekstów będzie więcej.
Przy okazji polecam jego archiwalne recenzje/analizy, znakomite są.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1109 dnia: Sierpień 26, 2012, 08:33:07 am »
Kombi rzadzi, jeszcze przeoczyles tekst o Watchmenach w numerze o Watchmenach
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.