Autor Wątek: Twoj Komiks  (Przeczytany 35684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Twoj Komiks
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 01, 2004, 12:14:33 pm »
miejmy nadzieje, ze ci sie spodobaja (szkoda wyrzucac kase w bloto...) :)

ja z TK czytam cztery, rozne serie: Rorka, Dekalog, Sode i Mikolajka.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:24:09 pm »
Jako, że całkiem przyjemnie było podyskutować trochę o Alvinie w innym temacie, to podbije innego starocia. Tym razem jednak jak najbardziej pozytywnie. Szkoda tylko, że bez wydania całości. Seria Frank Lincoln - na mnie zrobiła bardzo pozytywne wrażenie i jest to jedna z tych serii, której brak zakończenia odczuwam i boli. Czytało się to naprawde rpzyjemni, fabuła (może nie jest oryginalna) wciągnęła, świetne połączenie sensacji z wątkiem osobistym. Rysunki też niczego sobie. Dla mnie świetna sprawa. Dziwne, że nie wydano ostatniego tomu. Czytaliście? Pamiętacie? @Max - wspominałeś, że podyskutowałbyś o innym starszym komiksie. Ten z czystym sumieniem mogę Ci polecić.
 
a przy okazji czy trzeci tom wyszedł może po angielsku, żeby można było zakupić chociaż w tym języku? Francuski to jednak za wysokie progi.
 

 
Link do tekstu z "Półki" już chyba wklejałem kiedyś, ale przy okazji wrzucę, gdyby ktoś chciał poczytać i podyskutować o mojej opinii  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:35:40 pm »
Skoro przypadł Ci do gustu "Frank Lincoln" to chyba warto byłoby zwrócić uwagę na "W kręgu podejrzeń", prawdopodobnie najbardziej udaną serie sensacyjną Motopolu (choć piąty tom wydało już inne wydawnictwo). Dla mnie obok "Rorka" i "Władców Chmielu" to była najciekawsza propozycja tego wydawcy. Szkoda, że grubo przestrzelili z nakładami, bo może przynajmniej kilka tytułów daliby radę dokończyć.

Offline maximumcarnage

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:39:41 pm »
Dla mnie najlepsze były "Wody Morteluny".
Co do "Franka Lincolna" to zobaczyłem, że seria miała 6letni przestój ale znów jest wydawana (w tamtym roku wyszedł 6ty tom). Jarosław, jak przeczytam to pogadamy o tym komiksie.
Podrzucę jeszcze linka http://www.bedetheque.com/serie-671-BD-Frank-Lincoln.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 03, 2014, 01:04:50 pm »
Skoro przypadł Ci do gustu "Frank Lincoln" to chyba warto byłoby zwrócić uwagę na "W kręgu podejrzeń", prawdopodobnie najbardziej udaną serie sensacyjną Motopolu (choć piąty tom wydało już inne wydawnictwo).

Czy te pięć części tworzy zamkniętą całość? Widzę, że wyszły trzy cykle i zastanawiam się czy jak się przeczyta pierwszy to wątki będą pozamykane?
 
@Max - dzięki za info. Zaskoczenie, że wznowili serię i tym bardziej żałuję, że nie ma u nas całości wydanej.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 03, 2014, 01:34:12 pm »
tez mi się podobało W kręgu podejrzeń (chociaż bardziej w czasie kilkuletniej przerwy między drugim a trzecim tomem, niż już po zakupieniu braków - za bardzo podkręciłem sobie oczekiwania czekając), odradzam natomiast Błękitną Jaszczurkę (niedawno kupiłem i leży na kupce do pozbycia się)
Pierwszy tom zacząłem entuzjastycznie, ale resztę dokończyłem bo nie miałem nic innego ze sobą podczas wyjazdu na wieś...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 03, 2014, 01:39:43 pm »
Muszę się w takim razie rozejrzeć za tą serią jeśli są tak pozytywne opinie.
 
A Fragsel Franka czytałeś? Podobało się?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 03, 2014, 01:46:46 pm »
Jarosław D: "Czy te pięć części tworzy zamkniętą całość?"
 
Zdaje się (bo już szczerze pisząc trochę nie pamiętam), że te pięć tomów "W kręgu..." domyka pierwszy cykl serii.

fragsel

  • Gość
Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 03, 2014, 02:24:15 pm »
tak i nie..

"tak" bo W kręgu podejrzeń t5 domyka wątki pierwszej serii

"nie", bo nie czytałem "Franka Lincolna" (albo nie pamiętam...)

Offline Death

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 03, 2014, 04:26:54 pm »
No jasne. Dlatego Timof wydał 5. tom tego komiksu. To miała być próba kontynuacji porzuconej serii, lub przynajmniej zamknięcia jej pierwszego cyklu. Chyba nie wyszło zbyt dobrze, bo jakoś innych serii porzuconych przez innych wydawców nie próbowali kończyć. A szkoda.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 03, 2014, 05:03:59 pm »
Kupowałem systematycznie wszystko, co się ukazywało z tego wydawnictwa. Części jeszcze nie przeczytałem (czeka w jakimś pudle na lepsze czasy), ale z tych znanych mi pozycji polecić mogę sporo. Lista debeściaków:
"Rork"
"Joe Bar Team"
"Largo Winch"
"Przygody Mikołajka"
"Mandryl"
"Władcy chmielu"
"W kręgu podejrzeń"
"Gaston"
"Soda"

Największe rozczarowania to: "Niebieskie Mundury", "Milczenie i krew", "Cedryk", "Kupidyn","Tin Tin" oraz "Michel Vaillant".

"Papirus" to dobra seria tylko dla dzieci.


Offline keram

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 03, 2014, 06:07:03 pm »
Dla wielu to może być szok, ale jedną z niewielu serii Motopolu, które sobie odpuściłem był Rork. (ha, piszcie teraz, że się nie znam)

Najlepsze dla mnie:
"W kręgu podejrzeń"
"Głowy Orłów"
"Largo Winch"
"Soda"

Dobre:
"Frank Lincoln"
"Mandryl"
"Joe Bar Team"
"Cedryk"
"Giacomo C."
"Dekalog"

Pozostałe różnie, raz lepiej, raz gorzej np.
"Jessica Blandy" - po dwóch słabych tomach (1 i2), trzeci naprawdę dobry.
"Michel Vaillant" - sympatyczna seria, ale przestarzała, gdyby zaczęli nie od 1 lecz 31 byłoby lepiej.

Sądzę, że jedna z przyczyn upadku wydawnictwa to fakt, że jego szef Xavier Retat zbyt optymistycznie ocenił możliwości polskiego rynku (nie on jeden zresztą), pamiętam, że jesienią 2001 na festiwalu w Krakowie zapowiadał, że do końca 2002 wyda 150 albumów, ostatecznie do chwili upadku ( chyba 2004) nie wydał nawet 100.
Myślę, że Retat jako Francuz - wychowany w "komiksowym dostatku", przyzwyczajony do księgarni pełnych komiksów, do tego, że czytanie komiksów jest powszechne - nie potrafił realistycznie spojrzeć na sytuację w Polsce.

Offline jerzydziki

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 03, 2014, 06:50:12 pm »
Przyłączę się do wyliczanki. Nie licząc Rorka i Largo Wincha (bo to serie znane i lubiane), z tego zalewu serii wydanych przez Motopol poleciłbym tylko i wyłącznie:
- Władcy Chmielu - jedna z najlepszych serii Van Hamme'a, lepsza od Largo. Wciąga od pierwszej strony, tym większa szkoda że raczej nie uświadczymy kontynuacji w Polsce;
- W kręgu podejrzeń - a to z kolei, obok XIII, najlepsza z wydanych u nas serii sensacyjnych. Tom 5, który zamyka wszystkie wątki i zostawia otwartą furtkę do kontynuacji, był podobno największą wtopą finansową Timofa...hmm;
- Giacomo C. - porządny oldskul, 'Casanova vs. Kuba Rozpruwacz', historia zamknięta w 2 tomach.

Poza tym Motopol dostarczył jeszcze parę serii przeciętnych do bólu, które można przeczytać, jeśli nie ma się zbyt dużych oczekiwań:
- Milczenie i krew - historia znana aż nadto dobrze z kina, teraz w formie komiksu. Jeśli komuś to wystarcza, to seria może się podobać;
- Frank Lincoln - czyli Francuzi kręcą amerykański film klasy B...tzn. robią komiks rozgrywający się w Stanach, a więc posiłkują się przy tym ogranymi rozwiązaniami fabularnymi rodem z kiepskich seriali telewizyjnych przełomu lat 80  i 90...uff;
- Błękitna Jaszczurka - tylko tomy 1 i 2, w następnych poziom spada dramatycznie;
- Wody Morteluny - ciekawa koncepcja i duży potencjał, którego tom 1 kompletnie nie wykorzystuje.

I to w zasadzie wszystko. Z serii, które które jeszcze czytałem, szczerze odradzam: Public Reletions, Jessica Blandy, Mandryl, Głowy orłów - tych komiksów nic nie ratuje.

Offline keram

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 03, 2014, 07:53:14 pm »
"tych komiksów nic nie ratuje" - nie lubię takich określeń.
Seria "Głowy Orłów" naprawdę mi się podobała, wiem, że we Francji wyszło 25 tomów!!! (nic nie ratuje?)
Sądzę, że problem polega na tym, że we Francji jest tak wielu odbiorców, że nawet serie średnie potrafią znaleźć grupę odbiorców dla których są interesujące, podczas gdy u nas nawet superprzeboje (np. "Largo Winch") mają kłopoty z utrzymaniem się na rynku.

Offline Nawimar

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 03, 2014, 08:32:42 pm »
Keram: "Sądzę, że jedna z przyczyn upadku wydawnictwa to fakt, że jego szef Xavier Retat zbyt optymistycznie ocenił możliwości polskiego rynku"
 
Z tego co gdzieś pokątnie zasłyszałem to istotny wpływ na decyzje tego pana by publikować u nas komiksy miała osoba, która przedłożyła mu kilka polskich komiksów ze schyłku PRL. Przyszły wydawca obejrzał sobie ówczesne nakłady i nie krył zachwytu. Stwierdził nawet, że "Polska to będzie druga Francja" (pod względem komiksów rzecz jasna). Zdaje się, że tak nawet zatytułowano przeprowadzony z nim wywiad. Był przekonany, że nakłady w wysokości pięciu tysięcy egzemplarzy sprzedadzą się bez większych problemów. Jak było - część zgromadzonych tu osób zapewne pamięta. Nie zdziwię się jeśli gdzieś w Tarnowskich Górach (bo tam mieściła się siedziba wydawnictwa) jest sobie magazyn w którym kurz pokrywa zafoliowane paki z niesprzedanymi nakładami "Niebieskich Mundurów", "Kupidyna", "Public Realtions" i pewnie większości tytułów tego wydawcy.

 

anything