Autor Wątek: Twoj Komiks  (Przeczytany 35683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzesiek744

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 04, 2014, 03:40:27 pm »
O takich wydawnictwach jak Motopol, Mandragora, Manzoku czy Amber szkoda w sumie pisać, narobią "smaka", pozaczynają kilka fajnych serii i znikają, a ty misiu szukaj sobie orginalnych wydań nie dokończonych serii. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nowo powstałe wydawnictwa np. Wydawnictwo Komiksowe, Sideca czy Elemental nie zrobią nam podobnego numeru :badgrin: :evil:

Offline turucorp

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 04, 2014, 03:45:49 pm »
O takich wydawnictwach jak Motopol, Mandragora, Manzoku czy Amber szkoda w sumie pisać.

czyli sugerujesz, ze nalezy pisac jedynie o takich wydawnictwach, ktore koncza wydawanie serii i dopiero potem plajtuja?
ciekawe podejscie, rzeklbym, ze dosyc innowacyjne w kwestii historii komiksu w Polsce  :roll:

Offline flagranta

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 04, 2014, 03:54:57 pm »
co prawda nie ten wątek, bo Charly to komiks z Podsiedlika, ale ja go osobiście polecam, oprócz Blueberry'ego to najlepsza pozycja tego wydawnictwa

Offline Grzesiek744

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 05, 2014, 08:15:27 am »
czyli sugerujesz, ze nalezy pisac jedynie o takich wydawnictwach, ktore koncza wydawanie serii i dopiero potem plajtuja?
ciekawe podejscie, rzeklbym, ze dosyc innowacyjne w kwestii historii komiksu w Polsce  :roll:

A czemu kończąc lub zaczynając wydawanie jakiejś serii wydawnictwo musi koniecznie plajtować? Po co wydawać w ogóle komiksy, zaczynać nowe serie jeśli się myśli podobnie jak ty :roll: . Ja rozumiem trudny rynek, przestrzelone nakłady, drożyzna, niekorzystne umowy z dużymi sieciami (Empik) i tp., ale biorąc, decydując się na dany biznes trzeba chyba deczko się oriętować w sytuacji na rynku i nie powielać błędów poprzedników.

Offline turucorp

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 05, 2014, 08:53:35 am »
A czemu kończąc lub zaczynając wydawanie jakiejś serii wydawnictwo musi koniecznie plajtować?
sugerujesz (kolejny raz), ze ktos bierze sie za wydawanie komiksow zeby splajtowac?  :shock:

Po co wydawać w ogóle komiksy, zaczynać nowe serie jeśli się myśli podobnie jak ty :roll: .

widzisz gdzies tutaj moja wypowiedz sugerujaca jak ja mysle?  :roll:

Ja rozumiem trudny rynek, przestrzelone nakłady, drożyzna, niekorzystne umowy z dużymi sieciami (Empik) i tp., ale biorąc, decydując się na dany biznes trzeba chyba deczko się oriętować w sytuacji na rynku i nie powielać błędów poprzedników.

szef Mandragory pracowal wczesniej w Siedmiorogu, Amber jest relatywnie duzym (i istniejacym nadal) wydawnictwem, dla ktorego komiks to tylko drobna czesc dzialalnosci, Manzoku przetrwalo (mimo wszystko) na rynku kilka lat, Motopol rowniez.
Naprawde wydaje ci sie, ze da sie istniec kilka lat na rynku, bez elementarnej znajomosci realiow?
BTW czy Twoim zdaniem "niekorzystne umowy z duzymi sieciami" zawieraja w sobie calkowity brak rozliczen z taka siecia przez okres roku (i dluzej?), zdajesz sobie sprawe z tego ile towaru i kasy potrafi zamrozic wydawnictwom "wspolpraca" z taka "duza siecia"?

Offline Grzesiek744

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:07:23 am »
sturucorp« dnia: Dzisiaj o 08:53:35 am »
sugerujesz (kolejny raz), ze ktos bierze sie za wydawanie komiksow zeby splajtowac?  :shock:


Nic takiego nie staram się nawet zasugerować, jako czytelnika komiksów wkurzają mnie po prostu wydawnictwa zaczynające wydawać dane serie i nie kończące ich.

Offline maximumcarnage

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:17:11 am »

Nic takiego nie staram się nawet zasugerować, jako czytelnika komiksów wkurzają mnie po prostu wydawnictwa zaczynające wydawać dane serie i nie kończące ich.

To najbardziej powinien Cię wkurzać Egmont.

Offline turucorp

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:30:43 am »
Nic takiego nie staram się nawet zasugerować, jako czytelnika komiksów wkurzają mnie po prostu wydawnictwa zaczynające wydawać dane serie i nie kończące ich.

czyli Twoim zdaniem, jezeli cos wkurza jakiegos czytelnika komiksow, to szkoda o tym pisac?
czyli nie bedziemy pisac o wydawnictwach, bo wiekszosc z nich ma na sumieniu jakies niedokonczone serie, nie bedziemy pisac o autorach, bo wiekszosc z nich tez czegos tam nie dokonczylo, o ksiegarniach i sklepach nie bedziemy pisac, bo tez potrafia wkurzyc, o czytelnikach tez nie bedziemy pisac, bo sa wkurzajacy, wlasciwie o niczym nie powinnismy pisac, bo w kazdym temacie znajdzie sie cos, co kogos wkurza  :roll:

Offline Grzesiek744

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:56:18 am »
czyli Twoim zdaniem, jezeli cos wkurza jakiegos czytelnika komiksow, to szkoda o tym pisac?
czyli nie bedziemy pisac o wydawnictwach, bo wiekszosc z nich ma na sumieniu jakies niedokonczone serie, nie bedziemy pisac o autorach, bo wiekszosc z nich tez czegos tam nie dokonczylo, o ksiegarniach i sklepach nie bedziemy pisac, bo tez potrafia wkurzyc, o czytelnikach tez nie bedziemy pisac, bo sa wkurzajacy, wlasciwie o niczym nie powinnismy pisac, bo w kazdym temacie znajdzie sie cos, co kogos wkurza  :roll:

Nie wiem gdzie się tego doczytujesz w moich postach (no dobra: O takich wydawnictwach jak Motopol, Mandragora, Manzoku czy Amber szkoda w sumie pisać) , ale jako czytelnika komiksów powtórzę jeszcze raz, że interesuje mnie wydanie całości danej serii, a nie rozwodzenie się nad tym jak bardzo mogła by być to seria perspektywiczna, ale niestety nie będzie kontynuowana. Piszesz, że w każdym temacie znajdzie się coś co kogoś wkurza, i z tym się jak najbardziej zgodzę, a co Ciebie w takim razie najbardziej wkurza (nie pisz, że ja) :biggrin:   

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 05, 2014, 10:15:13 am »
czyli Twoim zdaniem, jezeli cos wkurza jakiegos czytelnika komiksow, to szkoda o tym pisac?
czyli nie bedziemy pisac o wydawnictwach, bo wiekszosc z nich ma na sumieniu jakies niedokonczone serie, nie bedziemy pisac o autorach, bo wiekszosc z nich tez czegos tam nie dokonczylo, o ksiegarniach i sklepach nie bedziemy pisac, bo tez potrafia wkurzyc, o czytelnikach tez nie bedziemy pisac, bo sa wkurzajacy, wlasciwie o niczym nie powinnismy pisac, bo w kazdym temacie znajdzie sie cos, co kogos wkurza  :roll:

@Turu nie pamiętasz?:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36251.msg1247628.html#msg1247628     :wink: 
 
ewentualnie:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36079.0.html

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #175 dnia: Kwiecień 05, 2014, 10:39:42 am »
jako czytelnika komiksów powtórzę jeszcze raz, że interesuje mnie wydanie całości danej serii, a nie rozwodzenie się nad tym jak bardzo mogła by być to seria perspektywiczna, ale niestety nie będzie kontynuowana. Piszesz, że w każdym temacie znajdzie się coś co kogoś wkurza, i z tym się jak najbardziej zgodzę, a co Ciebie w takim razie najbardziej wkurza (nie pisz, że ja) :biggrin:   

-to nie jest temat o tym co kogo wkurza, tylko o wydawnictwie "Twoj Komiks"  :roll:
-zabrales glos w tym temacie, stwierdzajac, ze szkoda o tym pisac, pojawia sie zatem pytanie, po co zabrales glos?  :roll:
-wydawnictwo nie istnieje, ale niektore serie sa kontynuowane przez inne wydawnictwa, ba, poniewaz sa to komiksy oryginalnie wydawane w innych krajach, osoby zainteresowane maja mozliwosc (przy pewnej dozie determinacji), kontynuowac lektutre danej serii.
-zeby bylo jeszcze smieszniej, wiele z tych komiksow to klasyka, ktorej znajomosc dla wielu osob zajmujacych sie komiksem, jest wrecz niezbedna.
-jestesmy na forum KOMIKSOWYM, rozmawiamy o WSZYSTKICH KOMIKSACH, a nie tylko o tych komiksach, ktore sa wydawane tutaj i teraz.
-watki na forum sa czytane przez wiekszosc wydawcow (zarowno tych obecnych jak i tych potencjalnych), przed chwila sugerowales, ze wydawcy powinni uczyc sie na cudzych bledach, a min. ten watek pozwala im na zdobycie dodatkowych informacji, zapoznanie sie z opiniami czytelnikow etc.
Czy to wystarczy?
Czy moze potrzebujesz jeszcze kolejnych argumentow, uzasadniajacychc, ze jednak nie szkoda rozmawiac o nieistniejacych juz wydawnictwach?
 
@Turu nie pamiętasz?:

alez doskonale pamietam, bo temat wraca jak bumerang  :wink:
 

Offline jerzydziki

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #176 dnia: Kwiecień 05, 2014, 01:42:06 pm »
Nie rozumiem, jak można czepiać się "Mandryla"... Dobrze zrobiony, trzyma w napięciu, z ciekawą intrygą...

Kwestia gustów Dariuszu. Pamiętam, że czytałem ten komiks z rosnącą irytacją i żałowałem czasu na niego poświęconego (pal sześć te 8 zł). Nie mam innego usprawiedliwienia.  :wink:

Odnośnie "Głów orłów" - nie jestem ekspertem od rynku francuskiego, ale czy długa żywotność tej serii nie wynikała z popularności literackiego pierwowzoru? Ktoś się orientuje?

I jeszcze w kwestii upadku Motopolu: przyczyn dopatrywałbym się w nieprzemyślanej polityce wydawniczej. Podstawowym problemem było zalanie rynku nowymi seriami przy jednoczesnym barku kontynuacji już rozpoczętych. Doskonale pamiętam jak miesiąc w miesiąc czekało się na nowego "Rorka", tylko po to by dostać kolejną "perełkę" pokroju "Public Relations". W pewnym momencie zacząłem mieć wątpliwości czy to wydawnictwo w ogóle zamierza kontynuować którąkolwiek z rozpoczętych serii. Podejrzewam, że wiele osób, tak jak ja, po prostu przestało kupować nowe serie, czekając na rozwój sytuacji. Następne tomy w końcu zaczęły się ukazywać, ale zdecydowanie za późno i zbyt rzadko. Wystarczy spojrzeć na liczby: w ciągu 4 lat działalności, Motopol wydał ok. 30 serii, nie kończąc żadnej (jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi). I tak sie zastanawiam, czy Xavier Retat był może ekscentrycznym milionerem, który mógł sobie pozwolić na utopienie niemałej chyba kasy, bawiąc się w wydawanie komiksów w Polsce? Można tak założyć, patrząc na lekkomyślną w sumie inwestycję - wejście na obcy rynek kompletnie bez rozeznania, ignorowanie rad "polskiego eksperta", dobór serii na zasadzie "to było hitem we Francji 30 lat temu"...Zrozumiałbym to jeszcze, gdyby polityka wielu serii była testowaniem rynku à la Hachette i miała za zadanie wyłowienie tych najpopularniejszych, ale tak przecież nie było.

Dziwna historia z tym Motopolem. Ktoś się może wkurzać na przerwane serie, ale mimo wszystko trzeba docenić odwagę wydawcy i ambitne, choć nierealne plany. Koniec końców w zalewie tytułów dostaliśmy kilka naprawdę świetnych komiksów i nie należy o tym zapominać.

Offline keram

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #177 dnia: Kwiecień 06, 2014, 05:57:54 pm »
O jakim literackim pierwowzorze "Głów Orłów" piszesz, możesz wyjaśnić?

Offline jerzydziki

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #178 dnia: Kwiecień 06, 2014, 07:32:24 pm »
Komiksu pozbyłem się parę lat temu, więc mogę się mylić, ale wydaje mi się że była w nim informacja o materiale źródłowym. Kilka postów temu Zamorano wspomniał o cyklu "Królowie przeklęci" - być może chodzi właśnie o te powieść. Ale jak mówię, nie pamiętam dokładnie, stąd moje pytanie wcześniej. Mógłby to zweryfikować ktoś kto ma 1 tom "Głów".

Offline keram

Odp: Twoj Komiks
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 06, 2014, 07:46:51 pm »
Nie ma żadnej informacji o "materiale  źródłowym".
Ktoś tam wspomniał, że kojarzy mu się z "Królami przeklętymi", ale to wszystko.
"Głowy Orłów" to oryginalna fabuła, nie adaptacja.

 

anything