trawa

Autor Wątek: Dark Eldarzy  (Przeczytany 90881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asmodean

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2005, 08:44:50 pm »
zależy czy Wych Cult czy normalni. Wyche to sam metal wiec droższe. Standardowa armia na nówkach na 1500 pts to chyba ponad 1200 PLN niech ktoś mnie poprawi jeśli się walnąłem :P
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Suchy

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2005, 12:53:04 pm »
hejka,
normalnie gram eldarami (konkretnie biel-tan),
ale ostatnio naszła mnie chęć na zmianę armii bądź po prostu dozbieranie drugiej,
mój wybór padł na dark eldarów właśnie,
sam mialem troche przeżyć z nimi (jednak ani razu nie grałem nimi), dużo czytałem po rozmaitych forach i wszelakich stronkach, taa - na gildii też - rewelacyjny Pamiętnik Młodego Archona, Opis Wytch Cultu i reszta arykułów dot. tej armii jeszcze bardziej utwierdziły mnie o słuszności mego wyboru  :D

i teraz właśnie pojawia się mój problem... tzn. nie tyle problem, co po prostu zadręczanie co-bardziej-doświadczonych-archonów mymi (pewnie banalnymi) pytaniami  :badgrin: ...

1) Co sądzicie o wystawianiu DarkElfickich Witchy z WFB jako Wychesow??
po prostu wydaje mi się, ze te modele sa ladniejsze, a chyba nie byloby zbytnich problemow, zeby je tak wystawiac,
teoretycznie nie trzeba by tak dużo konwertować wcale - wystarczałoby podorabiać im splinter pistole... albo nawet nie - chyba mozna ustalić, ze maja wych wepony i bedzie wysiwyg (czy jak to tam jest :P) - w koncu te zakrzywione miecze i sztylety...  hm?

2) Armia Wych Cultu nie ma problemow z ustrzeleniem cięższych rzeczy? Bo chyba szkoda tam pakowac warriorow, skoro w troopsach sa wyche, ale z kolei bez warriorow tracimy sporo lanc... hmm... jeśli chciałbym zrobić wych cult to czym to zrekompensować? Ravagerami? Hmm, no w sumie to są niby 3 lance, ale taki rav może spaść po strzale z heavy boltera...

3) Może przypadkiem wiecie kiedy (wiem, nie jesteście wszechwiedzący, ale może jednak... :P ) mniejwięcej ma wyjść nowy codex DE?

Z góry dzięki :)

Eman

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2005, 01:47:20 pm »
Heyka !!!
Cytuj
1) Co sądzicie o wystawianiu DarkElfickich Witchy z WFB jako Wychesow??

Musisz im tylko dac okragle podstawki i na pewno nikt sie nie bedzie Ciebie czepial  8)

Cytuj
3) Może przypadkiem wiecie kiedy (wiem, nie jesteście wszechwiedzący, ale może jednak... :P ) mniejwięcej ma wyjść nowy codex DE?

Kodeksu nowego do DE nie bedzie, chodza natomiast plotki (ale tylko plotki a wiadomo jak z nimi jest), ze armia DE bedzie zreviewowana i dodana do mega-super-kombowatego kodeksu do Eldarow. Jednakze kiedy tenze kodeks sie ukaze, to nawet najstarsi Farseerzy nie wiedza (moze Eldrad to przewidzial i dlatego zginal podczas kampanii Eye of Terror  :lol:  )
Cze !!!

Offline Bartuul

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2005, 03:20:00 pm »
Hehe, Witch Elfki to ja mam i nikt sie nie czepia (by spróbowali :P). A co do strzelania, to śmiem twierdzić że Wych Cult ma go więcej niż regular DE, przynajmniej mój.

*EDIT
PS Ten mój artykuł o Wychkach jest troszkę nieaktualny, może go niedługo zmienię na V.2.0 ;)
[/b]
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Suchy

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2005, 09:03:58 pm »
czy wg was bardziej opłaca się "wystawiać normalnie" czy wyskakiwac z portalu rzuconego przez skrzydlatych?

do wych cultu pewnie lepiej wyskakiwac z portalu, bo wtedy jesteśmy bliziutko zazwyczaj i od razu można z dynki walić   :?:  :idea:

czy oplaca sie robic DE defens? teoretycznie mozna wystawic duzo warriorow z duuuuza iloscia duuuuzych broni  :badgrin: ale to chyba marnacja jednego z ich najwiekszych atutow - niesamowitej szybkosci i mobilnosci (chodzi o to, ze nie w riderach takie sklady niestety...)
a zreszta - co dalej do takiego defensu? zakladamy, ze w troopsach 4xkilkunastu warriorow, 2x lanca w kazdym... i co dalej? lord z inkubimi i talos/pare talosow do kontry? ravager aby jeszcze wzmocnic sile ognia? wiecej warriorow? hm, jakos po prostu ciezko jest mi cos takiego wymyslec...

a w przypadku ofensywnych DE - jak ich robić na offens? (wych cult to wiadomo, max wychek do riderow i jazda walic z dynki)
warriorzy raczej się do hth nie nadają, no to jak - close quarter outgunning ? hmm, nie wiem, nie wiem...
?

Eman

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 27, 2005, 09:14:45 pm »
Heyka !!!
Cytuj
czy wg was bardziej opłaca się "wystawiać normalnie" czy wyskakiwac z portalu rzuconego przez skrzydlatych?

Rzucanie portalem przez skrzydlatych juz jest troche nieaktualne  :?  Tzn. po Deepie nim nie cisniesz. A jak nie cisniesz tego po deepie, to bedziesz pewnie juz za chwile martwy  :evil:  Techniki portalowe sa teraz bardziej wysublimowane - ale to niech sie juz Mroczni wypowiedza  :badgrin:

Cytuj
a w przypadku ofensywnych DE - jak ich robić na offens? (wych cult to wiadomo, max wychek do riderow i jazda walic z dynki)
warriorzy raczej się do hth nie nadają, no to jak - close quarter outgunning ? hmm, nie wiem, nie wiem...
?

Cush ... nikt Ci gotowych rozwiazan podawac nie bedzie - bo w koncu myslenie ma przyszlosc i trzeba samemu pokombinowac  :evil:  8)
Zrob pare rozp, rozegraj pare bitew na proxach, na pewno zobaczysz co sie sprawdza, a co nie. Jaka rozpa Ci najbardziej odpowiada, a do ktorej kompletnie nie masz przekonania. Tak na prawde to nie ma innego sposobu  8)
Cze !!!

Offline Suchy

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 27, 2005, 09:20:01 pm »
nie martw sie Emanie, nie oczekiwalem i nie oczekuje gotowych rozwiazan, po prostu chcialem uslyszec pare slow od doswiadczonych graczy DE :)
teraz jeszcze bardziej mnie ciekawi wyskakiwanie z portalu, skoro mowisz, ze sie pozmienialo...

Offline Bartuul

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 27, 2005, 09:56:38 pm »
Jak zwykli DE to tak jak Tosterus - mocne strzelanie z mocną kontrą - inaczej tego nie widze. Wtedy albo na stole za terenem (jak masz szczęście jakiegoś doświadczyć) albo oddziały do kontry w portalu a portal na którymś oddziale Warriorów albo Archonie - ale tak szczerze mówiąc to w takiej armii portal to marnotrawstwo punktów i po prostu ciekawostka.

Ofens - jak napisałem wcześniej - ofensu zwyklakami po prostu nie widze. Nie wiem - można z portalu i Incubi i wogóle, ale jakoś mi to nie podchodzi. To nie moja broszka.

Wych Cult - tylko z portalu. Ja z portalem kombinuje na wszystkie sposoby i wreszcie po wielu próbach z tym czy z owym znalazłem (z niewielką pomocą Overflowed'a, thx) sposób skuteczny w 90% przypadków (gdy rozegrany z rozsądkiem of kors). Ale gotowca tu nie podrzuce. Musze powiedzieć, że Wych Cult wbrew pozorom jest mocną armią, ale trzeba duuuuużo pograć. No i oczywiście nie każdego poklepiemy. Ale ma i mocne strzelanie (ja mam 12-15 lanc z czego tylko 1 stacjonarna) i solidny kombat (ja osobiście wpadam 7 oddziałami i 2 bohaterkami do kombatu). Generalnie, da się pograć. :)
[/b]
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Suchy

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 27, 2005, 10:10:53 pm »
dzieki Bartuul  :D

kombinowanie jest rzeczą, która mnie akurat bardzo pociąga w bitewniakach :P więc jeśli Wych Cult jest armią (jak zresztą myślałem) w której duuużo zależy od kombinowania, sprytu i umięjętności taktycznych to tym lepiej!  :D  :D  :D
lecz znająć życie - jeśli jest to "taka" armia, to zapewne nie wybacza błędów w takim stopniu jak np. sm... tym lepiej, przynajmniej nauczę się grać (wow, w koncu ;) ), wolę dostawać bęcki, ale wiedzieć, że przynajmniej "coś robię" :)

*mówię tak, bo znam (wy pewnie zresztą też) wiele przypadków, gdzie "taktyka" ogranicza się do rozstawienia wojsk i ustalenia priorytetu celów na shooting...

Toster

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2005, 10:09:34 am »
Ostatnio chodzi mi po glowie nowa rozpa calosc bylaby dosyc lopatologiczna i malo przewidywalna ale plan jest taki:

Lord + Inkubi (2xBlaster + 3xPunisher + Master)
Lord2 + Inkubi (2xBlaster + 3xPunisher + Master)
Wyches (2xBlaster)
Wyches (2xBlaster)
4xRaider Squad (blaster + splinter canon)
3xScroudge (4xSplinter cannon)

wszystko w pojazdach (poza heavy) ze screaming jetami, na stole oczywiscie nic nie zaczyna. Wchodzimy z deepa przygotowywujemy sie na twarde ladowanie tura entrapment i smialo do przodu. Deep blisko przeciwnika i na powitanie obstrzal z blasterow i splinter canonow i lanc z Raiderow (albo jako opcja wsadzic tam Desintegratory albo Terrofexy + Thropy rack). Inna wizja to na warriorach dac 3x Portal a scroudgy wymienic na 3xTalos w punktach wychodzi bardzo podobnie :)a jak talosy dojda do walki to roznie bywa :)

Eman

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2005, 11:40:26 am »
Heyka !!!
Cytuj
wszystko w pojazdach (poza heavy) ze screaming jetami, na stole oczywiscie nic nie zaczyna. Wchodzimy z deepa przygotowywujemy sie na twarde ladowanie tura entrapment i smialo do przodu.

W takim przypadku bez sensu w ogole brac Wyche - upadek Raidera przetrwa jedna, gora dwie - slowem, do niczego to juz przydatne nie bedzie. Wzialbym wtedy raczej 6 Raider Squadow i troche wiecej Incubich, coby po upadku stanowili jeszcze jakas sile uderzeniowa.
No i pomysl jest ...  :badgrin:  szalony  :badgrin:  ... tzn. Twisted&Evil (TM).
Cze !!!

Toster

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2005, 11:59:14 am »
No wlasnie wytche sa bardzo na miejscu i zastanawiam sie czy nie wziasc ich 3x bo:
1. sa to dodatkowe cele w ktore trzeba wystrzelic jak w nie nie wypalisz to dobiora ci sie do dupy
2. zazwyczaj jedna wychodzi (ta z agonizerem ;) )
3. mozna je czasami wystawic bez deepa i sa bijach szybkie 6+d6+6 + 12 + 2 na raiderze wiec jak beda warunki to moga zaczynac na stole i zajmowac przeciwnika nie tylko czekanie ma deepa a jak sie zle rozstawi to w pierwszej turze jest rezanko a sa w stanie wytrzymac az spadnie z nieba miniWAGON

Offline _Dark_

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 23, 2005, 05:32:43 pm »
Przeczytałem, że GW ogłosiło iż armia Dark Eldarów zostanie przebudowana podobnie jak Wood Elfy. Zna ktoś jakieś konkrety?
ray they don't take you alive...

Offline Asmodean

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 23, 2005, 07:51:16 pm »
niestety nie, jedyne co słyszałem, to to, że mają być w codexie razem z Harlequinami, amoże nawet wszyscy Eldarzy w jednym Craftworld + Harlequins + DE  :shock:
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline _Dark_

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 23, 2005, 08:24:37 pm »
Cytuj
amoże nawet wszyscy Eldarzy w jednym Craftworld + Harlequins + DE

Eru, uchowaj...
ray they don't take you alive...

 

anything