Autor Wątek: Dark Eldarzy  (Przeczytany 90875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dastor

Dark Eldarzy
« dnia: Listopad 17, 2004, 01:45:09 pm »
1. Jak Dark Eldarzy sprawują się w 4ed.? Osłabiono ich, czy wzmocniono? Ogólnie armia ta zalicza się do słabszych? czy mocniejszych? (wiem, wiem.... nie ma armii słabszych czy mocniejszych tak jak w battlu... Porównajcie krasnali i VC... ok nie przynudzam)
2. Czy taki newbie jak ja, poradzi sobie w jej opanowaniu, czy bardziej zalecana jest dla zaawansowanych zawodników?
3. Czy gra nią sprawia przyjemność, czy jest to typowy, nuudny samograj?
4. Graliście z tą armią? Jakie są wasze spostrzeżenia? W czym radzi sobie dobrze, a w czym już troche gorzej? CZyli wady oraz zalety =)
5. Które jednostki są warte uwagi a które skreślić od razu na wstępie, które są użyteczne a które wręcz przeciwnie?

Idąc za ciosem i namową Jachu-ka, założyłem nowy temat, z podobnymi pytaniami jak ze necronami.

Pozdro
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Eman

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2004, 02:00:11 pm »
Heyka !!!
Jesli chodzi o Dark Eldarow, to polecam pogrzebanie na GGB - sa tam ciekawe teksty na temat dwoch wersji tej armii - klasycznej (made by Toster) i Wcyh Cultu (by Bartuul).
Kilka linkow:
http://www.bitewniaki.gildia.pl/wh40k/tactica/wychcult_bartuul (Wych Cult)
http://www.bitewniaki.gildia.pl/wh40k/tactica/dark_eldar_units/wstep (przeglad jednostek)
http://www.bitewniaki.gildia.pl/wh40k/tactica/pamietnik_archona_01 (Pamietniki Mlodego Archona - jest tego kilka czesci - pisane z wielkim jajem, mozna tam znalezc of course porady taktyczne jak grac i czego uzywac).

Jesli chodzi o moje trzy grosze:
1) Dark Eldarzy stracili troche na 4ed - ich pojazdy to skimmery, wiec nie zaslaniaja juz niczego, ani siebie nawzajem. Dodatkowo zasada, iz po zniszczeniu trasportera kolesie w srodku sa auto-pinned spowodowala, iz jazda w Raiderach stala sie na prawde ryzykowana. Tak wiec - ciezej jest Dark Eldarom dojsc do combatu (a w nim sa na prawde dobrzy).
2) Rowniez newbi poradzi sobie grajac Dark Eldarami - nie bedziesz zawsze wygrywac, ale jak podoba Ci sie klimat nacpanych po uszy gosci, ktorzy z przekrwionymi glakami ocznymi wyzynaja przeciwnika w kombacie, to na pewno bedziesz sie dobrze bawil  :twisted:  Dark Eldarzy sadoskonale wyszkoleni i bardzo bardz szybcy, okupiaja to wytrzymaloscia i opancerzeniem - jezeli wezmiesz to pod uwage, to na pewno sobie poradzisz.
3) Granie Dark Eldarami i z Dark Eldarami (szczegolnie pod dowodztwem Tostera) daje na prawde duzo fanu. I na pewno nie jest to samograj.
4) Dark Eldarzy dobrze walcza wrecz (zobacz staty Archona czy Incubich i porownaj je z jednostkami w innych armiach). Calkiem niezle tez strzelaja (BS 4 praktycznie na wszystkim), jednakze ich bronie maja maksymalnie 36 cali zasiegu, co troche utrudnia granie nimi jako armia kompletnie defensywna. Maja malego tafa i w wiekoszsci slabe opancerzenie (save na 5+). Pojazdy sa wybitnie papierowe, choc np. ravager ma taka sile ognia, ze Land Raider by sie nie powstydzil.
5) Tak na prawde, to Dark Eldarzy maja bardzo stary kodeks i niestety czesc jednostek jest kompletnie bezuzyteczna - Mandrakes, Groteski (kiedys mogly jeszcze robic za screen, obecnie zero przydatnosci), Helioni (niewielka przydatnosc ze wzgledu na mala sile przebicia). Do strzelania obowiazkowo Warriorrzy (jedna z lepszych podstawowych jednostek w grze - 8 punktow, BS 4, mozliwosc wziecia 2 ciezkich broni), do walki wrecz Wyche i Incubi.
I to tyle ode mnie.
Cze !!!

Offline Dastor

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2004, 02:18:30 pm »
Chyba już wybrałem :)  W wfb zbieram dark elfy, w 40k dark eldarów  :D

Czyli prawde mówiąc raiderów nie opłaca się brać, kupować? Czy Archon musi być w obstawie incubich? Czy te fajne motorki się opłacają? No i jak z tymi talosami?
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Eman

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2004, 02:24:29 pm »
Heyka !!!
Cytuj
Czyli prawde mówiąc raiderów nie opłaca się brać, kupować?

Oplaca sie - nie kosztuja duzo, sa szybkie, calkiem niezle uzbrojone. Ale trzeba szybko z nich wysiadac, bo spadaja niczym liscie na wietrze (AV 10, open topped, skimmer). Generalnie to zalezy od koncepcji - jak bedziesz gral defensywnie z mocna kontra, to mozesz trzymac gdzies za lasem Raidery z oddzialami do kontry i czuc sie calkiem komfortowo (Raider jest open topped, wiec mozesz z niego zaszarzowac po tym, jak sie transporter ruszy).

Cytuj
Czy Archon musi być w obstawie incubich?

Archon raczej NIE POWINIEN byc w obstawie Incubich, bo to lekki overkill. O wiele lepiej sprawdza sie samopas - albo na pieszo dolaczany do innego oddzialu, albo na motorku lub deskolotce. Dracon natomiast powinien miec obstawe.

Cytuj
Czy te fajne motorki się opłacają?

Tak srednio - drogie (25 punktow), slabo opancerzone (save 4+) z mala sila przebicia (1 atak na bazie). Ewentualnie jak wystawiasz Archona na motorze, to jeden odzial moze Ci sie przydac jako kolesie do towarzystwa.

Cytuj
No i jak z tymi talosami?

Jak grasz defensem, to jak najbardziej. Jak czyms bardziej ofensywnym, to raczej za wolne. No i znowu - to wszystko zalezy od koncepcji ;)

CZe !!!

Offline Michaelius

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2004, 02:37:11 pm »
http://games.groups.yahoo.com/group/commorragh/
a to jest najlepsza lista dyskusyjna poswiecona w calosci dark eldarom,, gdzie mozna pogadac z ludzmi z calego swiata. Kiedys bylem tam zapisany ale poniewaz oddalem koledze moich dark eldarow (w zamian za wood elfy :P ) to sie jakis czas temu z niej wypisalem :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Marek G.

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2004, 04:50:18 pm »
Cytat: "Kojot"

No i jak z tymi talosami?


Talos moze sluzyc jako calkim dobry magnez dla ciezkich btoni przeciwnika...  wiec zamiast ostrzalu "delikatnych" raiderow, oberwie talos ktory ma  szanse na przetrwanie takiego ostrzalu. A jezeli ktos go zignoruje i dojdzie do walki wrecz to... hehehe..hehe..he  8)
"Pray they don't take you alive"

Offline Dastor

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2004, 06:44:06 pm »
Eman Wielke dzięki!
Wiem, że te pytania mogą wydawać się dziwne, ale jestem kompletnie zielony (na razie :) ) w te klocki.

Motorki chyba i tak sobie kupie bo mi się cholernie podobają :D
Będe grał na bank ofensem, Wych Kult opisany przez Bartula(jeden z linków podanych przez Emana) bardzo mi się podoba. Warriorzy wyglądają troche hmm... średnio  :(  Czy np. mógłbym z tych ich hełmów odciąć te kolce po bokach? Będą z tym jakieś problemy jak pojawie się na turnieju?
Szkoda, że ci kolesie na deskach są bezużyteczni, bo też mi się podobają :D
Kupywać codex? Jak mówił Eman jest już troche nieaktualny, więc pewnie wyszło dużo poprawek, tak? Choć i tak go kupie, żeby poczytać historie :)  
Ok, niedługo tj. w piątek jade do sklepu po dwa boxy warriorów i lorda
O i zastanawiam się nad kupnem batalionu...
Pozdro!
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Eman

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2004, 07:28:55 pm »
Heyka !!!
Cytuj
Motorki chyba i tak sobie kupie bo mi się cholernie podobają

Jak juz pisalem - jeden oddzial jako towarzystwo Archona na pewno nie bedzie taka zla opcja.

Cytuj
Czy np. mógłbym z tych ich hełmów odciąć te kolce po bokach? Będą z tym jakieś problemy jak pojawie się na turnieju?

Oczywiscie nie bedzie z tym zadnego problemu.

Cytuj
Szkoda, że ci kolesie na deskach są bezużyteczni, bo też mi się podobają

Cush ... niestety - takie zycie. Niestety nie udalo mi sie wymyslic zadnego rozsadnego sposobu wykorzystania tej jednostki  :(

Cytuj
Kupywać codex? Jak mówił Eman jest już troche nieaktualny, więc pewnie wyszło dużo poprawek, tak?

Do kodeksu wyszlo troche poprawek - ale sam kodeks mial juz swoj re-print, w ktorym te poprawki sie znalazly. Niestety nie zmienia to faktu, ze jest to obecnie jeden z najstarszych kodeksow do 40stki, co powoduje, ze jest on "troche" nieprzystosowany do obecnej edycji. Oczywiscie kodeks miec musisz, bo nie wiadomo kiedy wyjdzie nowy - a na pewno bedzie to niepredko.

Cytuj
po dwa boxy warriorów i lorda

Dobry wybor  :)

Cze !!!

Eman

  • Gość
Dark Eldarzy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2004, 07:31:41 pm »
Heyka !!!
Cytuj
Wych Kult opisany przez Bartula(jeden z linków podanych przez Emana) bardzo mi się podoba.

Wych Cult to troche inna armia niz standardowi Dark Eldarzy - zanim zaczniesz kupowac, to przemysl sprawe, bo potrzeba do niego troche innych jednostek (np. o wiele wiecej Wychy).
Cze !!!

Offline Dastor

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2004, 07:43:00 pm »
No właśnie kurcze nie wiem co wybrać... Spodobał mi się ten artykuł i w sumie teraz bardziej podobają mi się wychki i chyba nimi będe grał :)
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Bartuul

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2004, 07:55:56 pm »
Cytat: "Kojot"
No właśnie kurcze nie wiem co wybrać... Spodobał mi się ten artykuł i w sumie teraz bardziej podobają mi się wychki i chyba nimi będe grał :)


<blushing mode on>

 :oops:  :oops:  :oops:

Dzięki, wreszcie moje wypociny na coś się przydały. :) Nie chciałbym nikogo zniechęcać, ale jeśli granie Dark Eldarami jest trudne to granie Wych Cultem to już prawdziwe akrobacje.

No i armia jest takie większe troszke droższa w zbieraniu - 3/4 armii metal.

<blushing mode off>

PS Spodobał mi się ten myk z tym mode on mode off  :P
[/b]
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Dastor

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2004, 08:03:05 pm »
Ile Cię wyniosła armia przykładowo na 1500pkt.? (Chyba jednak musze pozbyć się battla, moje dark elfy :cry: )
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Bartuul

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2004, 08:22:33 pm »
O rany... niech pomyśle... Z tym że ja mam Wych Elfki jako wiedźmy <copyrights mode on>, ale, hmmm... bardzo orientacyjnie i mogłem się pomylić - jakieś 1200-1300 zeta za 1500 punktów.[/b]
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Dastor

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2004, 08:31:03 pm »
O shit sporo :( Chyba jednak zostane przy zwykłych i jak mi się znudzą to dokupie pare wychek. I jeszcze jedo ważne pytanie, czy to prawda, że nie produkują już blisterów do DE?
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Michaelius

Dark Eldarzy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 17, 2004, 08:33:07 pm »
To akurat jest norma jak na armie tej wielkosci:)
Kumpel za wersje oparta na warriorach zabulil kolo 1100 zeta:) A jak kiedys liczylem to w innych armiach tez wychodzilo kolo 1000-1300 (poza saim hannem gdzie bylo 1700+  :cry: )
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

 

anything