trawa

Autor Wątek: Bractwo- jak się dostać?  (Przeczytany 7700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Morieen

Bractwo- jak się dostać?
« dnia: Listopad 25, 2004, 05:24:17 pm »
Otóż interesuje mnie jaki jst najlepszy sposob na dostanie się do Bractwa, jakie wymogi trzeba spełniać i czy waszym zdaniem w Bractwie miło widziane są dziewczyny z pociągniem do miecza, które za wszelką cenę chcą walczyć?
Ups... Czy to było jedno zdanie?  :roll:
 man is a product of his thoughts. What he thinks he becames... Gandhi

Offline vilandra

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2004, 05:47:06 pm »
szkoda że jesteś z Gdańska, bo ja też mam pociągi do miecza:D całe szczęście, że moje bractwo nie protestuje... na początku najlepiej znależć jakieś bractwo i tam się już szczegółowo zapytać... w różnych bractwach staż różnie trwa... życze powodzenia!
o mnie nie zabije, to mnie wzmocni...

Offline Goblin

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2004, 06:54:08 pm »
W niektórych Bractwach czy Hirdach mogą mieć jakieś obiekcje przed panną odtwarzającą kobiete walczącą, ale jesli nawet to nie powinni mieć co do chęci trenowania samego w sobie. Pociąg do walki jest mile widziany ale w końcu w grupie odtwarzającej historie to właśnie to powinno być na 1 miejscu - najpierw obowiazek, potem przyjemności  :twisted:  Zawsze jeszcze dochodzą wymogi co do wieku - ale to jest raczej mały problem bo osoby które się tym zainteresowały są najczęsciej z odpowiedniego już przedziału wiekowego  :P  Długość nowicjatu jest już sprawą każdego Bractwa czy Hirdu więc tak jak pisała Vilandra najlepiej dowiadywać się już w konkretnej grupie. Ale na sam początek radze zdecydować się choć ogólnie który okres historyczny najbardziej Cię interesuje. Jesli jeszcze nieznasz tych stron to polecam obejrzeć www.bagrit.ires.pl i www.freha.pl
Pozdrawiam
Goblin
Krakowska Drużyna Zbrojna
Nie jestem ekspertem... dlatego z chęcią się wypowiem..." :P

Offline Morieen

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2004, 06:15:05 pm »
O boże... Przedział wiekowy? Mimo że się tym zainteresowałam w oczach wszystkich jam jest gówniara przykro to mówić... Ech...
Co do okresu to oczywiście nie interesują mnie paniczowate (bez obrazy) szabelki, szpady i rapiery... Ble... Więc skoncentruje się raczej na XII (bo wcześniej to trochę zacofane ludzie były) do.. XV chyba.
Można znać ten przedział wiekowy poglądowy? Przyda się...
 man is a product of his thoughts. What he thinks he becames... Gandhi

Offline vilandra

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2004, 06:31:49 pm »
proponuję w dalszym ciągu żebyś na początku zorientowała się jakie bractwa u was funkcjonują i jakimi okresami się zajmują... z tego co wiem to np Prywatna Chorągiew Reila to jest okres, który cię interesuje, ale mogę się mylić... sprawdź sama....
o mnie nie zabije, to mnie wzmocni...

Offline Gilwen

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2004, 05:49:29 pm »
Jeśli chodzi o wiek ja mam 17 lat i dostałam się, ale na treningi mam pozwolenie od rodziców :D. Co do walki na miecze bardzo mało Bactw pozwala na to dziewczyną, bo nikt nie chce mieć później kłopotów jakby Ci coś sie stało, a wejście na pola walki , dziewczyny mają(niestety) zabronione   :cry: Zawsze możesz strzelać z łuku to naprawde fajna zabawa :)

Offline Morieen

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2004, 03:21:47 pm »
Strzelanie z łuku? nie no... popłacze się... Dyskryminacja to wszędzie oczywiście jest... Jak coś mi się stanie mowisz? Suuper, ale ja nie jestem super delikatną, placzącą po ukłuciu igłą dziewczynką, o którą trzeba dbać.
Nie trzeba na mnie chuchać i dmuchać... Boże... To załamać się już mogę? :cry:
 man is a product of his thoughts. What he thinks he becames... Gandhi

Offline vilandra

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2004, 03:48:20 pm »
jasne, że możesz...:D ale przecież nie musisz... może jednak trafisz na takie bractwo, które pozwoli ci walczyć... chociaż jak stwierdziła Gilwen nie licz nigdy na wejście do jakiejś bitwy...:(  zamiast łuku proponuję kuszę - zdecydowanie lepsza, ale musisz mieć skończone 18 lat, rekomendację bractwa no i oczywiście pozwolenie... chociaż faktycznie nie ma to jak pomachać sobie od czasu do czasu mieczem...
o mnie nie zabije, to mnie wzmocni...

Offline Mashine

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2004, 11:57:17 pm »
Ja bym najpierwej proponowal abys zorientowala sie jaki dokladnie wiek i miejsce cie pociaga/fascynuje/interesuje. Potem mozesz ewentualnie szukac grupy ktora sie zajmuje odtwarzaniem danych czasow. Co do treningow to zawsze mozna trenowac z inna druzyna/bractwem nizej to do ktorego sie nalezy. W trojmiescie proponuje Alag Nord, sa w Sopocie na grodzisku, za hotelem Hafner, tylko, ze oni odtwarzaja X wiek, ktory wg. ciebie jest zacofany (prosze wzbogac swoja wiedze, bo az mnei to razi!)...
o ja, wasz stary dobry Sighrolf :P

Offline Gilwen

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2004, 06:58:05 pm »
Wiem wiem że nad tym ubolewasz :? :( , ja też bym chciała nauczyć się szermierki chociaż podstaw  :) jak np. zastawy itp...Wiem że to nie sprawiedliwe,ale nic na to nie poradzim :roll:  Pozdrawiam i życze szcześcia w poszukiwaniu wymarzonego Bractwa  :D

Offline Morieen

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2004, 02:49:41 pm »
Mashine dziękuje za informacje i ze szczerego serca przepraszam, że cie tak moja niewiedza razi. wybacz! Doprawdy przecież nie mogę mieć własnego zdania...  :cry:  Jak ja mogłam? Chyba sobie nie wybaczę... Co proponujecie? Szubienica?
 man is a product of his thoughts. What he thinks he becames... Gandhi

Offline Gilwen

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2004, 04:32:56 pm »
Przestanicie, nie musicie sie kłucic to bez sensu  :roll:

Offline Morieen

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2004, 05:59:41 pm »
Gilwen jeszcze nie widziałaś jak ja się kłócę... :P
Ja tylko "ostrzej" troszkę zareagowałam (a przynajmniej się starałam ;) ) Ale już kończę.
Przy okazji dziękuję, za adres. Mam nadzieję, że się powiedzie.
 man is a product of his thoughts. What he thinks he becames... Gandhi

Offline Thurian

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2005, 08:52:09 am »
nie wiecie czy w lublinie jest jakieś bractwo odtważające czasy i kulture wikingów (XIII - X w.) a jeśli nie ma to czy lepiej założyć nowe swoje bractwo ?
Widzę tam ojca mego,
widzę tam matkę moją.
I siostry i braci
I wszystkich, którzy byli przede mną,
Aż do początku świata.
Wołają mnie, abym zajął wśród nich swe miejsce.
W Valhalli gdzie bohaterowie żyją wiecznie..."

Offline Bosak

Bractwo- jak się dostać?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2005, 11:28:00 am »
Eh kobiety mogą brać udział w jakiś turniejaach chyba prawda ?? ale walczyć na wielkich bitwach takich jak grunwald to bym odradzał
1. po pierwsze jakby ktoś wiedział ześ jest kobietą to ja np bym nigdy nie uderzył niewiasty... zdziesiątkowała byś facetów :P
2. fakt ze mozna było by zrobić pięknej osóbce krzywde napawa mnie wstrętem do siebie eh...

są normalnie turnieje kobiece wiec z łuku wcale strzelac nie musisz... a co do szukania to zrob to co wszyscy ci radzą... pochodź po necie znajdź jakie bractwa u was funkcjonują ...poszukaj kazdego z nich popytaj sie o wszystko... wybierz najlepsze i  WALCZ !! ]:->
powodzenia :) przed tobą długa droga...
ight with honor and die with honor !!