Autor Wątek: Warbands - oficjalne  (Przeczytany 7585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pianandrill

Warbands - oficjalne
« dnia: Styczeń 12, 2003, 02:43:22 pm »
Do Mordheima jest sporo warband/drużyn. Niestety nie każda jest rozsądna. Są takie które nie  bardzo nadają się do grania gdyż są zbyt potężne, lub niewielka (pozornie) przewaga powoduje ze są trudniejsze z założenia do pokonania.
Zauważcie że współczynnikami postacie się niewiele różnią. Subtelne różnice w skillach daja tę przewagę, która winna być równoważona czymś.

Proponuję aby w tym temacie opisywać doświadczenia związane z graniem znalezionymi gdzieś w necie bandami i proponować te "właście" a odrzucac przypakowane i wogóle "wampiry za 10gc". Może uda się stworzyć jakiś spis (tu zwrot do gildii) tych band które są zbalansowane a jednocześnie ciekawe. Wiem ze na stronie jest kilka ale juz do tych mozna mieć zastrzeżenia.

Rozsądne bandy:

hose who are about to die, we salute to you!

Offline SzAjBuS

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2003, 08:14:26 am »
Nie wiem o jakich bandach dokladnie mowisz, ale mysle ze te co znajduja sie na gildi sa dosyc dobrze wywazone i w miare rowne.
Wydaje mi sie ze kazda armia mozna wygrac i kazda mozna przegrac.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline drachenfeles

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2003, 12:32:47 pm »
to, że po sieci plącze się masę band, które powiedzmy są "niezmiernie przekafarzone" przykład krasnoludy - łowcy meteorytu, czy jakoś tak goście są nie do zdjęcia.

pomijając ten fakt to sam GW wcale nie stara się robić tak, żeby bandy były równe, wystarczy, że komuś z fanatyka ta grupa bardziej lub mniej przypadnie o gustu i automatycznie staje się potężna lub słabowita.
przykład: każdy elf, nawet najsłabszy jest silniejszy od najlepszych ludzkich wojowników. Podobnie jest ze skavenami, jeżeli klan eshin, mors i skyre są nawet ok, to pestilens jest prawdziwą pomyłką, tam kolesie wchopdzą do gry z frenzy, S4, T5 na przykład...

podumowując trzeba trzymać się band oficjalnych, bo ją i tak lepsze od tych tworzonych przez ludzi, dla przykładu podam bandę, którą sam stworzyłem w przypływie chęci, to wojownicy chaosu, dostępni na gildii nie powiem, żeby byli jakoś zbalansowani z normalnymi grupami, poprostu stworzyłem ich nie po to by nimi grać, ale to już inna histaoria.

jesteśmy skazani na GW i to co oni uznają za oficjalne tego należy się trzymać, pomijając fakt iż to w cale nie musi być zbalansowane.

Offline skolo

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2003, 09:01:24 pm »
Pominales Drach Siostry. Sa potezne...

Offline drachenfeles

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2003, 10:29:22 pm »
siostry jadam na śniadanie choć przyznaję nie bez bólu he he ;-)
ale serio nie jest to aż tak silna grupa jak wspomniane powyżej.

walczyłem z nimi nie raz i naprawdę potęga tej grupy jest augurka (i młotki), a pozatym da się z nimi walczyć.

Offline Pianandrill

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2003, 10:30:10 pm »
Descartes podesłał mi linka do innej wersji klanu Pestilence. Wygląda na to ze ktoś go sobie podrasował w gildii :)

ale tu jest link do chyba w miarę rozsądnej wersji klanu - jeszcze go obacze i podsumuje:

http://www.strike-to-stun.com/Mousillon/warbands/pestilence.htm
hose who are about to die, we salute to you!

Offline drachenfeles

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2003, 10:34:09 pm »
aż zbadam sprawę, może "kszyś" znów narobił błędów w AB...

Offline drachenfeles

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2003, 11:04:51 pm »
no... na to wygląda klan pestilens na swojej oficjalnej stronie wygląda inaczej i taki mógłby być, eh znów trza błędzy poprawiać...

Offline skolo

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2003, 08:57:15 am »
nikt go sobie nie podrasowal. tlumaczylem wersje zamieszczona na www.pestilens, wersje pierwsza lub druga Mullera, wiec jakiekolwiek zarzuty schowaj do lamusa

Offline drachenfeles

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2003, 09:42:50 am »
tak zgadza się taka sama wersja jak na gildii jest na AB z drugiej strony na strike to stun jest inna bardziej 'normalna'

Offline drachenfeles

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2003, 09:53:17 am »
a jednak rzuć okiem skolo

http://www.strike-to-stun.com/Mousillon/villagesquare/biography.htm

klan pestilence autorstwa Tommyego Mullera znalazł się na strike to stun w innej wersji, skoro tak to raczej ją możnaby uznać za oficjalną.

http://www.strike-to-stun.com/Mousillon/warbands/pestilence.htm

Offline drachenfeles

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2003, 05:06:46 pm »
http://www.icirclegames.com/lustria/warbands_clanpestilens.html

No i kolejna oficjalna strona z klanem pestilens. Z icircle games właśnie pochodzi wersja tego klanu w AB.

Sam nie wiem już co myśleć o tym klanie. Osobiście uważam, że ta wersja zdecydowanie niepasuje i byłbym za "uoficjalnieniem" wesji Tommyego "punka" Mullera ze strony Mousillon.
a nie z Lustrii.

Offline skolo

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2003, 09:19:32 pm »
heh. wersja z lustrii i strike to stun jest oczywiscie nowsza, tych stron jeszcze nie bylo na swiecie jak ja przetlumaczylem Pestilens z www.pestilens ;), ale ok, zarzuccie jak macie nowa wersje to umieszcez na Gildii

Offline drachenfeles

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:23:21 pm »
w sumie to wersja z:
http://www.strike-to-stun.com/Mousillon/warbands/pestilence.htm

jest poprostu bardziej zrównoważona, tzn obniżona jest S i T bohaterów i teraz zamiast szczurzego bossa z S4 T5 na wejściu mamy zwygłego szczurka wodza z S3 i T4 brzmi dużo lepiej nie?

Offline skolo

Warbands - oficjalne
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2003, 10:13:26 pm »
no ;) jak masz nowa wersje tlumaczenia to zarzuc mi na mejla, a jak nie masz to czekaj na takowaz na Gildii