Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 347840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bąbielek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1035 dnia: Styczeń 20, 2009, 05:55:35 pm »
Tymczasem sklep Gildii tak zareagował na te rewelacje.

Klick me up, klick me down.

Offline kas1

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1036 dnia: Styczeń 20, 2009, 05:59:57 pm »
Cytuj
nie muszą. w polsce wśród komiksowych czytelników występuje pewna maniera - "trzeba mieć wszystko co wychodzi!"
Ta maniera jest też widoczna u wydawców. "Muszą kupić wszystko co wydamy"

Cytuj
w tym roku wygrają po prostu najlepsze komiksy.
Co nie najlepiej wróży niektórym wydawcom.

Cytuj
z mk wyczerpały się tylko nakłady najlepszych albumów, pozostałe są bez problemu do kupienia.
Bo ja wiem czy najlepszych... Takie np. "Indiańskie lato" nie zbierało zbyt pochlebnych recenzji.

Offline Koro

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1037 dnia: Styczeń 20, 2009, 06:14:33 pm »
Właśnie Manzoku rozesłało maila o następującej treści:

Podwyżki byłyby nieuchronne w związku z czym? Z wydawaniem komiksów co kwartał? Czy poszerzeniem profilu działalności? Bo nie rozumiem

Offline bąbielek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1038 dnia: Styczeń 20, 2009, 06:20:45 pm »
Nieuchronne w związku z tym, że poprzednie komiksy wydawali niesamowicie tanio i dopiero się kapnęli, że jak dalej będą po takich cenach wydawać, to kipną. Jak już mówiłem - chyba odkryli jakieś wcześniej im nieznane zależności finansowe i zadyszki dostają...

Klick me up, klick me down.

Offline Koro

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1039 dnia: Styczeń 20, 2009, 06:32:50 pm »
No na to wygląda, że dostali chyba zadyszki a duża część komiksów z półek sklepowych rzeczywiście nie zeszła. Tylko nie rozumiem trochę ich decyzji odnośnie wydawania literatury :roll:

Offline Death

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1040 dnia: Styczeń 20, 2009, 06:52:12 pm »
Ja tam jednak 3mam kciuki za chłopaków z Manzoku. Może w końcu coś się zmieni, bo po prostu musi być lepiej bo już gorzej być nie może. Tytuły zapowiedziane mają całkiem całkiem więc wystarczy tylo wydać.
A jak nie daj Boże
kipną
to Y przejmie Timof, Koz i Mroczne Miasta Egmont i będzie więc i tak wporzo  ;-)

Offline under

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1041 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:51:13 pm »
... tez trzymam kciuki ale na grdyce manzoku i mam nadzieje ze ta peknie i juz nie uslysze o nich i o tym jakie to oni wspaniale komiksy mieli wydac ...

Offline Wojtpil

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1042 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:56:02 pm »
Nieszczęscia chodzą parami...
więc myślę że to po prostu zła passa.

Są chude lata, będą i tłuste.

MANZOKU trzymam kciuki zwłaszcza za Y.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1043 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:03:39 pm »
under jest większym krytykiem Manzoku niż ja kiedykolwiek byłem :shock:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1044 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:06:21 pm »
nie muszą. w polsce wśród komiksowych czytelników występuje pewna maniera - "trzeba mieć wszystko co wychodzi!"
w tym roku wygrają po prostu najlepsze komiksy. z mk wyczerpały się tylko nakłady najlepszych albumów, pozostałe są bez problemu do kupienia.
No nie oszukujmy się, ile jest osób, które kupują naprawdę wszystko? Oferta już od lat jest zbyt szeroka, żeby dało się za tym nadążyć. To że raz na parę lat Egmont robi większe uderzenie tego nadzwyczajnie nie zmiania. Już kiedyś tak było, w czasach gdy na rynku panowały tytuły francuskie, że Egmont, Twój Komiks i Podsiedlik niemal na raz zalali rynek masą tytułów. Po 2009 Egmont zobaczy jak eksperyment się udał (podejrzewam, że nie będzie spektakularnego sukcesu) i dokona niezbędnej korekty.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Roy_v_beck

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1045 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:16:42 pm »
Ale z tą literaturą to pojechali, no a na chwilę przed ogłoszeniem tych opóźnień Manzoku jak zwykle kolejne tytuły nowe zostały zapowiedziane, ciekaw jestem czy Justice pokaże się w 2009, nie mówiąc już o Authority/Lobo. . . a pomysł z wyrzucaniem raz na kwartał masy komiksów jest mało sensowny. Mam oszczędzać przez 3 miesiące, żeby później po 10 komiksów kupić? Wolę raz na miesiąc po 2-3. . .
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline kas1

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1046 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:48:35 pm »
[quote/]
Podwyżki byłyby nieuchronne w związku z czym? [/quote]

Podejrzewam, że ze zmniejszeniem nakładu. Może rzeczywiście można utrzymać obecne ceny poprzez zmniejszenie kosztów dystrybucji? Nie wiem, nie znam się na tym. Gdyby tak było i rzeczywiście wydawaliby większy pakiet raz na kwartał, to nie byłoby chyba większego problemu...

A co do ewentualnego kontynuowania rozpoczętych serii przez innych wydawców, to szczerze wątpie... Raczej będzie tak jak z kulkami i transem... Kontynuacja in english.

Offline Koro

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1047 dnia: Styczeń 20, 2009, 09:00:11 pm »
Mi podobnie jak Roy'owi nie podoba się pomysł wydawania wszystkiego raz na kwartał. Pierwszy raz słyszę o takiej polityce wydawania komiksów. Nie wyobrażam sobie kupienia na raz znacznej ilości komiksów. Wydaje mi się, że sensowniejsze jest bardziej regularne, w mniejszych odstępach czasu. Pomysł chybiony wg. mnie. Lepiej niech rezygnują z Authority, Planetary i innych Goblinów.
Szkoda mi ich bo niektóre tytuły mieli naprawdę dobre. Mam nadzieje, że uda się przetrwać i to bez dziwnych pomysłów typu wydawanie raz na kwartał czy wydawanie dodatkowo książek żeby zmniejszyć koszty :roll:

Offline Jarek Obważanek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1048 dnia: Styczeń 20, 2009, 09:00:57 pm »
A tymczasem na stronie Manzoku: "...już wkrótce wasza cierpliwość..." "...zostanie nagrodzona..." "...już..." "...trafiły już do drukarni..." Heh. Jak zacząłem czytać maila od Manzoku to się nawet ucieszyłem - zobaczyli błędy i się wstrzymali, nie to co Egmont z "Calvinem i Hobbesem", nie to co Taurus z paroma okładkami, nie to co... można by wymieniać i wymieniać. No ale reszta informacji wygląda na klasyczną próbę przeczekania, więc teoria Bąbielka, że im się kasa skończyła i czekają na zejście towaru (a może też obmyślają: co tu dalej począć, tyle kasy utopiliśmy w licencjach) wydaje mi się całkiem prawdopodobna.


Mi podobnie jak Roy'owi nie podoba się pomysł wydawania wszystkiego raz na kwartał. Pierwszy raz słyszę o takiej polityce wydawania komiksów. Nie wyobrażam sobie kupienia na raz znacznej ilości komiksów.
Jakich znacznych? Manzoku i tak wydaje (a sorry, wydawało) raz na kwartał po 2 tytuły.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Hellboy

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1049 dnia: Styczeń 20, 2009, 09:08:01 pm »
Do tej pory nie zabierałem głosu w temacie polityki wydawniczej Manzoku.Jednak teraz już nie wytrzymałem i chetnie dorzuce swoje dwa zdania.Obawiam sie ,że pomijając całą krytyke która sie tu pojawia(zresztą często słuszną)skończy sie tak,że cykle rozpoczęte przez Manzoku trzeba bedzie dokupic za oceanem.No chyba ,że znajdzie sie jakiś wybawca(w co wątpie).Ja w każdym bądź razie rozglądam sie za wydaniami amerykańskimi.