trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 829404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline redevil

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 25, 2008, 03:31:55 pm »
mam pytanie:
jak uzyskać darmową przesyłkę na mycomicsshop.com? mam komiksy na więcej niż 100$ i średnia za komiks wychodzi powyżej 4$ za sztukę, mimo to na końcu zamówienia wyraźnie napisany jest koszt i nie jest to 0.

Offline BOUNCER

.......
« Odpowiedź #391 dnia: Marzec 01, 2008, 01:11:55 am »
Mam prośbę do fanów serii.
Mglibyście mi powiedzieć jaką rolę w tworzeniu tej serii odegrał Val Semeiks ??
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Offline turucorp

Re: .......
« Odpowiedź #392 dnia: Marzec 01, 2008, 01:24:39 am »
Cytat: "BOUNCER"
Mam prośbę do fanów serii.
Mglibyście mi powiedzieć jaką rolę w tworzeniu tej serii odegrał Val Semeiks ??
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


Zbyt leniwy by samemu sprawdzic?

Offline Anonimowy Grzybiarz

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #393 dnia: Marzec 20, 2008, 10:46:46 am »
Które  z zbiorczych wydań Ultimate X-Men, dostępnych tutaj mi polecicie? Mam zeszyty wydane w Polsce przez DK.

Offline Ziemniakento

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #394 dnia: Marzec 20, 2008, 10:53:37 am »
brak wyników wyszukiwania.

ja polecałbym Ci któryś z tomów, do których pisał Bendis i nie odradzałbym tomu Hellfire & Brimstone oraz The Tempest, w którym maczał paluszki Brian Kej Vaughan. Ogólnie bardzo lubię ultimejtki i myślę, że (prawie) każdy jest warty zakupu.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #395 dnia: Marzec 20, 2008, 11:04:07 am »
Dzięki DeBe.

Jak to brak wyników wyszukiwania?

mi wyskakują 3 strony...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #396 dnia: Marzec 20, 2008, 06:11:06 pm »
http://tplist.millarworld.net/index.html

Jeżeli pytacie się o wydania zbiorcze, to jest to najlepsza strona do wyszukiwania takowych.

A z UXM polecam głównie historie Millara i Bendisa. Vaughan nie zaszalał przy Ultimate tj. w innych seriach (chociażby w Runaways jest o wiele, wiele lepiej). Za to całkowicie odradzam UXM Roberta Kirkmana. Jego hsitorie są właściwie o niczym, są jakieś.... bezduszne.

Ale i tak najwięcej satysfakcji daje Millar (po jego odejściu jakość tytułu diametralnie spada. Nawet Bendis nie zaskakuje swoją błyskotliwością, acz odwala dobre rzemiosło wraz z Finchem). I na wydaniach zbiorczych mutantów, na których widnieje jego nazwisko, skupiłbym się najbardziej.

Offline Dembol_

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #397 dnia: Marzec 20, 2008, 07:55:07 pm »
Pierwsze tpb autorstwa Millara i Bendisa są bardzo dobre, Vaughan miał dobre momenty (Magnetic North, ale ręki nie dam sobie za to uciąć). Najnowsze autorstwa Kirkmana (16 i 17) nie są takie złe.

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 21, 2008, 11:30:43 am »
To pytanie juz chyba padlo, ale za leniwy jestem by przekopywac sie przez dziesiatki stron. Mianowicie: ktore tomy Hellblazera mozna czytac sobie bez znajomosci pozostalych. Chodzi mi o TPB, ktore sa najlepsze i nie lacza sie zwiazkiem przyczynowo-skutkowym z poprzednimi.
Ktore polecacie?

ps. najbardziej licze na opinie N.N. 8)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 21, 2008, 11:39:12 am »
Hellblazery Ellisa (Haunted i Setting Sun [w szczególności to drugie]), All His Engines, Shoot (do znalezienia w Internecie), Hellblazer: Rare Cuts

Offline yurek1

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 21, 2008, 12:16:07 pm »
jakiś czas temu pytałem o to samo. wreszcie zacząłem je sobie po prostu kupować po kolei i, będąc na tomie Tainted Love, stwierdzam, że w sumie każdy z wcześniejszych można spokojnie przeczytać oddzielnie. jak jest z następnymi, tego nie wiem.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Gashu

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 22, 2008, 08:32:52 am »
Imo, poszukiwane przez Ciebie, "pojedyncze" tomy "Hellblazera", stoją jednak zazwyczaj na słabszym poziomie od tych, wchodzących w skład "runów" Briana Azzarello lub Mike'a Carey'a.

Jeżeli jednak poszukujesz jakichś tam odrębnych całości polecałbym "All his engines" oraz "Empathy is the Enemy".

Wspomniane wyżej "Rare Cuts" jest fajne, ale jako uzupełnienie wątków, które pojawiają się w odrębnych tomach i jest to raczej rzecz dla ludzi, zaznajomionych już ze światem Constantine'a. Nie jestem pewien, czy broni się jako osobna całość.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline freshmaker

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 22, 2008, 09:19:59 am »
ja uwazam ze bardzo dobrze trzyma sie original sins - jest to dobre wprowadzenie do swiata constantine'a. poza tym seria azarello jest swietna - hard time i freezing water na poczatku sie czyta dosyc srednio ale kolejne tomy to juz sam miod.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ziemniakento

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 22, 2008, 10:20:31 am »
Ostatnio czytając Wolverine Giant Size ostro zajarałem się krechą Davida Aja. Czy ktoś wie, która z pozycji tego wyśmienitego rysownika (niestety jest ich mało) jest najbardziej warta uwagi?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 22, 2008, 11:21:08 am »
Immortal Iron Fist Vol. 1: The Last Iron Fist Story

Niech nie odstrasza postać Iron Fista - 3-ligowej postaci uniwersum Marvela. Ten tomik to jedno z największych zaskoczeń roku 2007 - porządna akcja, złożona fabuła i ciekawa charakteryzacja postaci. Oto, jak mało znana postać może zostać na nowo odkryta przez komiksowe talenty, czyli Brubakera, Fractiona i Aję właśnie. Aja daje tutaj lepszy popis swego talentu, aniżeli w Giant Size Wolverine. Dziś Iron Fist to jedna z najlepszych serii mainstreamowych. Warto, oj warto....