Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 825135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raf Fariszta

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 04, 2007, 07:45:39 am »
Tell me dark - zakręcony kryminał....fajna historia...
Blood a tale - wampiryzm, powstanie, cykle życia, pokręcone, ciężko się czyta...
Fountain - pełen odlot....film jest od pewnego czasu do zobaczenia....na forum opinie były różne....mi się bardzo podobał...ale pewnie chcesz najpierw przeczytać komiks....trzy wątkowa, sprawnie prowadzona przez wieki opowieść o nieśmiertelności....
Co do całości: gorąco polecam wszystkie trzy pozycje....rysunki Williamsa są poprostu rozwalające...gość ma ogromny potencjał i świetnie operuje warsztatem...raz pełne plastyczności ogromne kadry innym razem obraz nakreślony kilkoma kreskami, ale przez to czasami mocniej działający.....co do treści też jest bardzo dobrze...
Nocy Matko Dnia

Offline turucorp

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 04, 2007, 07:06:22 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Flood!: A Novel in Pictures - czy ktoś to czytał poza mykupyku, a jeśli tak, to co może o tym powiedzieć


ja czytalem, troche nierowne graficznie, niemniej bardzo dobra rzecz, polecam.
a jesli chodzi o Williamsa, to zdecydowanie "Blood".

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 04, 2007, 07:42:16 pm »
To teraz ja zapytam.
Czy mial ktos kontakt i moze cos napisac o Werewolf Corbena?
Corben to w koncu Corben, miazga. A jak scenariusz?
Dobre to?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline avatar1313

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 04, 2007, 08:06:36 pm »
Widzę, że 444 wybrał co lepsze pozycje z listy przecen u Witka, a teraz weryfikuje swoje zestawienie. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich komiksów Williamsa z twojej listy. I tak Destiny moim zdaniem możesz sobie spokojnie odpuścić. Fabularnie bardzo słabo, a graficznie też bez rewelacji. Fountain trochę lepsze fabularnie, choć szczerze powiem że miałem wrażenie chaotyczności, rysunki zacne (zwłaszcza, że format komiksu jest większy niż standard). Tell me, Dark - niezłe fabuła przewidywalna ale wciagająca, rysunki również trzymają poziom. Jeśli chodzi o numero uno, to moim zdaniem zdecydowanie Blood: A tale, doskaonałe i fabularnie i graficznie (i jeśli tylko kogoś nie odrzucają rysunki Kenta Williamsa, a o dziwo znam takich, to zdecydowany musiszmieć na każdej komiksowej półce). Flood również posiadam i potwierdzam, że warto zainwestować zwłaszcza w nowe wydanie (świetne edytorsko, graficznie, pomimo  braku słów lektura wcale nie jest prosta, a odbiór wieloznaczny - ja z przyjemnością wertowałem trzy razy). Iguanę zamówiłem sobie teraz więc sam nie wiem, ale się skusiłem, natomiast czwartego tytułu nie znam, ale za Russelem nie przepadam. Jak już się tak rozpisałem to dołoże info z pytania w dziale europejskim. El nino nie znam, ale znajomy Angol czytał i rzekł że to skis. Wieże Bois mam pierwsze dwa tomy (Rodrigo równiez domówiłem teraz) i potwierdzam słowa andrutha, świetna klasyczna historia, rysunek nie oszałamia, ale jeśli podobał Ci się Jeremiah to powinieneś być zadowolony, choć kreska jest zdecydownie bardziej surowa, a i kolorystyka (zwłaszcza w amerykańskich wydaniach) mroczniejsza.
i vis pacem para bellum

N.N.

  • Gość
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 04, 2007, 10:49:52 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Na forum ogólnym jakoś nie mogę się doczekać odpowiedzi, to zapytam tutaj.

1) Komiksy z rysunkami Kenta Williamsa, jak rozumiem ich zaletą jest grafika, a jak z treścią? Co z poniższej listy polecacie?
DESTINY: A CHRONICLE OF DEATHS FORETOLD
FOUNTAIN
BLOOD A TALE
TELL ME, DARK

"Destiny" mnie znudziło. Resztę polecam.
Cytuj

2 ) Flood!: A Novel in Pictures - czy ktoś to czytał poza mykupyku, a jeśli tak, to co może o tym powiedzieć

Oryginalne i zaskakujące.
Cytuj

3) The Iguana - a to ktoś zna?

To taki średniak. Sprawnie opowiedziany i narysowany, ale nic wielkiego
Cytuj

4)Isolation and Illusion - i w końcu to to

P. Craiga Russella albo się lubi, albo nie. Ja lubię - zwłaszcza za rzeczy zebrane w tym tomie.

Offline yurek1

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 05, 2007, 11:00:38 am »
czy Blood  A Tale, będąca w promocji na stronie multiversum to dokładnie to samo, co tu: http://multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=45104&pro=173712 , czy też może inne wydanie?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline 4-staczterdzieściicztery

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 05, 2007, 10:14:24 pm »
Cytat: "yurek1"
czy Blood  A Tale, będąca w promocji na stronie multiversum to dokładnie to samo, co tu: http://multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=45104&pro=173712 , czy też może inne wydanie?


Wszystko wskazuje na to, że to właśnie to.


Serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi, są niezwykle pomocne.
Raf Fariszta: Fountain w wersji kinowej akurat widziałem i oceniam go  pozytywnie.
Avatar1313: nie bardzo wiem co to znaczy "skis", ale rozumiem, iż to negatywne określenie. I bardzo proszę 440i4, a nie 444.

Po przebiciu się przez 130 stron tematów Giełda i Giełda 2 znalazłem jeszcze coś takiego BROOKLYN DREAMS polecane przez mykupyku ( opisał to zresztą w którymś kazecie ), rzecz opasła ( 376 str. ) i do tego tania ( w promocji multiversum dostępna za 23, 40 zł ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline karolk

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 05, 2007, 10:40:45 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"

Po przebiciu się przez 130 stron tematów Giełda i Giełda 2 znalazłem jeszcze coś takiego BROOKLYN DREAMS polecane przez mykupyku ( opisał to zresztą w którymś kazecie ), rzecz opasła ( 376 str. ) i do tego tania ( w promocji multiversum dostępna za 23, 40 zł ).


bardzo dobre
może nei fantastyczne ale dobre
zważywszy an fakt że powstało na chwilę przed  modą na autobiografie

ja polecam
to 10$ ksoztuje czyli faktycznie cos kolo 24 zl teraz:)

Offline yurek1

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 06, 2007, 02:36:10 pm »
to ja jeszcze zapytam. czy ktoś czytał to:
http://en.wikipedia.org/wiki/Concrete_(comics)  ? (trzeba skopiować cały adres, łącznie z nawiasem)

jakieś refleksje? warto?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline raj666

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 06, 2007, 03:56:07 pm »
Mi sie podobalo, kreska sie zestarzala, niektore historie tez ale IMHO warto. Zadnych trykotowych glupot, po prostu niezly komiks z elementami obyczajowymi i przygodowymi. Bardzo spokojna, niespieszna akcja.

Offline yurek1

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 07, 2007, 10:21:27 am »
American Virgin - warto? przeczytałem pierwszy zeszyt ze strony Vertigo i wygląda zachęcająco.
pytanie tylko,  czym różni się wydanie zwykłe od MR. rozumiem, że MR to od Mature Readers, ale chodzi o to, że w normalnym jest cenzura wulgaryzmów i cycków, czy może chodzi o coś innego?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline kickic

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 13, 2007, 04:39:04 pm »
czy polecacie Tale of One Bad Rat - Bryana Talbota (w promocji multiversum)? w serwsiach zagranicznych zbiera znakomite recenzje, ale na polskich stronach nie znalazlem zbyt wielu informacji.

Offline black_marvel

MARVEL i DC
« Odpowiedź #372 dnia: Grudzień 22, 2007, 06:38:17 pm »
jestem wielkim fanem wychowanym niestety na kreskówkach a nie komiksach bohaterow z tych dwoch stajni. Ogladalem sobie ostatnio jakies zdjecia z komiksow - ich superbohaterow  typu flash daredevil itd i pomyslalem ze najwyzszy czas zaczac swoja przygode z komiksami bo to istne dziela sztuki. Podejrzewam ze jest wiele lepszych, mniej komercyjnych itd produkcji innych firm ale to narazie mnie nie interesuje bo jestem totttalnie zielony w temacie komiksow. Chcialbym wiec zapytac czy i jakie komiksy z superbohaterami dc i marvela sa wydawane i dostepne w polsce?
I które warte uwagi :)
arvel

Offline black_marvel

vc
« Odpowiedź #373 dnia: Grudzień 22, 2007, 10:57:13 pm »
nie wiem czy temat jest glupi czy tak malo ludzi ma cos do powiedzenia czy po prostu nikt nie chce wykazac sie dobrą wolą a moze nie bylo mi pisane wkrecic sie w komiksy bo jak cos robie w tym kierunku to sie jak widac nie udaje : D
arvel

Offline Gulumbulum

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #374 dnia: Grudzień 22, 2007, 11:46:41 pm »