trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1395 dnia: Maj 04, 2014, 09:24:33 pm »
jeszcze jedno pytanko
ostatnio troszke glebiej siedze w rysunku satyrycznym(cartoonist group etc). Bardzo polubilem prace matta wuerkera. Niestety na amazonie dostepna jest tylko jedna zbiorowka jego prac. Czy ten koles wydal cos jeszcze i ewentualnie gdzie mozna to dostac. 
dzieki za odp
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1396 dnia: Maj 07, 2014, 11:50:50 pm »
Swamp Thing Snydera z new 52? Podobno dobra rzecz. Ktoś czyta regularnie?

Offline pioma10

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1397 dnia: Maj 08, 2014, 07:26:22 am »
Na przykład tutaj kolega zamieszcza swoje opisy:

http://coszzupelnieinnejbeczki.pl/

Często informuje o tym na:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28478.0.html

Lokus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1398 dnia: Maj 08, 2014, 07:50:16 am »
A na DCMultiverse znajdziesz recenzje wszystkich wydanych dotąd tomów

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1399 dnia: Maj 09, 2014, 04:59:45 pm »
mam pytanko o event zero hour, dobre toto ?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Sir_Ace

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1400 dnia: Maj 10, 2014, 07:07:42 pm »
Ostatnimi czasy przejadły mi się nieco przygody harcerzykowatych trykociarzy ratujących świat (ale nikogo przy tym nie zabijających, bo to przecież złe, i odradzających się parę tygodni po każdej kolejnej własnej śmierci) w wielkich eventach Marvela i DC. Szukam komiksów prezentujących nieco odmienne podejście do superbohaterstwa. Niekoniecznie parodia, niekoniecznie bezsensowna rzeźnia, ale po protu coś innego niż totalny mainstream.
Strasznie podobały mi się twory Ellisa (Thunderbolts, Supergod, Planetary, StormWatch, Authority, nawet Agents of Hate,), całkiem ciekawe było Kingdom Come i Invincible. Nawet dwie pierwsze serie Ultimates imo wystawały ponad poziom. Teraz po wielu ciekawych opiniach zamierzam rzucić się na Spawna.

Tak więc: może podrzuci ktoś jakiś nietypowy tytuł ukazujący superbohaterstwo z mniej typowej strony lub w mniej typowy sposób?
I'd like to be a tree

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1401 dnia: Maj 10, 2014, 07:22:06 pm »
Ex Machina
W skrócie (i dużym uproszczeniu): jeden (jedyny?) z superbohaterów po wstrząsającym wyczynie (duży spoiler, więc nie powiem co) zostaje Burmistrzem Nowego Jorku. I radzić sobie musi z pozostałościami swojego superbohaterskiego życia (które wydaje mu się, że zostawił za sobą, a które ciągle na niego wpływa i które poznajemy we flashbackach) ale bardziej z problemami zarządzania jednym z największych i najbardziej znanych miast na świecie

Potężna rzecz od Briana K. Vaughan (tego od Y). I numer 11 na mojej (opublikowanej tu w odpowiednim wątku) liście najlepszych i najważniejszych dla mnie komiksów EVER!

Offline kosmoski

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1402 dnia: Maj 10, 2014, 07:26:04 pm »
Tak więc: może podrzuci ktoś jakiś nietypowy tytuł ukazujący superbohaterstwo z mniej typowej strony lub w mniej typowy sposób?

Spróbuj Destroyera - emerytowany superbohater, który wyczuwając zbliżający sie koniec postanawia rozwiązać ostatecznie problem złoczyńców, którzy z jego "winy" trafili tylko do więzienia...

Jest jeszcze Irredeemable - superbohater, który zamienił się w budzącego grozę mordercę

Offline Sir_Ace

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1403 dnia: Maj 10, 2014, 10:05:08 pm »
Wszystkie propozycje wyglądają smakowicie. Dzięki.
I'd like to be a tree

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1404 dnia: Maj 10, 2014, 10:27:31 pm »
A coś więcej o Ex Machinie? Przymierzam się.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1405 dnia: Maj 10, 2014, 11:31:26 pm »
A coś więcej o Ex Machinie? Przymierzam się.


tu BARDZO pochlebna opinia o pierwszym trejdzie (ale też BARDZO spoilerują):
http://comicpusher.blogspot.com/2013/09/ExMachinaPart1.html

to nie jest tylko komiks superhero. oczywiście historia superbohatera i łotrów/superłotrów jest. rozwija się powoli w tle, kawałki układanki (kariery Great Machine) dopasowują się tworząc genialną kulminację.
Ale nie to dla mnie było najważniejsze. ten komiks daje świetny wgląd w amerykańskie stosunki polityczno-obyczajowe. cała historia nie z naszego świata, ale jakby w naszym świecie się dziejąca. wspaniale w nim  osadzona. kto by się spodziewał z jakimi problemami musi zmierzyć się burmistrz NY... sam nie wiem, czy problemy Mitchella Hundreda i jego miasta nie wciągają bardziej niż te Great Machine...

Offline amsterdream

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1406 dnia: Maj 10, 2014, 11:54:17 pm »
Tak więc: może podrzuci ktoś jakiś nietypowy tytuł ukazujący superbohaterstwo z mniej typowej strony lub w mniej typowy sposób?

Kick-Ass, Jupiter`s Legacy, SuperCrooks, Superior, Ex Machina, Sidekick, Rising Stars, Emissary, Animal Man (New 52).

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1407 dnia: Maj 11, 2014, 09:37:51 am »
Tak więc: może podrzuci ktoś jakiś nietypowy tytuł ukazujący superbohaterstwo z mniej typowej strony lub w mniej typowy sposób?
Ex Machina

Destroyer, Irredeemable
Kick-Ass, Jupiter`s Legacy, SuperCrooks, Superior, Ex Machina, Sidekick, Rising Stars, Emissary, Animal Man (New 52).


Ja dorzucam jeszcze X-Force/X-Statix (recenzja) Petera Milligana.


Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1408 dnia: Maj 11, 2014, 02:00:56 pm »
Saga. Niedługo u Muchy.

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1409 dnia: Maj 13, 2014, 09:26:31 am »
Mam 2 compedia TWD co prawda raz czytane, ale nic mi się nie załamało...
Właśnie znalazłem zdjęcie, które zrobiłem po przeczytaniu około 1/10 komiksu. Wyobraź sobie jak on wyglądał po przeczytaniu całości.







Zarówno Compendium Witchblade vol. 1 jak i Darkness vol. 1 są w znacznie lepszym stanie (lekko popękał grzbiet), w Witchblade vol. 2 użyli innego kleju co spowodowało odklejenie się okładki oraz pękanie samego spoiwa kartek (to co widać na zdjęciu).
Teraz jestem podczas czytania Rising Stars (wydanie w HC) i powiem, że klej trzyma kartki, ale również nie potrafi dobrze pracować zatem środek zaczął odklejać się od materiałowego wzmocnienia grzbietu [wybaczcie - nie znam się na fachowych nazwach dotyczących elementów składowych produktu jakim jest komiks/książka].
Faktem jest, że taki gigant fajnie wygląda na półce i w przeliczeniu na pojedynczy zeszyt wychodzi jak za darmo. Ale jeśli ktoś chce zainwestować kasę w komiksy z serii Compendium i liczyć na to, że po jednym nawet ostrożnym czytaniu będzie miał komiks w prawie idealnym stanie to polecam zastanowić się nad tym, czy może nie będzie w takiej samej sytuacji jak ja...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---