trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1860 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:40:45 pm »
Fade Out jest ciekawe, przepięknie pokolorowane, mocno opowiedziane graficznie (choć wolałem Philipsa analogowo, nie na tablecie, bo on od początku Fade Out rysuje na kompie), scenariuszowo Brubaker ładnie robi, choć on jest specyficznym autorem. Po czwartym numerze jest paranoicznie, niedopowiedzianie, mocno, intrygująco, żongluje różnymi bohaterami i daje szeroki ogląd (L.A. Confidential mi się pomyślało, jak to napisałem). Jest też nieprzyjemne, zimne, sporo o kulisach Hollywoodlandu, trochę o władzy ( o władzy nad studiem filmowym), o dochodzeniu do marzeń przez syf i sprzedawanie siebie (w zeszytach dodatkowo jest to podbite artykułami z historiami prawdziwymi). Jak miałem wątpliwości do czwartego numeru czy będę to dalej czytał, tak jeśli będzie mnie stać to będę dalej kupował. Czwarty numer kończy pierwszy akt. Obczaj pierwszy numer, ton i poziom mniej więcej zostaje taki sam do czwartego (choć trzeci dobudowuje tło i odbija od głównego wątku).

Podoba mi się bardziej od niektóych Criminalowych historii (Last of Innocent i Bad Night) i mniej od niektórych (Coward, Lawless, Sinners). Choć bliżej chyba tym pierwszym klimatem bo zimny jest Fade Out, pytanie czy bardzo zimny czy zimny zostaje otwarte D: Uprzedzam, ja nie lubię gdy historie mnie zostawiają zupełnie rozbitego, a dobrzy ludzie dostają wpi****l za nic D:

Czy ktoś może powiedzieć o tym czy w Beautiful Darkness jest nutka optymizmu? D: czy czarno widzę? kickic?D:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2015, 07:50:53 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1861 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:47:51 pm »
Brzmi bardzo zachecajaco. Dziekie wielkie!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1862 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:55:40 pm »
Luz, Trees zobaczyłem tylko pierwszy numer, ciekawy jest pomysł. I okładki bardzo ładne w większości D: Johnsonowo nabojowe może za bardzo momentami ale ladne. Lepiej o Trees czekać aż ktoś kompetentny się wypowie :wink: Fade Out pierwszy trejd wychodzi jakoś pod koniec lutego... A,i dopiszę może to że pod koniec czwartego atmosfera się zagęszcza, a tempo rośnie D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1863 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:06:44 am »
Podoba mi się bardziej od niektóych Criminalowych historii (Last of Innocent i Bad Night) i mniej od niektórych (Coward, Lawless, Sinners). Choć bliżej chyba tym pierwszym klimatem bo zimny jest Fade Out, pytanie czy bardzo zimny czy zimny zostaje otwarte D: Uprzedzam, ja nie lubię gdy historie mnie zostawiają zupełnie rozbitego, a dobrzy ludzie dostają wpi****l za nic D:


Haha, ja mam na odwrót, uważam, że Bad Night i Last Of The Innocent to najlepsze części Criminal gdy chodzi o sam storytelling. Są najmniej oczywiste, obchodzą się odważniej z gatunkiem i konwencjami, widać już luz scenarzysty i pewność co do obranego kierunku (choć oczywiście mam gigantyczną dozę sympatii do Lawless - Sinners przez głównego bohatera, taka historia po prostu musiałą być opowiedziana w takiej serii).


Dlatego tak nie mogę się doczekać tego one shota, który będzie niedługo miał premierę i powrotu do Criminal.
perły przed wieprze

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1864 dnia: Styczeń 08, 2015, 05:39:49 pm »

Haha, ja mam na odwrót, uważam, że Bad Night i Last Of The Innocent to najlepsze części Criminal gdy chodzi o sam storytelling. Są najmniej oczywiste, obchodzą się odważniej z gatunkiem i konwencjami, widać już luz scenarzysty i pewność co do obranego kierunku (choć oczywiście mam gigantyczną dozę sympatii do Lawless - Sinners przez głównego bohatera, taka historia po prostu musiałą być opowiedziana w takiej serii).

Dlatego tak nie mogę się doczekać tego one shota, który będzie niedługo miał premierę i powrotu do Criminal.

Nie no, storytellingowo np. zakończenie Last of Innocent jest absolutnie wybitne ( w ogóle ta rozkmina tam z tymi komiksami  z Archiego to jest piękna sprawa) Brubaker pisał, że to jest napisane po śmierci ojca więc się nie dziwię że jest ciężkie, co nie zmienia faktu, że mnie aż tak ciężkie zakończenia to dobijajo D: Bad Night to samo... Lawless, Sinners i Coward lubię bo też lubię bohaterów. Ten oneshot nie zapowiada się za lekko, a Coward Way Out czekam, czekam :D

Brubaker zresztą jest ciężkim scenarzystą, on ciężko pisze i tak po swojemu, nie umiem tego określić ale ma swoją stylówkę taką niejednoznaczną...


https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1865 dnia: Styczeń 08, 2015, 05:45:14 pm »
Nie no, storytellingowo np. zakończenie Last of Innocent jest absolutnie wybitne ( w ogóle ta rozkmina tam z tymi komiksami  z Archiego to jest piękna sprawa) Brubaker pisał, że to jest napisane po śmierci ojca więc się nie dziwię że jest ciężkie, co nie zmienia faktu, że mnie aż tak ciężkie zakończenia to dobijajo D: Bad Night to samo... Lawless, Sinners i Coward lubię bo też lubię bohaterów. Ten oneshot nie zapowiada się za lekko, a Coward Way Out czekam, czekam :biggrin:

Brubaker zresztą jest ciężkim scenarzystą, on ciężko pisze i tak po swojemu, nie umiem tego określić ale ma swoją stylówkę taką niejednoznaczną...


Ja polecam Ci rozejrzeć się za jego Lowlife (a konkretnie wydaniem A Complete Lowlife z Top Shelf), to jest komiks po części autobiograficzny i sporo wyjaśnia skąd u niego takie a nie inne podejście do kryminału. Oczywiście stawiam Cię trochę na minę (o ile już nie znasz tego komiksu) bo sama historia chyba od 10 lat nie miała dodruku więc pozostaje tylko szukanie po ebay/amazon.


Serio, bardzo polecam.
perły przed wieprze

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1866 dnia: Styczeń 08, 2015, 05:55:51 pm »

Ja polecam Ci rozejrzeć się za jego Lowlife (a konkretnie wydaniem A Complete Lowlife z Top Shelf), to jest komiks po części autobiograficzny i sporo wyjaśnia skąd u niego takie a nie inne podejście do kryminału. Oczywiście stawiam Cię trochę na minę (o ile już nie znasz tego komiksu) bo sama historia chyba od 10 lat nie miała dodruku więc pozostaje tylko szukanie po ebay/amazon.


Serio, bardzo polecam.

A jest gdzieś spod lady? Nie czytałem tego, dzięki za polecajkę. No z wywiadów to ja kminię, że on miał ciężko w życiu D: Wydaje mi się, że ta postać ze Sleepera to jest jego postać (początek tylko czytałem) w sensie zabieranie bólu i oddawanie go. Po hiszpańsku jest... Narobiłeś mi smaka D: mam nadzieję, że kiedyś to znajdę#Reni Jusis.

Edit: przypomniało mi się jescze jego Fall z Lutesem że jest taki komiks, ale nie pamietam go prawie w ogóle :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2015, 07:28:22 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1867 dnia: Styczeń 09, 2015, 03:43:40 am »
Dobra, doczytałem, zdaje się że nie rozumiem Twojego zdania " komiks po części autobiograficzny i sporo wyjaśnia skąd u niego takie a nie inne podejście do kryminału" Nie czaję D:

<mam nadzieję, że nie pakuję się w maliny dwoma postami pod rząd D: >
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline kickic

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1868 dnia: Styczeń 09, 2015, 08:04:09 am »
Uprzedzam, ja nie lubię gdy historie mnie zostawiają zupełnie rozbitego, a dobrzy ludzie dostają wpi****l za nic D:

Czy ktoś może powiedzieć o tym czy w Beautiful Darkness jest nutka optymizmu? D: czy czarno widzę? kickic?D:

Muszę Cię zmartwić, w Beautiful Darkness dobrzy ludzie dostają wpi****l za nic, ale jest nutka optymizmu, źli ludzie teź dostają wpi****l za nic.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1869 dnia: Styczeń 09, 2015, 03:31:15 pm »

Dobra, doczytałem, zdaje się że nie rozumiem Twojego zdania " komiks po części autobiograficzny i sporo wyjaśnia skąd u niego takie a nie inne podejście do kryminału" Nie czaję D:



Chodzi o to, że Brubaker za szczyla miał kłopoty z prawem itp i to wpłynęło na to, że zawsze jego autorskie kryminały przedstawiają ludzi uwiązanych w kryminał jak ludzi na którym wisi fatum. Lowlife bazuje na jego autentycznych doświaczeniach, ale nie trzyma się ich wiernie.

Edit: przypomniało mi się jescze jego Fall z Lutesem że jest taki komiks, ale nie pamietam go prawie w ogóle :/



O to co zwykle, szarak, który przez mały występek wplątuje się w większy syf i intrygę  :wink:
perły przed wieprze

Offline spence

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1870 dnia: Styczeń 09, 2015, 07:09:32 pm »
Muszę Cię zmartwić, w Beautiful Darkness dobrzy ludzie dostają wpi****l za nic, ale jest nutka optymizmu, źli ludzie teź dostają wpi****l za nic.

Dziękuję kickicu. Ja sobie to w takim razie lepiej odpuszczę D:




Chodzi o to, że Brubaker za szczyla miał kłopoty z prawem itp i to wpłynęło na to, że zawsze jego autorskie kryminały przedstawiają ludzi uwiązanych w kryminał jak ludzi na którym wisi fatum. Lowlife bazuje na jego autentycznych doświaczeniach, ale nie trzyma się ich wiernie.




O to co zwykle, szarak, który przez mały występek wplątuje się w większy syf i intrygę  :wink:


Tak, ja doczytałem, że to bazuje na jego przeżyciach. Całość trochę jak noirowy obyczajowy komiks... Ciekawy. Po prostu po tym Twoim zdaniu, że "tłumaczy jego podejście do noir" to spodziewałem się sceny, że on zacznie pisać, albo coś takiego... W sumie jest coś w tym co Ty mówisz, że on ma bardzo często nawet złe postacie jak Tracy Lawless dobrze podbite psychologią i jestem w stanie ich zrozumieć. Chociaż np. postaci z Last i Bad Night nie do końca D: Muszę sobie to przekminić... Hmm, Brubaker się w ogóle zdaje być twórcą z takim noirowym spojrzeniem na świat D: Jak Michód trochę...
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline opall

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1871 dnia: Styczeń 10, 2015, 10:40:45 pm »
Skończyłem właśnie czytać Manhattan Projects Book One (#1-#10) (Dzięki niesamowitej promocji na humblebundle.com) Czy dalsze tomy są równie popi****lone ?
Ktoś czytał ?

Bo jeżeli tak to chyba będę musiał zmienić listę najbliższych zakupów.


Masakrycznie dobry komiks.


Wie ktoś jakie są plany wydawnicze co do tej serii?

Lokus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1872 dnia: Styczeń 10, 2015, 10:44:48 pm »
Właśnie ukazał się piąty tom zwykłych wydań zbiorczych, czyli zbierających po pięć numerów. Seria dobiega końca, ale od marca kontynuowana będzie w postaci miniserii THE MANHATTAN PROJECTS: THE SUN BEYOND THE STARS #1

Na pewno ukaże się The Manhattan Projects Book Two, lecz jeszcze nie wiadomo kiedy.

Poniżej link do moich recenzji, jeśli chcesz rzucić okiem.
http://imagecomicsjournal.blogspot.com/search/label/the%20manhattan%20projects

Offline stupidbadugly

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1873 dnia: Styczeń 13, 2015, 07:07:54 pm »
Przeczytałem Incognito i Bad Influences Brubakera i Phillipsa. We wstępie Brubaker twierdzi, że napisał Bad Influences w sposób umożliwiający różne interpretacje tej historii. Ktoś się może orientuje o co chodzi? Po jednokrotnym przeczytaniu nie widzę tu jakiejś możliwości odczytywania tego na kilka sposobów.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1874 dnia: Styczeń 14, 2015, 03:00:29 pm »
Mam prośbę o wyjaśnienie czegoś, co się nazywa "Companion". Wiele historii zbiorczych jest wydawane z takim właśnie dopiskiem, np. "Infinity Companion", "Infinity Crisis Companion", itd. Cóż to jest ten "Companion"?

 

anything