Autor Wątek: Trudne początki  (Przeczytany 14265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lukass1216

Trudne początki
« dnia: Październik 10, 2007, 05:37:15 pm »
Witam jestem tu nowy i chciał bym zacząć przygodę z Warhammerem. Poprzednio przez jakieś dwa i pół roku grałem w figurkową wersję władcy pierścieni więc kompletnym żółtodziobem w takich grach nie jestem. Przestałem grać ze względu na koszty jakie to ze sobą niosło. 27zł za 21stron gazety z tonami błędów i jedną metaląwą figórkę co 2 tygodnie to trochę dużo :( (gotowych zestawów nie kupowałem) W Warhammerze nie do końca wiem od czego zacząć. Przeglądałem wiele materiałów na ten temat i mam w głowie kompletny chaos. Nie dawno w empiku widziałem zestaw ponad 200 figórek wraz z opisem pierwszej bitwy(krasnoludy vs gobliny) i poradami dla początkujących za 200zł całość. Z tego co czytałem to w pudełku są dość niezłe, dobrze dobrane siły. Najbardziej interesują mnie krasnoludy. Wydaje mi się to dość ciekawą ofertą ale chcę się najpierw poradzić opinii weteranów takich jak wy. Czy powinienem kupić ten zestaw czy lepiej samemu skompletować armię???? Liczę na to, że mi pomożecie i już wkrótce uda mi się rozegrać pierwszą bitwę :D

Offline Ten Gobo

Trudne początki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2007, 05:52:57 pm »
to zalezy jaka kasa dysponujesz, oczywisice ze lepiej skladac cos samemu :) masz wtedy ładniejsze figurki, kupujesz te oddziały, ktore Ci sie podobaja i wogle jest lepiej... za to ten zestaw jest o tyle dobry, ze za mala kase masz armie do grania :) <na allegro kupisz go za 175> poza tym uwazam ze lepiej  wyszukac oferty na allegro niz bulic kase w sklepie <ja ostatnio za 200pln kupilem kumplowi dwarfy an ponad 2000ptk...mocno oparte wlasnie na zestawie startowym>

pozdro
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline Pitagoras

Żaden
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2007, 06:19:22 pm »
Zgadzam się z przedmówcą. Zestaw startowy jest fajny, ale co z nim potem począć jeśli będziemy chcieli zbierać inną armię? Najlepiej mieć swoją własną. Ja sam nie zamieniłbym się za nic na moje mroczne elfy. Też jestem nowicjuszem i nie gram zbyt dobrze. Na razie szukam porad od bardziej doświadczonych graczy na tym forum. Na razie tylko przegrywam bitwy ME, ale słyszałem, że to trudna armia dla początkujących. Raz grałem orkami i goblinami i wgrałem. Co do armii, to ja kierowałem się trochę moim charakterem wybierając MROCZNE elfy. he he :)
ak się nie ma co się lubi,
to się lubi co się ma.

Offline Grodzio

Trudne początki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2007, 06:39:14 pm »
musisz sobie najlepiej wybrac rase, której klimat ci sie podoba, wygląd figurek, chyba że chcesz grać dla wygranej i zobywania prestiżu, ja np. wybrałem Ogry którymi większość osób gardzi albo niedocenia, ale jakoś gram. Musisz pameitac ze to gra dla przyjemności. Najlepiej popatrz sobie na figurki na stronie  games-workshop i wybierz amrie która ci się spodoba, bo każda armia da się wygrywać tylko trzeba umiec  :)
othing else matters by Metallica

Offline Lukass1216

Trudne początki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2007, 06:46:12 pm »
Ten Gobo gdzie ten zestaw znalazłeś??? Ja szukałem ale nigdzie nie widziałem na allegro. Czytałem o tym z czego powinna się składać dobra krasnoludzka armia i chyba tam w tym zestawie jest po trochu tego wszystkiego, a jak pogram troche to dalsze zestawy dokupie. Nie widziałem tego zestawu z tydzień ale z tego co pamiętam są tam podstawowe regimenty takie jak warriorzy, thunderersi, a także działo, bohater i tan krasnoludzki(nie wiem co to jest do końca ale często wymienia się go w składzie krasnoludzkiej armii :) ) Jeszcze się zastanowie ale bardzo mnie kusi kupno tego zestawu. Jestem cierpliwy, a do gwiazdki niecałe 2 miechy to poczekam i może będzie zastrzyk gotówki :D (teraz też by starczyło)

PS: Niezła okazja za 200zł jednostek za 2000pkt. Z tego co wiem to dość dużo figórek(ze 100???). Ja chcę grać właśnie krasnoludami.

PPS: Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Trochę mnie oświeciliście. Może ktoś jeszcze coś napisze? Jestem mile zaskoczony tym forum. Zwykle na pytania początkujących tego typu słyczy się: ty noobie poczytaj se FAQ :evil: , a tu wręcz przeciwnie ;)

Offline Pitagoras

Trudne początki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2007, 07:02:04 pm »
Ja też na razie nie spotkałem się z dużą krytyką chociaż jestem nowicjuszem i czasami strzelam gafy. :)
ak się nie ma co się lubi,
to się lubi co się ma.

Offline Ten Gobo

Trudne początki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2007, 07:04:02 pm »
http://www.allegro.pl/item254388865_warhammer_bitwa_o_przelecz_czaszki_zestaw.html

tu masz za 190 :evil: ...ale widze ze cena caly czas idzie w gore... ja swoj kupilem za 160 ;) <na spole z kumplem, bo ja gram goblinami>

p.s. z tego co pameitam to byly tam 2 armaty, 15 gornikow, 45 warriorsow, 3 bohaterów (tan-ów...to jest wlasnie heros krasnali) bylo jeszcze z 25 strzelcow...tak ze dokupic maszyny, lorda i kowali...i armie chlopak bedize mial wypas ;D potem tylko dokupowac oddziały special :)

pozdro
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline Lukass1216

Trudne początki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2007, 07:45:23 pm »
OK dzięki za wszystko. Wydawało mi się, że będzie mniej tych figórek ale raczej się cieszę z tej pomyłki :D Masz rację jeszcze parę maszyn(katapulta, ze 2 balisty ew. Organs Guns, czy miotacz płomieni i będzie armia cud mniut). Ci Lordowie to też jakiś rodzaj dowódcy??? I jeszcze jedno. Czytałem, że mogę im dowolnie dobrać uzbrojenie. Czy to znaczy, że będę mógł najpierw dać wszystkim tarczę i broń jednoręczną, a potem zmienić ją na dwóręczną i odwrotnie???

Offline Ten Gobo

Trudne początki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2007, 08:42:06 pm »
tak, u krasnolodow sam nakuwasz runy...czyli komponujesz bronie :) a nei jak w innych armaich ze masz gotow :) cos bardzo bardzo fajnego :)

a lord to taki najlepszy heros w armii :)
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline Tocz

Trudne początki
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2007, 08:53:42 pm »
Co do tego zmieniania to prawda. Ale trzeba ustalić danej jednostce przed walką co będzie posiadać. A co do magicznych run krasnoludów jest to o tyle fajne że możesz łączyć naprawde mocne runy ze sobą. A na dodatek masz na to 75pkt a nie jak w innych armiach po 50. Krasnoludzki tan jest o tyle fajny że ma Wytrzymałości 5 i WS6 oraz może być BSB. Silną runą w krasnoludach jest master rune of challenge(jeżeli ktoś dobrze umie ją wykrzystać). Lecz też sie kiedyś przejechałem na łączeniu run z bronią dwuręczną. Aby móc na niej ryć runy trzeba wykupić runę master rune of krag the grim. A co do maszyn to wg. mnie trzeba brać organke(kawaleria zdycha aż milo patrzeć) i albo na maxa bolce albo na maxa katapulty. Ja wole stosować jednak katapulty mimo iż są droższe i nie mają zasady free choice. Jeszcze jest jedna ważna zasada co do longbeardów. Nie możesz mieć więcej oddziałów longbeardów niż worriorsów. troche sie rozpisałem na temat krasnoludów( jakbyś czegoś o nich nie wiedział to na wszelki wypadek). To tyle ode mnie. Mam nadzieje że jakoś ci pomogłem  :D  :D
Cytat: Niepełnosprytny
To ja chciałbym zaproponować wam osiemnastoczęściowy zestaw kosmetyków marki "BOND". Rumuńska precyzja i niemiecki temperament. Za jedyne 3,50zł możecie posiąść te wspaniałe produkty

Offline Lukass1216

Trudne początki
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2007, 07:30:31 am »
Wszyscy bardzo mi pomogliście :D Dzięki!!! Jeszcze tylko jak bym mógł wiedzieć co znaczy to BSB i dam wam spokój. Szukałem sam i znalazłem Battle Standard Bearer czyli chyba w wolnym tłumaczeniu Standardowa Bariera Bitewna, tak? No i dalej już nie wiem co z tym zrobić :(

Ps. Proponuję nie kasować tego tematu aby każdy początkujący mógł tu zadać swoje pytanie zamiast zakładać nowy temat.

Offline Mad Hamster

Trudne początki
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2007, 07:43:00 am »
w wolnym tlumaczeniu "sztandarowy armii" - taki bohater ktory niesie w bitwie wielki sztandar i pozwala jednostkom w 12" przezucic nieudany break test po przegranej walce
ęęęędzia ! On mnie zwalowal ! Łord sejwa mu !!!

Offline Asfaloth

Trudne początki
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2007, 09:42:56 am »
Cytat: "Tocz"
Lecz też sie kiedyś przejechałem na łączeniu run z bronią dwuręczną. Aby móc na niej ryć runy trzeba wykupić runę master rune of krag the grim.

A to ciekawostka o tym nie słyszałem  :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:
arma is Karma

Offline Lukass1216

Trudne początki
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2007, 05:00:22 pm »
Hyba się jednak zdecyduję na ten zestaw startowy(zwłaszcza, że mam 16%znizki do 15 października). Myślę, że to nie będzie zły wybór zwłaszcza, że zawiera moje dwie ulubione frakcje i jest dość tani.

Offline Lukass1216

Trudne początki
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2007, 05:05:59 pm »
Mam kolejne pytanie. Chciałbym kupić regiment Ironbreakersów tylko, że jest jeden problem. Z tego co widzę to w opakowaniu za ponad 70zł jest tylko 5 figórek :shock: . Czy to prawda czy się mylę i w pudełku jest cały regiment. 71zł za 5 figsów to strasznie dużo :evil: . Kto wymyślał te ceny?