Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3825 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:06:03 pm »
Chodziło mi o wymienienie konkretnych tytułów.

Tenchi: nie chodziło mi o to żeby się znaleźć w jakimś świecie, nie wczuwam się w rolę bohaterów ani nie identyfikuję się z nimi.
Czy traktujesz poważnie np 5 Centimeters per Second ? Ja nie potrafię, dwóch bohaterów z których żadne nie potrafi przejąć inicjatywy i powiedzieć: Kocham Cię. Jak takie dziecinne zachowanie traktować inaczej niż ze sporym przymrożeniem oka ?
Poważnie potraktuję bohatera Berserka i jego zemstę, ale nie będę go podziwiać/identyfikować się z nim.
5 centymetrów ogólnie mi się nie podoba. Zostanę za to zjedzony, ale jedynymi dobrymi pozycjami Shinkaia które widziałem były Hoshi no Koe i Kanojo to Kanojo no Neko, potem facet zaczął schodzić na psy. 5cm wynudziło mnie straszliwie, nie obudziło we mnie kompletnie żadnych emocji. Może właśnie przez to, że jak napisałeś tego całego dramatu dało się uniknąć w bardzo prosty sposób. Zaś przepiękna grafika nie robi na mnie wrażenia, gdy warstwa fabularna siada - odbłyski świateł pociągu na torach nie sprawiły, że ziewałem mniej. A co do Berserka - bohatera i emocje które nim targają mogę traktować poważnie. Ale świat w którym przyszło mu żyć i wprowadzać swoją zemstę w czyn po prostu muszę potraktować z przymrużeniem oka.

Toradora to taka przyjemna japońska szkoła dla japońskiego nastolatka. Uważam, że mało ma to wspólnego z prawdą, ale może właśnie dlatego ogląda się super.
Może i ma mało wspólnego. Ale jakoś łatwiej mi uwierzyć i zaakceptować ten sterylny świat, niż ten w którym szaleją Nanoha i Fate. Dzieje się tak dlatego, że ten pierwszy jest mi bliższy. Sorry, no bonus.

Poczytamy  :badgrin:
Czytaj, ale to będzie straszne. Wypisywałem takie nawiedzone głupoty, że aż mi wstyd teraz. Byłem klasycznym przykładem otaku, który nie żyje tutaj, lecz tam, w swoich animu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 03:09:27 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3826 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:14:21 pm »
Dopadłem się w końcu do Princess Minerva. Standardowe komediowe fantasy. Trzyma poziom ale raczej średni. Wygląda jakby mieli w planach jeszcze kilka odcinków tylko im nie wyszło bo główny wątek dopiero się zawiązywał. Można się skusić na te pół godzinki.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3827 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:24:55 pm »
Można, ale definitywnie lepiej bawiłem się przy Detatoko Princess.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3828 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:30:29 pm »
Dlaczego te wszystkie starsze serie, które często są dobre, a czasami i bardzo dobre, mają na MALu i innych serwisach, tak nieprzeciętnie niskie oceny? To chyba kwestia średniej wieku userów.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3829 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:34:52 pm »
A co do Berserka - bohatera i emocje które nim targają mogę traktować poważnie. Ale świat w którym przyszło mu żyć i wprowadzać swoją zemstę w czyn po prostu muszę potraktować z przymrużeniem oka.

Ja mam problemy żeby nasz realny świat traktować poważnie, za dużo w nim absurdów dlatego skupiam się jedynie (albo aż) na bohaterach, postaciach. Świat jaki z nimi dostaję jest przyjemnym/denerwującym dodatkiem :)

Dlaczego te wszystkie starsze serie, które często są dobre, a czasami i bardzo dobre, mają na MALu i innych serwisach, tak nieprzeciętnie niskie oceny? To chyba kwestia średniej wieku userów.

Przez oprawę graficzną, to główny powód dla którego sam nie oglądam starszych pozycji ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3830 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:40:00 pm »
Można, ale definitywnie lepiej bawiłem się przy Detatoko Princess.
Dzięki Tenchi, już ląduje u mnie na dysku  ;-)

Dlaczego te wszystkie starsze serie, które często są dobre, a czasami i bardzo dobre, mają na MALu i innych serwisach, tak nieprzeciętnie niskie oceny? To chyba kwestia średniej wieku userów.
BO SĄ STARE

Cytuj
Przez oprawę graficzną, to główny powód dla którego sam nie oglądam starszych pozycji Wink
A to jest już TOTALNIE kwestia gustu bo szczerze powiedziawszy przestawiłem się na starsze pozycje bo obecny, sterylny styl animacji bardzo mi się nie podoba.
Może głupio to brzmi ale ręczna robota miała dla mnie w sobie jakieś takie ciepło.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3831 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:44:05 pm »
Ja jestem, jak to się mówi, "pieprzonym estetą" i też nie zawsze chardes mi się podoba, a nieodmiennie cierpię z powodu słabej jakości obrazu, ale jak widzę dobrą historię to potrafię ja docenić.
Mam wrażenie, że młode pokolenie ma po prostu inne gusta i jest to zmiana w całej populacji. Starczy zwrócić uwagę na "moefikację" designu: duże oczka, okrągłe miłe buźki - nikt już nie lubi ostrej kreski tak charakterystycznej dla końca ubiegłego wieku. To samo tyczy się humoru i podejścia do fanserwisu.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3832 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:48:23 pm »
Żegnaj mój ukochany gatunku sex, blood & violence  :sad:

Słaba jakość obrazu jest dla mnie dopiero gdy mam problem rozczytać suby  :roll:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3833 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:55:14 pm »
przestawiłem się na starsze pozycje bo obecny, sterylny styl animacji bardzo mi się nie podoba.
Może głupio to brzmi ale ręczna robota miała dla mnie w sobie jakieś takie ciepło.
Sam tak miałem gdy w okolicach 2000 do anime zaczęły masowo i brutalnie wdzierać się CG. Ale o ile z anime już mi trochę minęło (choć wciąż się na to krzywię), tak w grach owej sterylnej grafiki ścierpieć nie mogę. Pewnie dlatego nie grywam w żadne 3D, zatrzymawszy się gdzieś pod koniec lat 90-tych.
A co do posta Wilka - osobiście zawsze wolałem ogromne oczęta w których można się było utopić i okrągłe, miłe buźki. Po to oglądam animce, żeby ślinić się do panienek jakich w życiu nigdy nie spotkam.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3834 dnia: Lipiec 20, 2009, 03:56:54 pm »
Tych o ostrych oczkach i spiczastych podbródkach też nie spotkasz ;)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3835 dnia: Lipiec 20, 2009, 04:03:43 pm »
Yukikaze!!
Akurat tam design mi się bardzo podobał.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3836 dnia: Lipiec 20, 2009, 04:07:30 pm »
Tych o ostrych oczkach i spiczastych podbródkach też nie spotkasz ;)
Też prawda. Ale większą przyjemność sprawia mi patrzenie na wielkie oczka.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3837 dnia: Lipiec 20, 2009, 04:16:27 pm »
zawsze wolałem ogromne oczęta w których można się było utopić i okrągłe, miłe buźki. Po to oglądam animce, żeby ślinić się do panienek jakich w życiu nigdy nie spotkam.
Ja jestem tolerancyjny dla różnych stylów rysowania, ale duże oczy nie są wymagane, a naturalnej wielkości oczy w anime bardzo lubię. Rzadki (BARDZO) to widok oglądając dziewczyny w anime z oczami o normalnych rozmiarach.
Ślinić się to raczej nie, ale super się mi ogląda anime gdzie to dziewczny mają perwesyjne myśli, a nie chłopacy którzy mi już OBRZYDLI.
Idealny przykład takiej dziewczyny (ogromna niestety rzadkość w anime) to Shizuoka Mirei z Kenko Zenrakei Suieibu Umishou

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3838 dnia: Lipiec 20, 2009, 05:34:01 pm »
Rzadki (BARDZO) to widok oglądając dziewczyny w anime z oczami o normalnych rozmiarach.

Teraz to rzadki widok - kiedyś było takich sporo.
A ja starszą (lata 80. i 90.) kreskę bardzo lubię. Mamy teraz modę na remasterowanie starych hitów (odszumianie, korekcja kolorów i wycinanie przeplotu - obraz jak nowy, tyle że ze staroszkolną kreską), z czego baardzo się cieszę :D
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3839 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:43:58 pm »
Kreska w tym anime jest ładna więc się nie czepiaj.

Rozumiem, że to trollowy komentarz? Coś na zasadzie: Uwe Boll kręci świetne filmy hahaha Tylko wiesz, by ktoś się złapał i zaczął polemizować na poważnie, to jednak trollowanie nie powinno być aż tak oczywiste :) Tyle lat, a Tobie ciągle się fuszerki na tym polu zdarzają.

 

anything