Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 230596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaseck

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 11, 2012, 07:31:12 pm »
Kwejk? Chyba nigdy tam nie byłem, nie kojarzę.
A co marudzenia, niestety tak już jest. Polak musi mieć wszystko na 100%, inaczej jest, jak to mówią, "do dupy". Mi się wydanie komiksu podoba. Owszem, nie jestem zadowolony na 100%, ale nie robi mi to różnicy. W końcu wiem jak się potoczyły dalej losy Koziorożca.
Czekam na kolejne części i trzymam kciuki za to aby Manzoku nie umarło ponownie. Chociaż marzy mi się Cyrrus-Mil, tak swoją drogą...

Offline Thomas29Needles

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 07, 2012, 03:37:19 pm »
Długo czekałem na ten komiks i nie sądziłem, że się doczekam. A jednak. Ha! I co otrzymałem? Andreasa w tak mdłej formie, że po przeczytaniu zastanawiałem się czy to żart czy ladaco? Cóż. Poczekamy, zobaczymy jak będzie dalej  :???:

Offline graves

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 08, 2012, 06:35:14 pm »
Długo czekałem na ten komiks i nie sądziłem, że się doczekam. A jednak. Ha! I co otrzymałem? Andreasa w tak mdłej formie, że po przeczytaniu zastanawiałem się czy to żart czy ladaco? Cóż. Poczekamy, zobaczymy jak będzie dalej  :???:
Jeśli nie podobał Ci się ten odcinek, to... weź się za inne komiksy, bo nie sądzę, aby Ci się to dalej podobało. A poprzednie części K - wg ciebie były lepsze ?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 09, 2012, 06:55:33 am »
Długo czekałem na ten komiks i nie sądziłem, że się doczekam. A jednak. Ha! I co otrzymałem? Andreasa w tak mdłej formie, że po przeczytaniu zastanawiałem się czy to żart czy ladaco? Cóż. Poczekamy, zobaczymy jak będzie dalej  :???: ??:

Czekaj, czekaj...
Nie podobało Ci się więc kupisz następną część?


Ludzie. Wy mnie rozbijacie. To nie PRL. Nie trzeba brać co rzucą...
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 12:16:21 pm wysłana przez fragsel »

Offline Komediant

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 09, 2012, 08:17:16 pm »
A czy te parenaście tys osób którym nie podobało się "Królestwo pod piaskiem" nagle miało przestać kupować Thorgala??


Ja po lekturze ostatnich Andreasów też mocno kręciłem nosem, 5 minut po lekturze zapominając o fabule, czy tam o szczątkach fabuły. Same zabawy formalne i ciekawe rysunki to troche za mało na udaną serię.

Offline Thomas29Needles

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 11, 2012, 02:29:23 pm »


Jeśli nie podobał Ci się ten odcinek, to... weź się za inne komiksy, bo nie sądzę, aby Ci się to dalej podobało. A poprzednie części K - wg ciebie były lepsze ?
Biorę się za inne komiksy. Koziorożec nie jest jedynym tytułem który jest przeze mnie czytany, zważywszy, że moja kolekcja liczy ponad 800 albumów.


Pierwsze 4 tomy K. były bardzo dobre. Po lekturze 5 mam wrażenie, że Andreas gromadzi nowe postacie oraz wątki na chybił trafił, bez koncepcji, bez zarysu samemu nie wiedząc co z tego wyjdzie.


Czekaj, czekaj...
Nie podobało Ci się więc kupisz następną część?



Ludzie. Wy mnie rozbijacie. To nie PRL. Nie trzeba brać co rzucą...
A dlaczego mam nie kupić, skoro pierwsze albumy były ok. Jesteś świadom czegoś takiego jak 'nadzieja na lepsze'? :wink:


Jeśli nawet kolejne K. mnie rozczarują to nadal będę śledził serię bowiem nie lubię mieć serii niekompletnych na półce. Poza tym graficznie Andreas wciąż jest doskonały.


Nawiasem, w PRLu nie kupowałem wszystkiego ;]



A czy te parenaście tys osób którym nie podobało się "Królestwo pod piaskiem" nagle miało przestać kupować Thorgala??


Ja po lekturze ostatnich Andreasów też mocno kręciłem nosem, 5 minut po lekturze zapominając o fabule, czy tam o szczątkach fabuły. Same zabawy formalne i ciekawe rysunki to troche za mało na udaną serię.
Otóż to.

Sama grafika, samo szafowanie obrazem nie jest gwarantem dobrego komiksu, niemniej ktoś kto interesuje się szeroko pojętym rysunkiem, powinien mieć albumy Andreasa w kolekcji - tak! Kupuję A. głównie dla rysunków. Jak Thorgala w ostatnich kilku latach ;]

Offline graves

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 11, 2012, 06:13:51 pm »
Biorę się za inne komiksy. Koziorożec nie jest jedynym tytułem który jest przeze mnie czytany, zważywszy, że moja kolekcja liczy ponad 800 albumów.


Pierwsze 4 tomy K. były bardzo dobre. Po lekturze 5 mam wrażenie, że Andreas gromadzi nowe postacie oraz wątki na chybił trafił, bez koncepcji, bez zarysu samemu nie wiedząc co z tego wyjdzie.
Mnie zupełnie nie o to chodziło.
Według mnie ten tom jest najlepszy z dotychczasowych. Skupił wszystkie wątki nie tylko z poprzednich tomów, ale również z Rorka - co zmusiło mnie do przypomnienia sobie całego Rorka w czasie czytania tego tomu. Jak dla mnie - rewelacja.
Jeśli Tobie się nie podobał, to najwyraźniej Koziorożec nie jest dla Ciebie. Ilością komiksów w kolekcji nie będę się z Tobą licytował (powiem tylko, że 800 komiksów osiągnąłem 17 lat temu).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 11, 2012, 06:29:21 pm »
łłłłłłłłłaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałłłł łłłłł. 800 albumów. To musisz mieć z 60 lat, że tyle zdążyłeś uzbierać.

{tak na wszelki wypadek: }

A co do Królestwa pod Piaskiem to macie rację. {Uwaga- nastąpi rzadkość na forum} przyznaję, że nie miałem racji. Daliście dobry kontrprzykład. Ale też podtrzymuję, że nie warto się kurczowo trzymać serii co się nie podobają. Wbrew pozorom tyle jest komiksów na rynku (jak nie polskim to światowym), że wszystkiego nie da się kupić. Więc jeśli rzeczywiście czasem kupujesz komiksy tylko po to by nie mieć niekompletnych kolekcji to współczuję.

Offline Thomas29Needles

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 11, 2012, 08:07:30 pm »
Mnie zupełnie nie o to chodziło.
Według mnie ten tom jest najlepszy z dotychczasowych. Skupił wszystkie wątki nie tylko z poprzednich tomów, ale również z Rorka - co zmusiło mnie do przypomnienia sobie całego Rorka w czasie czytania tego tomu. Jak dla mnie - rewelacja.
Jeśli Tobie się nie podobał, to najwyraźniej Koziorożec nie jest dla Ciebie. Ilością komiksów w kolekcji nie będę się z Tobą licytował (powiem tylko, że 800 komiksów osiągnąłem 17 lat temu).
Nie pisałem po to żeby się chwalić ilością albumów bo wiem, iż na tym forum jest wielu większych koneserów. Chciałem tylko zaznaczyć, że komiksy czytam i kupuję bynajmniej nie od święta. Niemniej nowy K. nie podoba mi się i mam nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy bądź pozwoli mi zmienić opinię na temat aktualnego.

łłłłłłłłłaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałłłł łłłłł. 800 albumów. To musisz mieć z 60 lat, że tyle zdążyłeś uzbierać.

{tak na wszelki wypadek: }

A co do Królestwa pod Piaskiem to macie rację. {Uwaga- nastąpi rzadkość na forum} przyznaję, że nie miałem racji. Daliście dobry kontrprzykład. Ale też podtrzymuję, że nie warto się kurczowo trzymać serii co się nie podobają. Wbrew pozorom tyle jest komiksów na rynku (jak nie polskim to światowym), że wszystkiego nie da się kupić. Więc jeśli rzeczywiście czasem kupujesz komiksy tylko po to by nie mieć niekompletnych kolekcji to współczuję.
Co do Twojego sarkazmu to się wstrzymam od komentarza a jeśli chodzi o współczucie to niepotrzebnie współczujesz.

Jeśli komiks nie interesuje mnie fabularnie ani graficznie to albo nie kupuję albo -jeśli okazał się chybionym zakupem- po jakimś czasie sprzedaję. Jeśli któryś z aspektów (czytaj: scenariusz bądź grafika) mnie urzeka więc decyduję się na głosowanie portfelem ma dany tytuł. Nie wiem co tutaj niejasnego. Już napisałem co uważam o rysunku Andreasa i nie widzę powodu abym musiał się powtarzać. 

Offline Rork

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 11, 2012, 08:31:54 pm »
Mnie też ostatni tom Koziorożca nie powalił, chociaż nie jest aż taki zły. Andreas to mój ulubiony twórca komiksowy dlatego kupię i umieszczę w swojej kolekcji (uważając za swój skarb) wszystko co tylko jest przez Niego narysowane. Podobnie z Thorgalem - mam wszystkie tomy chociaż kilka z nich bardzo mnie rozczarowało i uważam je za kiepskie. Jednak Thorgal to Thorgal i nie mógłbym spać w nocy gdyby mi brakowało chociażby "Królestwa pod piaskiem".

A wracając do Koziorożca - jak twierdzi znawca tematu (xionc) - nadzieja na lepsze (kolejne) tomy nie jest bezpodstawna :smile: . Oby tylko zostały wydane po polsku..

Offline Thomas29Needles

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 11, 2012, 10:01:13 pm »
Mnie też ostatni tom Koziorożca nie powalił, chociaż nie jest aż taki zły. Andreas to mój ulubiony twórca komiksowy dlatego kupię i umieszczę w swojej kolekcji (uważając za swój skarb) wszystko co tylko jest przez Niego narysowane. Podobnie z Thorgalem - mam wszystkie tomy chociaż kilka z nich bardzo mnie rozczarowało i uważam je za kiepskie. Jednak Thorgal to Thorgal i nie mógłbym spać w nocy gdyby mi brakowało chociażby "Królestwa pod piaskiem".

A wracając do Koziorożca - jak twierdzi znawca tematu (xionc) - nadzieja na lepsze (kolejne) tomy nie jest bezpodstawna :smile: . Oby tylko zostały wydane po polsku..
Andreas to również i mój ulubiony twórca (obok Mignoli, Wrightsona oraz Rosińskiego) więc myślę, że mnie rozumiesz ;)

Ja za największe osiągnięcia A. uważam cykl o Rorku oraz "Cromwell Stone". Zaznaczam, iż nie znam dobrze serii które nie zostały wydane w naszym kraju.

Śledzę tematy dotyczące A. i to co piszą pasjonaci jego twórczości (min. @xionc). Ja np mam nadzieję, że inne komiksy Andreasa zostaną wydane w Polsce :) W zasadzie pragnę mieć wszystko jego autorstwa na półce - w ładnym wydaniu i porządnym tłumaczeniu ;)

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 27, 2012, 10:26:54 am »
Gdzieś wyczytałem o mającym pojawić się w grudniu Koziorożcu 6 –Atak, czy ktoś może to potwierdzić?

Offline adro

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 29, 2012, 06:49:50 pm »
a ja wciaz zastanawiam sie, czy koziorozec 6 bedzie definitywnie ostatnim komiksem wydanym przez manzoku.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Damian xyz

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 30, 2012, 08:12:59 am »
Mnie zastanawia, czy już ostatniego nie wydali... Bardzo lubię Koziorożca, ale to wydawnictwo to wielkie nieporozumienie.

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 24, 2013, 12:36:26 pm »
Pojawił się chyba we wszystkich wydanych w Polsce albumach prócz Szaściana numerycznego.
Najczęściej na plakatach i ulotkach.
Wie ktoś jakie Polskie wydawnictwo ma przejąć serię?