Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 229382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 19, 2013, 08:46:53 pm »
...A na paradoksie już okładka i trzy strony polskiego wydania Tunelu: http://paradoks.net.pl/read/22570

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #256 dnia: Listopad 21, 2013, 08:30:07 am »
Na FB Sklep Gildii poinformował, że tom dziewiąty ma być ponoć jeszcze przed świętami. "Przejście" liczy 100 plansz. Ciekawe jaką cenę dadzą.

Offline Yaseck

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 21, 2013, 01:40:38 pm »
Tak na prawdę to są dwa komiksy przedzielone trzecim krótkim, rysowanym tylko ołówkiem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 21, 2013, 03:14:20 pm »
A wiadomo dlaczego Andreas zdecydował się na podwójną objętość tego albumu?

Sideca zapowiedziało trzy Koziorożce w miesięcznych odstępach i słowa dotrzymało. Oby tak dalej. Teraz tylko trzeba znaleźć czas, powtórzyć Koziorożca 1-4, nadrobić wciąż nie ruszoną 5 część i można czytać na bieżąco.

Taurus Media jest potentatem komiksu frankofońskiego na naszym rynku, ale akurat dwie najlepsze serie (moim zdaniem, rzecz jasna) wydaje Sideca i WK.

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 21, 2013, 03:48:01 pm »
Dolaczam sie do pytania o podwojnym albumie. Po cichu licze na odpowiedz ekspertow czyli xiedza i/ lub wilka :cool:
I jeszcze dodatkowo - ten nowy cykl z Konceptem - ile to ma albumow?
6 super. 7 rowniez. Czekam niecierpliwie na wiecej.

I przyznam racji ramirezowi - Taurus moze wydaje najwiecej albumow frankofonskich ostatnimi czasy, ale nie wydaje dwoch najlepszych!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #260 dnia: Listopad 21, 2013, 06:09:14 pm »
Taurus Media jest potentatem komiksu frankofońskiego na naszym rynku, ale akurat dwie najlepsze serie (moim zdaniem, rzecz jasna) wydaje Sideca i WK.
I przyznam racji ramirezowi - Taurus moze wydaje najwiecej albumow frankofonskich ostatnimi czasy, ale nie wydaje dwoch najlepszych!
Coś mi się wydaje, że ciężko będzie znaleźć taką osobę, która nie zgadza się z tymi opiniami. Jeszcze jest podobno doskonałe Za imperium (właśnie! muszę w końcu kupić  :smile: ). A czym byście dopełnili pierwszą piątkę najlepszych serii frankofońskich na rynku? Bo reszta to chyba raczej poziom niżej nie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 06:12:20 pm wysłana przez Death »

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 21, 2013, 06:16:39 pm »
A czym byście dopełnili pierwszą piątkę najlepszy serii frankofońskich na rynku? Bo reszta to chyba raczej poziom niżej nie?

Jak dla mnie w pierwszej piątce właśnie Za imperium, Murena, oraz Skorpion. A znakomicie się zapowiadające Orły Rzymu i Wartownicy wciąż czekają na swoją kolej. No ale w przyszłym roku Bruce J. Hawker oraz Dawno temu we Francji, które pewnie będą miały wpływ na tą pierwszą piątkę.

Offline kosmoski

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 21, 2013, 07:19:22 pm »
Sideca zapowiedziało trzy Koziorożce w miesięcznych odstępach i słowa dotrzymało. Oby tak dalej. Teraz tylko trzeba znaleźć czas, powtórzyć Koziorożca 1-4, nadrobić wciąż nie ruszoną 5 część i można czytać na bieżąco.

Taurus Media jest potentatem komiksu frankofońskiego na naszym rynku, ale akurat dwie najlepsze serie (moim zdaniem, rzecz jasna) wydaje Sideca i WK.

trochę dziwi mnie ta ocena, dasz uciąć głowę za tego Koziorożca (nie czytając aktualnie wydawanych części), że trzyma poziom przewyższający chociażby Skorpiona? Bo wydaje mi się, iż ciężko oceniać serię po lekturze ok. połowy wydanych tomów ;)

Offline turucorp

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 21, 2013, 07:36:08 pm »
jakim cudem udaje sie Wam porownac "poziom" tak diametralnie roznych komiksow jak "Skorpion" i "Koziorozec" tego nie sa w stanie ogarnac nawet najstarsi fizjolodzy O_o'

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 21, 2013, 07:42:40 pm »
trochę dziwi mnie ta ocena, dasz uciąć głowę za tego Koziorożca (nie czytając aktualnie wydawanych części), że trzyma poziom przewyższający chociażby Skorpiona? Bo wydaje mi się, iż ciężko oceniać serię po lekturze ok. połowy wydanych tomów

Cóż, głowy uciąć sobie nie dam, ale czytałem pierwsze cztery tomy serii, podobnie jak Rorka, Cromwell Stone i ARQ, więc wiem mniej więcej czego spodziewać się po Koziorożcu i Adreasie. Jeśli wolisz, to wstrzymam się z tą opinią do czasu aż przeczytam pozostałe wydane Koziorożce :)


jakim cudem udaje sie Wam porownac "poziom" tak diametralnie roznych komiksow jak "Skorpion" i "Koziorozec" tego nie sa w stanie ogarnac nawet najstarsi fizjolodzy O_o'

Nic nie porównujemy. Gdybamy sobie. Które z wydawanych u nas serii frankofońskich są najlepsze.

Offline turucorp

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 21, 2013, 07:46:55 pm »
Nic nie porównujemy. Gdybamy sobie. Które z wydawanych u nas serii frankofońskich są najlepsze.

ale jak mozna ocenic "lepszosc" bez porownania?
dobra, niewazne, i tak nie ogarne :(

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 21, 2013, 08:21:48 pm »
ale jak mozna ocenic "lepszosc" bez porownania?
dobra, niewazne, i tak nie ogarne :(

Powiedzmy, że faktycznie palnąłem głupstwo pisząc, które z wydawanych u nas serii frankofońskich najbardziej mi podchodzą i powiedzmy że Ty się teraz nie czepiasz.

Czy dla Ciebie naprawdę jest tak, że wszystkie te serie są tak różne, że nie sposób je porównać i wskazać które najbardziej Tobie podchodzą?

Offline kosmoski

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 21, 2013, 08:56:25 pm »
Ja porównuję je jednym wskaźnikiem - poziomem zadowoleniem z lektury  :biggrin: . Im więcej radości i satysfakcji z lektury sprawia mi dany komiks tym wyżej znajduje się w mym prywatnym rankingu

Offline turucorp

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 21, 2013, 09:47:22 pm »
Czy dla Ciebie naprawdę jest tak, że wszystkie te serie są tak różne, że nie sposób je porównać i wskazać które najbardziej Tobie podchodzą?

zupelnie powaznie sie nie czepiam, tylko pytam z czystej ciekawosci.
dla mnie czym innym jest "podchodzenie/zgodnosc" z moim subiektywnym gustem, a czym innym wartosciowanie komiksow i dlatego zastanawiam sie, jak Wam sie to udaje.
nie jestem w stanie ocenic "lepszosci" Andreasa nad Marinim, bo to tak jakbym ocenial przewage szachisty nad bokserem.

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 22, 2013, 09:47:08 am »
Dolaczam sie do pytania o podwojnym albumie. Po cichu licze na odpowiedz ekspertow czyli xiedza i/ lub wilka :cool:

Niestety nie pomogę w tym zakresie. W ogóle bardzo mi miło, że zostałem wywołany ale obawiam się, że poziom mojej wiedzy nt. Andreasa znacznie odbiega od poziomu wiedzy np. xiendza. Właściwie to wiem tylko tyle co sobie od czasu do czasu wygrzebię gdzieś w internecie (ostatnio coraz rzadziej).