Autor Wątek: Wartości rodzinne  (Przeczytany 31818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2008, 06:23:48 am »
No bo przecież, nie trzeba znać całego ETiP by przeczytać jakiś jednostrzałowiec z tego uniwersum.

No nie przesadzajmy z tymi uniwersami, bo zaraz ktos napisze o "uniwersum Rambo". :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline BOUNCER

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2008, 08:04:11 am »
Rozumiem zły sposób  oceny komiksu przez kolegę Yurka ale to w jaki został zaatakowany nie świadczy  o nas dobrze. Nie mówię aby głaskać po główce każdego, nawet kogoś kto Cię obrazi, lecz można zawsze odpowiedzieć  z nieco rozsądniejszymi argumentami (które na szczęście niektórzy przedstawili).

Dla mnie komiks Śledzia nie jest najlepszą pozycją. Ową "niechlujność" rysunków o której wcześniej wspominano odbieram dość niejednoznacznie. Treść komiksu również mi nie odpowiada - ale to może bardziej z racji wieku niż samego scenariusza.
Pamiętam Autora z krótkich komiksów drukowanych w gazetach komputerowych jakie kiedś upowałem swoim dzieciom i widzę znaczące zmiany w tworzeniu komiksów, ale droga jaką obrał nie jest chyba dla mnie.

Wg mnie komiks na dst. 

Przyznam się szczerze, że kupię nastepne części i zobaczę jak całość wygląda, jeśli po tej lekturze mój pogląd na komiks się zmieni z pewnością o tym wspomnę.
P.S. Gdyby nie owa dyskusja o tym komiksie pewne jest, że nie dokonałbym jego zakupu :)

Offline kmh

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 17, 2008, 08:32:33 am »
No nie przesadzajmy z tymi uniwersami, bo zaraz ktos napisze o "uniwersum Rorka". :)

touché  :-? - x.


Akurat w przypadku "ETiP" mówienie o "uniwersum" jest jak najbardziej uprawnione przecież - na łamach Produktu ukazało się sporo historii, wydano dwa albumy, Myszkowski wykreował pewien świat z jego geografią i historią.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 09:37:44 pm wysłana przez xionc »
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Ajron

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 17, 2008, 11:30:07 am »
Chyba chodziło Mu o to, że będą to szorty z bohaterami flagowych serii, czyli ich kolejne odcinki bądź co bądź... 8) No bo przecież, nie trzeba znać całego ETiP by przeczytać jakiś jednostrzałowiec z tego uniwersum. Tak samo z OS. Czyli, przynajmniej ja tak to widzę, Śledziu zrobi kolejny odcinek OS, Filip ETiP, KRL popełni jakiś szort kaerelowy, chłopaki od Opowieści Na Sygnale zrobią kolejną Opowieść na Sygnale itp. , ale będą to kilku stronicowe historie.

No właśnie o takim zbiorze myślałem. Zresztą jak Śledziu był w kwietniu w Poznaniu, to zamieniłem z nim kilka słów i był raczej na tak, niż na nie. Mysza też był i tego nie wykluczył, więc mam nadzieję, że doczekamy się takiego zbiorku :)

Offline Ziemniakento

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 02, 2009, 09:58:11 am »
Sprawdziłem na szybko. Bardzo fajne. Kreska, że niby niechlujna? Graficznie wybitnie dla mnie wręcz. Machnięta, dynamiczna, charakterystyczna krecha. Dowcipy celnie piętnują polską codzienność, świetni bohaterowie i parę dobrych motywów (Jezus, historyjka z opieką nad gąską i moja faworytka: sprzątaczka).

Komiks nie wybitny, ale dobry.
Myslę, że Śledziu wykonał dokładnie to co chciał. Zrobił fajny, rozrywkowy komiks.
Który będę kupował :)

Offline Tomasz 66

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 02, 2009, 04:36:21 pm »
"Wartości Rodzinne 1.Nie wszyscy są zadowoleni"-
"-...a podtytuł sprowokuje wielu do złośliwości; -o to na stówkę!"- cytując gęsi z drugiej strony komiksu.
Jak dla mnie komiks jak najbardziej OK, dobry humorystyczny komiks z naszego podwórka - kilka ciekawych pomysłów, niezłe zawiązanie paru wątków, niebanalne, barwne postacie, Śledziu unika prostackiego humoru, całkiem nieźle się zapowiada, następną część na pewno kupię chociaż nie jestem fanem takiego rodzaju komiksów. Rysunek wg mnie na dobrym poziomie, na pewno nie niechlujne, po prostu dopasowany do lekkiej tematyki komiksu, technicznie jak najbardziej bez zastrzeżeń.
Cena przyzwoita (z rabatem - 12.6zł).

Śledziu

  • Gość
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 11, 2009, 03:05:05 pm »
Kontynuuję zabawę z E-pizodami, czyli sieciowymi rozwinięciami wątków z papierowego wydania. Po E-pizodzie pierwszym , który jest do zdobycia po wypełnieniu odpowiednich warunków ( np. Repek je ostatnio spełnił, o czym pisze na swoim polterowym blogu), czas na E-pizod drugi. Do przeczytania online tutaj lub do ściągnięcia w formie PDFa ( 1, 62 MB) z tego miejsca. Endżoj!

Offline Ziemniakento

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 11, 2009, 03:52:25 pm »
Super!
Czy E-pizody fabularnie łączą się z papierowymi wydaniami?
Tzn:
Spoiler: pokaż
Masza jest naprawdę młodą cycatą agentką Rosyjską?


Przyznam, że moment rozbierania się nieco mnie przeraził ;d

Edit: Przyznam, ludzie się mogą obrazić. Juz zasłoniłem tego wstydliwego spojlera :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 04:35:43 pm wysłana przez Ziemniakento »

Śledziu

  • Gość
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 11, 2009, 04:03:51 pm »
Cóż za uroczy spoiler, Ziemniakento. Odpowiadając na pytanie- łączą się, a jakże. Moment rozbierania, jak najbardziej miał konsternować.

Offline ljc

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 11, 2009, 04:52:54 pm »
dobre,
http://www.youtube.com/watch?v=4S6HmUiDwUY&NR=1 - kwalifikuje się na oblukanie pierwszego epizodu?
tamtam!

Offline Ziemniakento

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 11, 2009, 04:55:59 pm »
Czy ci fajni kolesie tam z tyłu gadaja o panu, który wybił zęby kobiecie?!

Żeby nie było offa: Co jaki okres czasu będziesz puszczał e-pizody Śledziu?

Śledziu

  • Gość
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 11, 2009, 05:52:10 pm »
Trzy E-pizody na każdy papierowy odcinek to mój plan, jeden zawsze będzie związany z zadaniem od Kpt. Krzepy (i Kapitan będzie grał w nim główną rolę) i będzie rozsyłany tym, którzy zadanie wypełnią. Zastanawiam się czy nie upubliczniać tych właśnie E-pizodów razem z pojawieniem się nowego zadania, hmmm... Może. Czyli, możesz oczekiwać jeszcze jednego E-pizodu( numer trzy) przed wydaniem drugich papierowych Wartości.

Śledziu

  • Gość
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 11, 2009, 06:07:17 pm »
dobre,
http://www.youtube.com/watch?v=4S6HmUiDwUY&NR=1 - kwalifikuje się na oblukanie pierwszego epizodu?

Od Kapitana:

Kapitan Krzepa nie pochwala wulgarnego zachowania czy języka. Co prawda, kondycja "aktora" wywarła na Kapitanie spore wrażenie, jednak jego kultura osobista pozostawia sporo do życzenia. Tym razem nici z komiksu, jednak Kapitan zaprasza do udziału w zabawie w inny, mniej obraźliwy wg Kapitana sposób.
Z kapitańskim pozdrowieniem
Kapitan Krzepa


Cóż, ljc... Ale wiem, że Kapitan nabiera się na fotki znalezione po prostu w necie;) Taki hint.

Offline ljc

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 11, 2009, 06:38:39 pm »
ech... nie nie mógłbyś namówić kapitana na obejrzenie filmiku bez dźwięku?
tamtam!

Offline Ziemniakento

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 11, 2009, 06:49:34 pm »
Ja na przykład kapitanowi wysłałem to: http://rodzacytata.blox.pl/resource/06.08.09pompki500.jpg   :)