trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 224489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1410 dnia: Grudzień 02, 2013, 08:21:50 pm »
Może i się kończy, ale wiele znajomych już wspominało, że 8 jest sporo gorsza od 7. Nawet pomijając te ikonografie w 8, to 7 ponoć lepiej znosi długotrwałe użytkowanie, nie zaśmieca sobie rejestrów i ponoć w dłuższym okresie czasu działa wydajniej od 8. Plus coś tam jeszcze czego nie pamiętam.

Tak czy inaczej nie miałem nigdy 7 ani 8, pracowałem chwile na Viście, tej wczesnej wersji, zło straszne, a tak najmilej wspominam Me i pewnie jakby była wersja 64bit to bym do niej wrócił. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1411 dnia: Grudzień 02, 2013, 10:16:43 pm »
Od czasów XP każdy nowy system microsoftu to klasyczne "dwa do przodu, trzy do tyłu". Polecam lekturę tutaj: http://xpwasmyidea.blogspot.nl/
Koleś momentami przesadza, bo już ewidentnie przelewa mu się czara goryczy, ale z wieloma rzeczami które wytyka trudno się po prostu nie zgodzić.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1412 dnia: Grudzień 03, 2013, 09:08:29 pm »
Nawet pomijając te ikonografie w 8, to 7 ponoć lepiej znosi długotrwałe użytkowanie, nie zaśmieca sobie rejestrów i ponoć w dłuższym okresie czasu działa wydajniej od 8.

Nieszczególnie prawda. Jeżeli o wizualia i interfejs chodzi, IMO można się szybko przyzwyczaić. Na tryb Modern mam uczulenie i po prostu tam nie zaglądam (i nikt mi nie każe), ale kafle + wyszukiwarka dosyć szybko wydały mi się wygodniejsze od klasycznego Menu Start. A działanie... Po prawie roku używania (jeszcze od bety) wydaje mi się, że jest podobnie jak w 7. Za to dzięki kilku patentom 8 uruchamia się 2-3 razy szybciej niż 7.


No i piszę to jako gorący zwolennik systemów linuksowych...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2013, 09:14:39 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1413 dnia: Grudzień 03, 2013, 09:28:18 pm »
Jak poczekamy rok to będzie kolejny Windows >.>

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1414 dnia: Grudzień 03, 2013, 10:08:17 pm »
Heh, no właśnie Wilku ma niezły pomysł, ale ja raczej nie dam rady, bo przydałby się wydajniejszy system. A właśnie sporo ludzi pisało mi, że 7 jest ciekawsza od 8.

Mi nie chodzi o to by system odpalał mi się w 5 sekund, może i 3 minuty. Byle był stabilny i miał klasyczny układ, no i zapewniał lepszą wydajność od XP. Co prawda win 8 widziałem tylko na fotkach, ale ja mam problemy z poruszaniem się w ipadach, czy jakiś nowych telefonach a co dopiero OS. Nawet nie chodzi o przyzwyczajenia bo mozna się nauczyć. Ale co pewnie zabrzmi dziwnie od osoby po grafice, po prostu nie przemawia do mnie ten "kafelkowaty układ" zrobiony jak dla idioty (nie chcę tutaj nikogo obrazić), zresztą coraz bardziej wszystko robione jest maksymalnie prosto. Oraz możliwość swobodnego ustawienia pod użytkownika jak w starych windach, czyli chociażby brak "startu".

Oglądałem filmiki z win 8 i jakoś mnie nie zachwyca, a wręcz odrzuca, strasznie to porozrzucane i jakoś tak wydaje się kompletnie nie intuicyjne.
No nic, muszę się zastanowić, choć wg mnie 8 nadaje się jedynie na tablety/kompy z dotykowym ekranem, a nie zwykły roboczy PC.

EDIT:
W ostateczności zostaje linux, pracowałem na nim z miesiąc i niby wsio ok, tylko to ręczne wklepywanie wszystkiego zajmowało trochę czasu. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2013, 10:14:16 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1415 dnia: Grudzień 04, 2013, 07:31:20 am »

No nic, muszę się zastanowić, choć wg mnie 8 nadaje się jedynie na tablety/kompy z dotykowym ekranem, a nie zwykły roboczy PC.

Uważam identycznie, 8 bardziej widzę właśnie na tabletach itd niż na PC, ale jeszcze trochę i trzeba będzie się przesiąść. W nowym Windowsie 8.1 [nie wiem czy to całkiem nowy czy tylko coś poodkładali do 8 jakieś dodatki] niby dodali z powrotem przycisk startu na pasku i coś chyba poprawili. Tylko nie pamiętam co dokładnie mówił mi kuzyn, ale chyba było to związane z poprawą stabilności działania systemu. I na koniec taka moja uwaga, gdy posiedziałem na laptopie siostry z 8, to irytowało mnie zamykanie programów, a właściwie programów, które są zrobione na wzór aplikacji [znanych z telefonów, tabletów] i zamykanie ich odbywa się po przez złapanie i wyrzucanie do góry. Bardzo uwierająca sprawa, bo nie zawsze udaje się za pierwszym razem [szczególnie na touchpad'zie], ale pewnie też kwestia przyzwyczajenia.



..., a jeszcze jedno zauważyłem, że na laptopach na których producent wrzuca 8 często mają problemy takie jak chwilowe zawieszanie się i jeszcze jakieś, o których już nie pamiętam.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1416 dnia: Grudzień 04, 2013, 09:47:43 am »
Ale co za sens brania 8 skoro 7 chodzi całkiem ładnie?
Specem nie jestem ale chyba windows 8 nei ma niczego takiego czego nie miała by 7 to akurat całkiem udana winda ze wsparciem dla Dx 11 i innych bajerów potrzebnych aby odpalić cokolwiek co się teraz na rynku znajduje...

No chyba że ktoś lubi własnie taka tabletową nawigację.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1417 dnia: Grudzień 04, 2013, 05:51:28 pm »
Po różnych opisach i filmikach, dowiedziałem się, że 8 jest wydajniejsza, niewiele ale jednak i stabilniejsza od 7. No i jak to recenzenci określali, ma zaje-mega-fajny wygląd.
Po za tym gry i jakieś aplikacje właśnie pod mobilne systemy działają lepiej i szybciej.
Ale jak tak patrzyłem, to strasznie wydaje się to mało intuicyjne, trzeba się na klikać masę by coś otworzyć, albo odszukać, albo poznać masę skrótów (a mi już się skróty mylą). A same aplikacje słabo mnie interesują, nazwałby się wręcz zacofanym pod tym względem, bo nie potrafię obsługiwać nawet tabletu samsunga kumpla.

Dlatego zostaje najlepsza opcja, sprawdzić gdzieś na czymś jak wygląda ta 8 i 7 i wybrać lepszą.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1418 dnia: Grudzień 04, 2013, 08:15:54 pm »
Ale jak tak patrzyłem, to strasznie wydaje się to mało intuicyjne, trzeba się na klikać masę by coś otworzyć, albo odszukać, albo poznać masę skrótów (a mi już się skróty mylą).

Mała zagadka - znajdź dziesięć różnic między moim domyślnym pulpitem (Windows 8 ) i jakimś pulpitem Windowsa 7. Mój pulpit:




Masz foldery, masz panel sterowania i resztę. Wszystkie rewolucje interfejsowe, poza pojawieniem się wstążki i zastąpienia Menu Start Ekranem Startowym, są opcjonalne. Jeżeli nie pasi ci nowy tryb interfejsu, to nie musisz go na oczy oglądać. Instalujesz zwykłą windowsową aplikację, to nie będzie macana jak na tablecie, tylko... no nie wiem, normalna. Całkowicie pomijając zbędne Modern UI, 8 to poprawione 7.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1419 dnia: Grudzień 04, 2013, 08:23:22 pm »
A czy na 7 lub 8 są jakieś programy do podmiany shella jak w XP? Bo szczerze, to od lat mam awersję do tego co windows gwarantuje na starcie i lubię ingerować w wygląd pulpitu.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1420 dnia: Grudzień 04, 2013, 09:24:06 pm »
Coś tam jest, chociaż nie wiem, o jak duży stopień personalizacji ci chodzi, bo od takich zabaw zawsze miałem Linuksa (tam da się robić cuda).
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1421 dnia: Grudzień 04, 2013, 09:34:47 pm »
No w XP są programy do wywalania całego shella opartego na explorerze i zastąpienia go dowolnie customize'wanym wyglądem. Wepchasz tam co żywnie Ci się podoba.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1422 dnia: Grudzień 04, 2013, 11:02:10 pm »
Mała zagadka...
No nie ma "Startu" i nie widzę folderu "mój komputer" oraz kosz jest w lewym-górnym roku, zamiast prawym-dolnym :D

Chodziło mi właśnie o te kafelkowate wybieranie programów/aplikacji, wszędzie się tym jarali a niewiele było o tym jak ustawić "stary" wygląd i chociażby start. Bo nie tylko ja będę korzystał z tego kompa a boje się, że jak mi rodzinka wsiądzie i zacznie coś szperać to tylko pomiesza bardziej...
O personifikacje mi nie chodzi, bo w sumie nawet nie zwracam uwagi na to aż tak, więc chyba pomyśle nad 8, chociaż widziałem też 8.1, muszę zobaczyć czym się to różni.

A właśnie, Ace, jaki program byś polecił do tworzenia partycji, bo mam obawy, że 40GB na win będzie teraz mało. Zresztą chyba bym powymieniał, bo mam teraz w starym układzie systemówke na 40 GB i 2x70 i 60... a tak zrobiłbym 60 i 2x90.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1423 dnia: Grudzień 05, 2013, 12:56:40 pm »
@Sir_Ace

A wiesz może jak sprawa personalizacji wygląda w OS X?
RIP Gildio...

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1424 dnia: Grudzień 05, 2013, 08:27:44 pm »
No w XP są programy do wywalania  całego shella opartego na explorerze i zastąpienia go dowolnie  customize'wanym wyglądem. Wepchasz tam co żywnie Ci się podoba.
Sam napotkałem tylko na zmiany  kosmetyki.  Przykładowe  customizowane pulpity. Jeżeli o ekstremalne przemiany chodzi,  znajomy z powodzeniem używał na Windowsie linuksowego środowiska  graficznego  KDE.


Cytat: Hunter Killer
Chodziło mi właśnie o te kafelkowate  wybieranie programów/aplikacji, wszędzie się tym jarali a niewiele  było o tym jak ustawić "stary" wygląd i chociażby  start.   

 
Jak dla mnie to cholernie wygodne  rozwiązanie. Zamiast grzebać się w różnych menu i podmenu,  wszystkie interesujące mnie ikonki mam na pełnym ekranie i w  ustalonym przeze mnie porządku. Według Microsoftu Ekran Startowy  miał być czymś dużo więcej niż menu wyboru aktywatorów, ale  sam nie cierpię dużych kafli pokazujących różne informacje...  dla tego po prostu ich nie używam. Po prostu mam tylko i aż  pełnoekranowe Menu Start. A jeżeli nadal potrzeba ci klasycznego,  jest kilkadziesiąt programów, który takie albo nawet lepsze ci  przywróci.
 


Cytat: Hunter Killer
chociaż widziałem też 8.1, muszę  zobaczyć czym się to różni.   
8.1 to tak naprawdę darmowy Service  Pack do 8. Sam bym update'ował, ale z moją wersją z DreamSparka  jest coś nie tak i ciągle mi odmawia...

 
Cytat: Hunter Killer
jaki program byś polecił do tworzenia  partycji, bo mam obawy, że 40GB na win będzie teraz mało.

 
Po dłuższym czasie używania na  partycji systemowej (przy instalowaniu większości softu na innej)  mam zajętość na poziomie niecałych 38GB (przed wywaleniem punktów  przywracania było 10 GB więcej), czyli przydałoby się. Do zmian  rozmiaru partycji zazwyczaj używałem GParted bootowanego z płyty  jeszcze przed uruchomieniem systemu. Pamiętaj tylko, że przedtem  przydałoby się zdefragmentować dysk.

 
Cytat: TC
A wiesz może jak sprawa personalizacji  wygląda w OS X?
Sam nie posiadam, ale w pracy mamy  kilka MacBooków. Pulpity wszystkich wyglądają tak samo.  Użytkownicy (raczej rozgarnięci programiści) twierdzą, że  interfejsy są strasznie dopracowane i wygodnie i masa w nich fajnych  patentów nieobecnych na Windowsie ani nawet Linuksie, ale za to  ciężko jest zrobić coś, czego twórcy nie przewidzieli. Braki  funkcjonalności zawsze można obejść zabawą terminalem, ale  wyglądu raczej się nie zmieni.
I'd like to be a tree