trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 398801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1035 dnia: Marzec 13, 2013, 11:09:08 am »
ile stron ma najnowszy numer?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1036 dnia: Marzec 13, 2013, 12:00:06 pm »
Też macie w Thor'ze krzywe okładki? (jak nie całość jest krzywo złożona  :evil: ) u mnie w kiosku wszystkie trzy numery były takie.
Sprecyzuj "krzywe okladki" albo wrzuc foty tych krzywizn.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mictantecutli81

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1037 dnia: Marzec 13, 2013, 12:13:15 pm »
Tak na wstępie witam wszystkich ;)

Ja mam też coś z okładką, nie jest ona krzywa tylko tylna jej część nie przylega dobrze do całości i zwyczajnie odstaje. Daje to takie wrażenie jakby okładka była przeznaczona dla grubszej zawartości ;)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1038 dnia: Marzec 13, 2013, 01:14:14 pm »
Jam mam ryskę w lewym dolnym rogu tylnej okładki. Długość 3 mm, szerokość 0,25 mm (zmierzyłem linijką). W dodatku przednia okładka nie dotyka kartek tylko odstaje o 4 mm. Zaraz dzwonię do Hachette, żeby mi wymienili egzemplarz. [sarcasm mode off] Udzieliło mi się od fragsela.  :biggrin:

Ja mam czubek rogu okładki "Powrotu do domu" obdarty z czarnej okleiny i nie marudzę. Chociaż przy kartkowaniu tomu, kiedy tylne strony zginam w dłoni praktycznie na pół (no dobra, kąt 90 stopni to nie jest na pół, ale...) to trochę się boję, że takie zgięte mi zostaną.

Tom ma 160 stron. Tłumacz przetłumaczył Destroyera na Niszczyciela. Pominięto tytuły historii z poszczególnych zeszytów. W "Echach z przeszłości" brakuje mi jakiejś wzmianki o Civil War. Jest tylko o Ragnarok.
Spoiler: pokaż
A przecież w tym tomie Iron Man i Thor kłócą się o to, że w czasie CW Stark sklonował Thora z jego DNA.
W dodatkach są 2 strony o tym jak Stan Lee wymyślił Thora, 2 strony biografii artysty i komplet alternatywnych okładek (po kilka na stronie). Tom kończy się pseudo-cliffhangerem:
Spoiler: pokaż
Thor spada z nieba i rozbija się na Ziemi. Wygląda na martwego. To taka zmyłka. W kolejnym storyarcu (jak ktoś czytał w oryginale) już na samym początku pokazano, że nie umarł tylko zemdlał ze zmęczenia.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1039 dnia: Marzec 13, 2013, 01:20:32 pm »
Grafika ze grzbietu jest trochę przesunięta na przednią okładkę. Ma tak ktoś jeszcze?

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1040 dnia: Marzec 13, 2013, 01:20:58 pm »
ile stron ma najnowszy numer?

Nie wytrzymałem i skoczyłem na chwilkę do empiku obok, stron na ok. mniej więcej tyle co w Spider-Manie.
Aczkolwiek przy pierwszym przejrzeniu nie zajarałem się... Wygląda jakoś tak niuskulowo z nowoczesną kreską, kolorami w PSie i napierda*anką w środku, jakoś tak mi się skojarzyło, a w wieku 30 lat akurat nie tego szukam :wink:
Teraz mam dylemat: kupować wszystko dla całej kolekcji, czy wybierać te perełki/historie do których mam sentyment na jak Ostatnie Łowy Kravena i Dark Phoenix Saga :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1041 dnia: Marzec 13, 2013, 01:30:53 pm »
Jam mam ryskę w lewym dolnym rogu tylnej okładki. Długość 3 mm, szerokość 0,25 mm (zmierzyłem linijką). W dodatku przednia okładka nie dotyka kartek tylko odstaje o 4 mm. Zaraz dzwonię do Hachette, żeby mi wymienili egzemplarz. [sarcasm mode off] Udzieliło mi się od fragsela.  :biggrin:

Ja mam czubek rogu okładki "Powrotu do domu" obdarty z czarnej okleiny i nie marudzę.
Jeśli masz za dużo kasy i jesteś gotów płacić za wybrakowany towar jak za nowy, to nikt ci nie broni. Ja jednak, jeśli chcę kupić używany komiks w nieco gorszym stanie, to kupuję na allegro albo w antykwariacie, oczywiście za niższą cenę.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1042 dnia: Marzec 13, 2013, 01:39:33 pm »
Mój wygląda tak. Uszkodzeń brak:



Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1043 dnia: Marzec 13, 2013, 01:49:00 pm »
Nie wytrzymałem i skoczyłem na chwilkę do empiku obok, stron na ok. mniej więcej tyle co w Spider-Manie.
Aczkolwiek przy pierwszym przejrzeniu nie zajarałem się... Wygląda jakoś tak niuskulowo z nowoczesną kreską, kolorami w PSie i napierda*anką w środku, jakoś tak mi się skojarzyło, a w wieku 30 lat akurat nie tego szukam :wink:
Teraz mam dylemat: kupować wszystko dla całej kolekcji, czy wybierać te perełki/historie do których mam sentyment na jak Ostatnie Łowy Kravena i Dark Phoenix Saga :smile:


Ja miałem zawahanie dzisiaj lekkie czy kupować, okładka ok wcześniej ją widziałem ale arty w środku  słabe. Ludzie narzekali na ilustracje extremisa, a musze przyznac, że były one bardzo dobre w porównaniu do tego co jest dzisiaj.
Kupiłem tak samo jak Mroczną feniks (mimo, że mam ją w essentialu x-men 2) - kolekcja to kolekcja. Co więcej ludzie chyba też kupują, w każdym saloniku widziałem po sztuce Thora.


Co do uszkodzeń - muszą być ! Śmialiście się o tekturke i folie, dobrze pamiętam  :evil: To macie. A raczej mamy, wszyscy porysowane komiksy. Okładka w Thorze mi nie odstaje, ale w Mrocznej Feniks tak.


Co z 10tką ? Czemu jeszcze nie wiadomo - jak udało się ustalić od razu 8,9,10 (na 2 miesiące wczęsniej przed 10tką).
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1044 dnia: Marzec 13, 2013, 01:51:02 pm »
Hachette przepuszcza komiksową ofensywę. Najpierw WKKM, teraz Thorgal.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1045 dnia: Marzec 13, 2013, 01:53:35 pm »
Jeśli masz za dużo kasy i jesteś gotów płacić za wybrakowany towar jak za nowy, to nikt ci nie broni. Ja jednak, jeśli chcę kupić używany komiks w nieco gorszym stanie, to kupuję na allegro albo w antykwariacie, oczywiście za niższą cenę.


Ty masz najciężej bo musisz 2 bez większych rys wybrać  :biggrin: Czy dałeś już sobie spokój z kupowaniem podwójnym ?


Co do thorgala to chyba na razie w Polsce go nie będzie.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1046 dnia: Marzec 13, 2013, 01:55:22 pm »
Tom kończy się pseudo-cliffhangerem:
Spoiler: pokaż
Thor spada z nieba i rozbija się na Ziemi. Wygląda na martwego. To taka zmyłka. W kolejnym storyarcu (jak ktoś czytał w oryginale) już na samym początku pokazano, że nie umarł tylko zemdlał ze zmęczenia.



Już się bałem, że zaserwowali nam jakąś mało uzasadnioną śmierć bohatera. Niemniej jednak, uważam, że taki cliffhanger na końcu nie ma wiele sensu bez doprecyzowania, co u licha stało się z Thorem. Przydałaby się mała wzmianka w dodatkach, etc. Nie wszyscy mają możliwość dotarcia do oryginalnych późniejszych numerów. Inna sprawa, że w tomie mającym tworzyć zamkniętą całość taka praktyka jest bez sensu.


Co do nowoczesnych rysunków. Well, tak sobie myślę, że faktycznie mają one mniej tego komiksowego klimatu niż klasycznie tworzone plansze z lat dawnych. To komputerowe wygładzanie nie działa in plus, gdyż ładuje czytelnika w świat kojarzący się bardziej z grą komputerową niż komiksem.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1047 dnia: Marzec 13, 2013, 01:56:07 pm »

Ty masz najciężej bo musisz 2 bez większych rys wybrać  :biggrin: Czy dałeś już sobie spokój z kupowaniem podwójnym ?


Co do thorgala to chyba na razie w Polsce go nie będzie.
Thorgal już jest. Przeczytaj nowy wątek http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35089.0.html
Też się zdziwiłem.

Co do WKKM to dałem sobie spokój z dublami. Kupuję po jednym od chwili gdy przestali foliować.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1048 dnia: Marzec 13, 2013, 02:09:25 pm »
Szlag by trafił !
Po co to wydają. 29.99 cena thorgala nie będa tego kupowac ludzie. taniej można mieć z egmontu, tysiące ludzi ma poprzednie wydania Orbity czy KAW czy kto to tam wydawał.
K&^$A mogli się wziąć za marvel superheroes. A tak z Thorgalem wtopią i znowu będzie z rok posucha.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline barry8500

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1049 dnia: Marzec 13, 2013, 02:10:53 pm »
Jak myślicie, co będzie w 10 i 11 odcinku?^^


A co do tej niby śmierci Thora, to później w kolekcji ma się przecież ukazać historia Siege, która rozgrywa się później a Thor jest w niej cały i zdrowy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 02:14:09 pm wysłana przez barry8500 »