Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 396706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1095 dnia: Marzec 14, 2013, 03:20:58 pm »
No nic zrezygnowałem z prenumeraty. Dostałem tylko jedną przesyłkę z numerami 3,4,5 na początku lutego i do teraz cisza. Jak dla mnie trochę zbyt znaczne te opóźnienia względem kiosków. Na filmie i torbie mi nie zależało tak bardzo jak na regularnym otrzymywaniu komiksów. Pani najpierw powiedziała, że nie mogę zrezygnować bo paczka z nr 6 i 7 została już przekazana do działu pakowania, ale potem stwierdziła, że i tak mogę odmówić przyjęcia przesyłki. Jak za jakiś czas prenumerata będzie dochodzić w miarę terminowo (czyt. z max tygodniowym opóźnieniem) albo będą niewyobrażalnie wielkie problemy z dostępnością kolejnych tomów to wtedy pewnie wrócę do prenumeraty. Jednak na razie podziękuję.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1096 dnia: Marzec 14, 2013, 03:34:15 pm »
Temat zwrotów z kiosków jest wałkowany jak gdyby nikt nie dopuszczał możliwości, że ludzie wykupują z nich kolekcję i nie ma co zwracać. To brzmi jakby niesprzedanych kopii była nie wiadomo jak wielka liczba.



Wczoraj byłem w empiku były 4 hulki jeszcze. Odwiedzam pare empików i w każdym wygląda to tak samo zalegają po pare sztuk.Chciałbym zacytować odnośnik użytkownika Mefisto1976 z wątku o nowej serri Hachette - Thorgal.   http://www.komiks.gildia.pl/news/2011/03/kapitan-kloss-w-wersji-kolekcjonerskiej    - kolekcja komiksowa Hachette z 2011 nie wyszła do końca. To tak tytułem pewności niektórych, że dojedziemy do 60tki.

Przy czym "zaleganie" (   żeby nie było wątpliwości  widze maksymalnie po 5 sztuk w empikach i po 2 sztuki w salonikach to już nie ta 10krotna nadprodukcja co w wypadku pierwszych 2 tomów )  WKKM nie znaczy, że sprzedaż jest niezadowalająca! Mianowicie czytałem zamieszczony tu przez kogoś wywiad z Marvel Arkiem i Marcinem Rusteckim i było napisane, że jak się sprzedało 50% nakładu to już było dobrze. Tu leca w twarde okładki i dobry papier to powiedzmy, że pewnie trzeba sprzedać 60% nakładu żeby był zysk.
Ale nikt nikogo nie zna, wszystko jest dzisiaj tajemnicą i nikt nie wie jak to się sprzedaje. Także będziemy żyli z numeru na numer :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 03:47:44 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1097 dnia: Marzec 14, 2013, 04:16:39 pm »
Chciałbym zacytować odnośnik użytkownika Mefisto1976 z wątku o nowej serri Hachette - Thorgal.   http://www.komiks.gildia.pl/news/2011/03/kapitan-kloss-w-wersji-kolekcjonerskiej - kolekcja komiksowa Hachette z 2011 nie wyszła do końca. To tak tytułem pewności niektórych, że dojedziemy do 60tki.

Bo to był tylko test. Ta seria nigdy nie wystartowała oficjalnie na całą Polskę. Zresztą jeżeli testują z Thorgalem to WKKM musi sprzedawać się nieźle. Gdyby sprzedaż była słaba to nie pakowaliby się w kolejną komiksową kolekcję.


Paczka z numerami 3, 4 i 5 przyszła do mnie 4 marca.

Zamówiłeś później to później przyszła, większość osób dostała to na początku lutego.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1098 dnia: Marzec 14, 2013, 04:35:01 pm »
Ale nikt nikogo nie zna, wszystko jest dzisiaj tajemnicą i nikt nie wie jak to się sprzedaje. Także będziemy żyli z numeru na numer :smile:

A prawdę poznamy po latach... Z odtajnionych archiwów...
fragsel, buachachacha, kolega trzyma poziom :smile:

W moim empiku nie został już ani jeden Hulk, wczoraj było może z 10 Thorów i dwa Astonishingi z tekturką. W saloniku obok standardowo 1 sztuka Thora, ale tak marnie wyeksponowana że dałem spokój, co by nie mówić o empikach, to żeby w spokoju przjerzeć i wybrać naj-idealniajeszy egzemplarz nadają sie ich sklepy najlepiej.

Thora zaczałem, przyjemne czytadło, ładne kolorki, tego oczekiwałem. Szkoda że nie pociągną tej histori, chyba wolałbym żeby wydali numery #7-12 zamiast np. Thora w wydaniu Romity młodszego, którego jest o dużo za dużo w tej kolekcji.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1099 dnia: Marzec 14, 2013, 04:50:44 pm »
A prawdę poznamy po latach... Z odtajnionych archiwów...



Nie rozumiem tego. Co to za tajemnica jak idzie i co mają przygotowane. Na stronach klubowych alarmowali pół roku wcześniej np. zagrożenie tytułu, albo, że dobrze idzie i ma szanse być miesięcznikiem.
W ogóle w śp. Tm-Semic podawali gdzieś w numerze 10,11 co będzie się działo w przyszłym roku. A więc w październiku wiedziałem, że we wrześniu przyszłego roku będzie Sinister six. Tu niewiadomo co wyjdzie za niecały miesiąc, w epoce fejsika-twittera !


Numer 8 byłby fajnym komiksem gdyby nie te ilustracje. Twarz Thora mnie poraża, tylko nie w tym sensie jaki oczekiwał by bóg gromu. Nie sa tragiczne te arty ale najgorsze jak dotąd w kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 04:55:14 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1100 dnia: Marzec 14, 2013, 06:16:56 pm »
Mam pytanie do osób które już czytało avengers disassabled. Jak oceniacie ten komiks?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1101 dnia: Marzec 14, 2013, 06:49:26 pm »
Mam pytanie do osób które już czytało avengers disassabled. Jak oceniacie ten komiks?

Pewnego spokojnego poranka w rezydencji Avengers...

BUM! BUM BUM! SRU! JEBUT!
Co to było? WTF? Gadu-gadu.
BUM! BUM! BUM! ZIP! ZIP! ZIIIIIP!
Oł fak!
YOU WITCH BITCH!
TROLOLOLO!
Gadu-gadu.

...Koniec.

 :lol: :lol: :lol:

Ten komiks jest jak film Michaela Baya. Dużo eksplozji, dużo chaosu i fabuła prosta jak konstrukcja cepa. Ale tak miało być. Bendis właśnie chciał dojść jak najkrótszą drogą z punktu A do punktu B czyli do upadku Avengers. Bez żadnych meandrów fabularnych*. Avengers błyskawicznie dostają po dupie. Koniec kropka. Ten komiks znalazł się w WKKM nie z uwagi na walory literackie, ale na to że był to moment przełomowy dla marki Avengers. Ta historia przyczyniła się do tego, że teraz mamy zatrzęsienie serii z Mścicielami: Avengers, New Avengers, Secret Avengers, Avengers Assemble itd.

* - Jeśli ktoś woli odwrotne podejście do realizacji upadku Avengers to polecam komiks "Under Siege" (Avengers #270-271, 273-277) uznawany za jedną z najlepszych historii z Mścicielami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 07:09:30 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Wukau

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1102 dnia: Marzec 14, 2013, 07:34:25 pm »
Ja tylko jeszcze dodam, że skontaktowałem się z hatchette nowe tomiki mi wyślą, a te co mam mogę sobie zostawić - jak dla mnie idealny deal :biggrin:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1103 dnia: Marzec 14, 2013, 07:48:34 pm »
Ja tylko jeszcze dodam, że skontaktowałem się z hatchette nowe tomiki mi wyślą, a te co mam mogę sobie zostawić - jak dla mnie idealny deal :biggrin:

Heh, to jeżeli tak luzacko do tego podchodzą, to kolekcja na pewno nie przynosi im strat :)

Offline koziorozec1979

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1104 dnia: Marzec 14, 2013, 08:01:19 pm »
Heh, to jeżeli tak luzacko do tego podchodzą, to kolekcja na pewno nie przynosi im strat :smile:
albo mają tyle zwrotów z kiosków (bo chyba nie z empików - te zwroty pewnie będą dopiero za 1,5 roku :badgrin: ), że:
a) mają z czego wysyłać wszystkim podwójne egzemplarze - bo przecież mnóstwo ludzi tu pisze, że ma tomy uszkodzone, te wszystkie ryski, przetarcia i odgięte okładki
b) nie mogą za żadną cenę zgodzić się na utratę (ewentualną) kolejnych prenumeratorów

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1105 dnia: Marzec 14, 2013, 08:52:03 pm »
b) nie mogą za żadną cenę zgodzić się na utratę (ewentualną) kolejnych prenumeratorów

Oj akurat ten aspekt to mają głęboko w poważaniu, uwierz mi. Na całe moje biadolenie i lament o opóźnieniach w dostawie i że dlatego chcę zrezygnować z prenumeraty usłyszałem tylko: "Przyjęłam rezygnację z prenumeraty" Teraz w sumie nie jestem pewien czy gadałem z żywą osobą czy z maszyną.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1106 dnia: Marzec 15, 2013, 06:34:56 am »
Nowe okładki



Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1107 dnia: Marzec 15, 2013, 07:29:40 am »
Nowe okładki




AAARRRRRRR robicie takie numery
już sie niepotrzebnie ucieszyłem, że 10 i 11 podali wreszcie. I to takie świetne pozycje.


@koziorozec1979 prenumeratorów jakby szanowali to ludzie by nie musieli czekać teraz na 6 tom ! Zwrotów mają pewnie na tyle dużo, że więdzą, że to się nie sprzeda jako archiwalia. A jakby wypuscili teraz do jakiejś hurtowni/taniej książki to by był kanał- musza odczekać :D;)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1108 dnia: Marzec 15, 2013, 08:04:32 am »
Nowe okładki



Zobaczcie, jak tam traktują klientów - Civil War ma adontację "in shops in June 2013". Czyli Hachette informuje co się ukaże i jaką będzie miało okładkę już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. A my max. 4 tygodnie w przód i to nie zawsze. I jeszcze musimy się sami dowiadywać kanałami nie zawsze do końca pewnymi...
 
Ech, szkoda nerwów. Chyba jesteśmy zbyt małym rynkiem dla nich, aby podchodzić do nas na poważnie. Dobrze, że w ogóle zdecydowali się na wydawanie tej kolekcji. 
 
I zaraz pewnie fragsel rzuci jakimś zdjęciem/filmikiem/komentarzem wyśmiewającym takie nastawienie, ale trudno, przyjmę to na klatę. Po prostu chciałbym, aby i u nas było takie podejście do klientów, jak tam.
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 08:18:14 am wysłana przez Jaxx »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1109 dnia: Marzec 15, 2013, 09:07:01 am »

Zobaczcie, jak tam traktują klientów - Civil War ma adontację "in shops in June 2013". Czyli Hachette informuje co się ukaże i jaką będzie miało okładkę już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. A my max. 4 tygodnie w przód i to nie zawsze. I jeszcze musimy się sami dowiadywać kanałami nie zawsze do końca pewnymi...
 
Ech, szkoda nerwów. Chyba jesteśmy zbyt małym rynkiem dla nich, aby podchodzić do nas na poważnie. Dobrze, że w ogóle zdecydowali się na wydawanie tej kolekcji. 
 
I zaraz pewnie fragsel rzuci jakimś zdjęciem/filmikiem/komentarzem wyśmiewającym takie nastawienie, ale trudno, przyjmę to na klatę. Po prostu chciałbym, aby i u nas było takie podejście do klientów, jak tam.


Nikt nie rzuci kamieniem bo wszyscy widzą, że to jest nienormalne. Tzn. branża komiksowa widze, że jest dziwna ale np. taki egmont coś tam ogłasza. Mianowicie po 97 roku i upadku Tm semic przerzuciłem się na nowe hobby - gry zarówno z prądem jak i bez prądu.
Nie mamy co porównywać bajecznie bogatych firm robiących gry video z wydawcami komiksów ale wydawców planszówek myśle, że już można. Nakłady też sa niewielkie 10 tys. egzemplarzy to już sporo. Powiem wam nikt w tej branży nie pzowolił by sobie na faktyczny brak komunikacji z klientem jak Hachette. To jakiś głeboki PRL. Przypadki takiego braku odzewu ze strony wydawcy pojawiały się co najwyżej w wypadku gdy już szło naprawdę źle i produkt był nieopłacalny a chcieli troche jeszcze sprzedać i nie ogłaszali jeszcze zamknięcia linii wydawniczej.
Part man, part machine - all cybercommando.

 

anything