trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 398783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1365 dnia: Marzec 26, 2013, 10:58:26 pm »
Dobrym kontrprzykładem są scenariusze JMDeMatteisa. Mnóstwo tekstu, ale służy on budowaniu charakteru postaci, pozwala wczuć się czytelnikowi w emocje bohatera. Nie jest to tekst opisowy, lub powtarzający to, co zostało pokazane na rysunkach.

DeMatteis wraz z Salem Buscemą to w ogóle byli mistrzowie komiksowej narracji (coś jak Hiroki Endo w mandze). Obecnie odświeżam sobie komiksy Semica i jak czytam tytuły tego duetu to aż jestem zdziwiony jak kiedyś komiksy superhero potrafiły być głębokie. Szczególnie historie z Pumą, Sępem, Hobgoblinem a kończąc na "Najlepszych Wrogach", które są już dla mnie arcydziełem i popisem kunsztu tych twórców. Tak dobrze ukazanych emocji w żadnym innym komiksie superhero nie widziałem. Wielka szkoda, że w WKKM nie pojawi się żadna historia tego "magicznego" duetu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 11:23:28 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1366 dnia: Marzec 26, 2013, 11:49:29 pm »
Kolega mojego znajomego podesłał mi skan z polskiej wersji Extra Deluxe High Definition Edition of the Dark Phoenix Saga (powiększony format, szkice i komentarze twórców + zdjęcie drużyny Phoenix Suns z 1980), które swego czasu miała wydać w Polsce MądraGóra.

http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1367 dnia: Marzec 27, 2013, 05:14:23 am »
Mój kolega ze stanów podesłał mi scenariusz (tzn niestety same dialogi) z najnowszego, jeszcze nie wydanego Thora:

Page 1.
I Am The God of Asgard"
Page 7
?!
Page 11
Father!!!!!!!
Page 17
I Say Thy Nay!!!!!!!!!!!!!!!!!
Page 20
To be continued...

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1368 dnia: Marzec 27, 2013, 07:04:37 am »
Koalar, ten komiks zachwyca głębią życia wewnętrznego jego bohaterów - świetna sprawa!

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1369 dnia: Marzec 27, 2013, 07:10:54 am »
Kto by pomyślał, że Dark Phoenix tak podzieli czytelników. Jeśli o mnie chodzi, to pewnie, zestarzała się ta historia, nie robi aż takiego szału jak w czasach Tm-semic, ale to wciąż fabularnie i graficznie komiks na bardzo wysokim poziomie. Może dzisiejszemu czytelnikowi, który przeczyta to po raz pierwszy, wyda się ramotką, tak jak ramotką może wydać się Sandman, Swamp Thing, Blueberry, czy mające ukazać się za dwa tygodnie Ostatnie łowy Kravena. Rzecz gustu. Swoją drogą, dziś może lepiej czyta mi się Astonishing X-men, ale np takich mutantów Jima Lee, których w latach 90-ych uwielbiałem, teraz nie mogłem zmęczyć.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1370 dnia: Marzec 27, 2013, 07:34:51 am »
Z perspektywy dyskusji nad archaicznością epickiej "Mrocznej Phoenix" ciekaw jestem jak wam przypasowała współczesność epickiego "Upadku Avengers", który od dziś jest w kioskach.

Czy ci, którym nie odpowiadała historia Claremonta i Byrne'a są usatysfakcjonowani dziełem Bendisa, Fincha i ich kolegów? Są współczesne realistyczne dialogi. Nie ma długaśnych wewnętrznych przemyśleń bohaterów i opisowych wypowiedzi. Tekst nie rozsadza kadrów i jest dużo rozkładówek. Komputerowe kolorki i dużo rozpierduchy. Krótko mówiąc typowy współczesny komiks superbohaterski.

I czy ci, którzy byli zadowoleni z "Dark Phoenix Sagi" będą krytykować "Avengers: Disassembled"?
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 07:40:05 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1371 dnia: Marzec 27, 2013, 07:42:12 am »
Ja nie czytałem i nie planuję kupić. Z niecierpliwością czekam na "Ostatnie łowy Kravena" :)

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1372 dnia: Marzec 27, 2013, 10:26:15 am »
Ja już mam  :biggrin:  Arty sa bardzo dobre ale szkoda, że taki cienki... to ma ze 100 stron tylko  :doubt: Miałem kupić x2 bo też dla kolegi. Dlatego  pochodziłem po salonikach i porozmawiałem z kioskarkami. WKKM (o ile zamawiają) się raczej sprzedaje -  ludzie zakładają teczki, jedna była bardzo zdziwiona czemu taka droga kolekcja jest nawet niefoliowana - dostają spięte gumą...  Inne kolekcje dostają zafoliowane tylko z tym Hachette leci w CH !
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1373 dnia: Marzec 27, 2013, 11:18:16 am »
Z perspektywy dyskusji nad archaicznością epickiej "Mrocznej Phoenix" ciekaw jestem jak wam przypasowała współczesność epickiego "Upadku Avengers", który od dziś jest w kioskach.

Mnie się to nie spodobało, ale może dlatego, że nie jestem fanem Avengers, za dużo tam jest odwołań do wcześniejszych przygód Avengers i pojawiają się bohaterowie, których nie znam i nie rozumiem do końca ich motywów i występów. To jest raczej fajny komiks dla fanów tej grupy śledzących ich przygody na bieżąco. Ale ja czytałem wydanie Muchy, może w WKKM więcej wyjaśnią. Choć Tajna Wojna też mi nie podeszła, to może po prostu nie leży mi styl Bendisa.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1374 dnia: Marzec 27, 2013, 11:38:29 am »
Ja już mam  :biggrin:  Arty sa bardzo dobre ale szkoda, że taki cienki... to ma ze 100 stron tylko  :doubt: Miałem kupić x2 bo też dla kolegi. Dlatego  pochodziłem po salonikach i porozmawiałem z kioskarkami. WKKM (o ile zamawiają) się raczej sprzedaje -  ludzie zakładają teczki, jedna była bardzo zdziwiona czemu taka droga kolekcja jest nawet niefoliowana - dostają spięte gumą...  Inne kolekcje dostają zafoliowane tylko z tym Hachette leci w CH !

100 stron? W opisach wydania Muchy było, że 160... Wydanie Hachette jest uszczuplone?
 
Wolverine miał 96 stron. Upadek jest takiej samej grubości? 

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1375 dnia: Marzec 27, 2013, 11:42:43 am »
Właśnie... czy ktoś może porównać AVENGERS DISASSEMBLED od Hachette z wydaniem od Muchy? Jeszcze się okaże, że nie potrzebnie sprzedałem swój egzemplarz...

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1376 dnia: Marzec 27, 2013, 11:45:35 am »

100 stron? W opisach wydania Muchy było, że 160... Wydanie Hachette jest uszczuplone?
 
Wolverine miał 96 stron. Upadek jest takiej samej grubości?


Nie no faktycznie, przesadziłem  tak tragicznie jak z Wolverine nie jest. Jakoś przy Venomie i Hulku go położyłem i skromnie przy nich wyglądał. Nie chce mi się liczyc ,ale na oko jest troszkę cieńszy od Thora czy Spidera 1. Może po tej gadce z kioskarką, że to jest drogie jakoś go podświadomie deprecjonowałem. Tak lekko się go niosło...
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 11:49:19 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1377 dnia: Marzec 27, 2013, 11:56:51 am »
I czy ci, którzy byli zadowoleni z "Dark Phoenix Sagi" będą krytykować "Avengers: Disassembled"?

U mnie tak właśnie jest :smile:



Avengers ma tyle samo stron co wydanie Muchy + dodatki (ok. 160). Tylko z tego co widziałem na FB na okładce jest Brian Finch zamiast David - serio redakcja Muchy takiego babola walnęła? :doubt:

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1378 dnia: Marzec 27, 2013, 12:32:27 pm »
2 egzemplarze w moim kiosku i każdy z ubitym rogiem! No, ale trudno ;) A teraz do rzeczy: nie znam tej historii i będzie to mój pierwszy raz z Disassembled. Po pierwszym przejrzeniu odczuwam lekki chaos, bo pojawia się wiele postaci, których nie znam i pewnie będą odniesienia do wcześniejszych historii, których nie śledziłem. Trudno. Mamy tu nagromadzenie postaci potężne, co nie zawsze było plusem (w tym bohaterowie skrajnie infantylni, którzy mnie zawsze wkurzali - patrz Ant Man). Mam nadzieję, że ta opowieść nie będzie czymś w stylu skrajnie crapowatej odsłony Avengers z TM-Semica.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1379 dnia: Marzec 27, 2013, 12:35:30 pm »
W nowym wydaniu zostawiono tego babola z Finchem na okładce. Ponadto w dodatkach nie ma alternatywnej okładki Avengers #500 narysowanej przez Cassadaya. W wydaniu UK ją dali, a u nas nie.  :sad: Ktoś ma wydanie z nakładu testowego? Czy tam też jej brakowało? W dodatkach jest informacja, że Bendis pisze Avengers już od 8 lat. Tylko, że właśnie już nie pisze. Przestał między ukazaniem się tego tomu w UK i wydaniem go u nas.

2 egzemplarze w moim kiosku i każdy z ubitym rogiem!
Ha! U mnie w kiosku dwa egzemplarze bez żadnych uszkodzeń.

Mam nadzieję, że ta opowieść nie będzie czymś w stylu skrajnie crapowatej odsłony Avengers z TM-Semica.
Mnie się "Ex Post Facto" podobało.  Co w tej historii jest takiego crapowatego?