trawa

Autor Wątek: Komiksy Roku  (Przeczytany 71422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 05, 2014, 09:08:47 pm »
A wiecie, że ja, niezbyt wielki fan trykotów, kupiłem sobie dwa dni temu tego Daredevila? I Long Halloween też. :smile:  Mam nadzieję, że po Trzech Królach przyjdą.
To ostatnia szansa dla superbohaterów. Więcej im nie dam. Jak będą fajne te komiksy, to może jeszcze coś superhero kiedyś kupię. A nuż zmienię jeszcze mój top 10 za 2013. Jestem otwarty na te dwa komiksy.  :smile:


Wybrałeś dwa mocne tytuły. Uważaj, superhero wciąga  :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 06, 2014, 02:35:26 pm »
Zagłosowałem na Esencji, ale znów - fakt całkowitego zignorowania WKKM woła o pomstę do nieba.

Offline Julek_

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 06, 2014, 03:41:31 pm »
A może Ty przeceniasz jakość komiksów WKKM?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 06, 2014, 03:52:25 pm »
A może Ty przeceniasz jakość komiksów WKKM?
może. niemniej biorąc pod uwagę, że z WKKM dostaliśmy w tym roku Dark Phoenix Saga, Wolverine, DD Millera, Ostatnie Łowy Kravena czy chociażby uznane przez krytyków ( :wink: ) Marvel Zombies, to jest to fakt conajmniej zastanawiający.

Offline amsterdream

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 06, 2014, 04:10:22 pm »
A może Ty przeceniasz jakość komiksów WKKM?

Jeśli już to raczej w drugą stronę i te komiksy są niedoceniane.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 04:16:24 pm wysłana przez amsterdream »

Offline vivaadeal

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 06, 2014, 04:26:59 pm »
może. niemniej biorąc pod uwagę, że z WKKM dostaliśmy w tym roku Dark Phoenix Saga, Wolverine, DD Millera, Ostatnie Łowy Kravena czy chociażby uznane przez krytyków ( :wink: ) Marvel Zombies, to jest to fakt conajmniej zastanawiający.

Ale Dark Phoenix Saga, Wolverine i Ostatnie Łowy Kravena były już u nas wcześniej wydane. Wiem że milion lat temu, ale jednak.

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 06, 2014, 04:34:46 pm »
Nawet jeśli, to oprócz powtórek wydano również co najmniej kilka wartych uwagi tytułów. Widocznie olewanie WKKM w podobnych zestawieniach to taka moda (poza?) na zaklinanie rzeczywistości. Nie ma się co tym przejmować, a miast tego warto wypatrywać zapowiedzi kolejnych tomów kolekcji. Ze swej strony liczę, że w przedziale 31-35 załapie się m.in. "Spider-Man: Blue".

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 06, 2014, 05:18:22 pm »
A może Ty przeceniasz jakość komiksów WKKM?
A może po prostu "krytycy" uznali, że WKKM to masówka dla prostego ludu (taki komiksowy McDonald) i dlatego teraz olewają wszystko co wydawane w ramach tej kolekcji, nie patrząc na jakość samych historii? Może ludzie chcący uchodzić za tuzy komiksowe nie chcą się babrać w inicjatywie dla plebsu, która "i tak upadnie, dobrze, jak ze dwadzieścia numerów wyjdzie".

Kończę złośliwości. Do zastanowienia pozostawiam jeden fakt: w 2013r. wyszło w PL prawie 30 komiksów spod szyldu Marvela. W Polsce. W przeciągu jednego roku. Naprawdę pomijanie tego w praktycznie wszystkich podsumowaniach mijającego roku jest normalne?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 05:23:25 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline Koalar

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 06, 2014, 05:26:49 pm »
Jeśli już to raczej w drugą stronę i te komiksy są niedoceniane.

No jak widzę w nominowanych taki kwiatek jak Superman i Ludzie ze Stali #1, to chyba rzeczywiście tak jest.
A jak widzę tam Tajemnicę „Plaży w Pourville”, to już mi witki kompletnie opadają...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 06, 2014, 05:32:28 pm »
Kończę złośliwości. Do zastanowienia pozostawiam jeden fakt: w 2013r. wyszło w PL prawie 30 komiksów spod szyldu Marvela. W Polsce. W przeciągu jednego roku. Naprawdę pomijanie tego w praktycznie wszystkich podsumowaniach mijającego roku jest normalne?
30 to dużo? w samym styczniu i lutym (według AlejaKomiksu.com) wyszło ponad 60 komiksów (czyli średnio 30 miesięcznie). ta średnia prawdopodobnie jest podobna w inne miesiące.
więc prosto - 360 komiksów w roku, z czego wspomniane 30 stanowi 8,3(3)% całości. Faktycznie wartość godna odnotowania....
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline vivaadeal

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #220 dnia: Styczeń 06, 2014, 05:33:50 pm »
Nawet jeśli, to oprócz powtórek wydano również co najmniej kilka wartych uwagi tytułów. Widocznie olewanie WKKM w podobnych zestawieniach to taka moda (poza?) na zaklinanie rzeczywistości. Nie ma się co tym przejmować, a miast tego warto wypatrywać zapowiedzi kolejnych tomów kolekcji.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, dlaczego wg mnie nie ma w sensu brać pod uwagę w takich zestawieniach niektórych z tytułów wymienionych przez Emeryta

Offline vivaadeal

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #221 dnia: Styczeń 06, 2014, 05:35:32 pm »
30 to dużo? w samym styczniu i lutym (według AlejaKomiksu.com) wyszło ponad 60 komiksów (czyli średnio 30 miesięcznie). ta średnia prawdopodobnie jest podobna w inne miesiące.
więc prosto - 360 komiksów w roku, z czego wspomniane 30 stanowi 8,3(3)% całości. Faktycznie wartość godna odnotowania....

Dokładnie. Może to nie inni zaklinają rzeczywistość, tylko czytelnicy WKKM nie dostrzegają, że rok obrodził w mnóstwo godnych uwagi komiksów. Niekoniecznie spod szyldu Marvela:)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #222 dnia: Styczeń 06, 2014, 05:36:47 pm »
Tak, szczególnie Chep East...

30   to dużo? w samym styczniu i lutym (według AlejaKomiksu.com) wyszło   ponad 60 komiksów (czyli średnio 30 miesięcznie). ta średnia   prawdopodobnie jest podobna w inne miesiące.
więc prosto - 360 komiksów w roku, z czego wspomniane 30 stanowi 8,3(3)% całości. Faktycznie wartość godna odnotowania....
8,3(3)% całości.
Czyli jeśli wybieramy 20 komiksów (losowo), to co najmniej jeden - 1,6(6) - powinien się znaleźć w zestawieniu.
Tak, jest to wartość godna odnotowania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 05:42:56 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline skil

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #223 dnia: Styczeń 06, 2014, 06:19:58 pm »
Przeczytałem 25 komiksów z WKKM i tylko trzy z nich uznaję za warte zapamiętania - Wolverine, Marvels i Daredevil: Odrodzony, z czego dwa pierwsze ukazały się w Polsce już wcześniej. Nie sądzę, że pomijanie komiksów Marvela w podsumowaniach to zaklinanie rzeczywistości. Ja to widzę inaczej, komiksy Marvela to w 90% chłam i utwierdza mnie w tym wybór komiksów do kolekcji Hachette. Właściwie to dziwi mnie, że tak słaby pod każdym względem komiks jak Marvel Zombies mógł się znaleźć w jakimkolwiek podsumowaniu na najlepszy komiks.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Nawimar

Odp: Komiksy Roku
« Odpowiedź #224 dnia: Styczeń 06, 2014, 07:24:19 pm »
Inny czytelnik (np. ja) może stwierdzić, że 82 procent tzw. komiksów niezależnych to chłam i będzie miał tyle samo racji co Ty jako, że kieruje się swoim własnym, wypaczonym przez lata lektur, gustem. Gorzej jeżeli w kilku zestawieniach ta krzywdząca tendencja jest powielana. Chociaż akurat w przypadku "Esensji" mnie to nie dziwi, bo tam zawsze z komiksem superbohaterskim mieli spory problem (znów te gusta). Przyznał mi to jakieś parę lat temu jeden z współpracowników tego magazynu. A z tego co widzę w tym czasie chyba nie za wiele się tam zmieniło.