Autor Wątek: Egmont 2014  (Przeczytany 557728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarekŻory

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1455 dnia: Wrzesień 10, 2014, 01:21:51 pm »
No ale to chyba nie jest kolekcja, która ma przyciągnąć "niezainteresowanego konsumenta, zjadacza chleba" itp., tylko np. tych, którzy WKKM wrócili do komiksów. Dostali kolekcję, coś co ich napędzało, ale nie interesują się komiksem na tyle, żeby szukać na własną rękę. To teraz dostają następną instrukcję postępowania. Wcześniej mieli "Wybraliśmy dla was najlepsze Marvele, kupujcie!", teraz mają kolejną kolekcję "Wybraliśmy dla was kanon komiks, kupujcie!" Swoją drogą bez wahania za te 10 komiksów z kanonu oddałbym i 3 kolekcje WKKM i jeszcze był dopłacił, więc mam nadzieję, że jakość obroni trochę wyższą cenę.


Może wydania w platynie za 30000 pln za sztukę.
Cena jest ważna, to cena zachęca do kupna. Te same komiksy można wydać albumowo, by zainteresować nimi Kowalskiego.
Zainteresowanych komiksem nie trzeba namawiać, jednak gdybyś te same integrale mógł zakupić w cenie okładkowej o połowę taniej, to byś się ucieszył.


Osobiście nie zbieram superbohaterów za wielkiej wody.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1456 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:32:41 pm »
Mam dość czekania na Locke&key w literackiej, dzisiaj składam zamówienie (wypłata na koncie).
Potrzebuję tylko szybkiej porady odnośnie tego tytułu: http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=143320, warto przeczytać?

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1457 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:34:37 pm »
A w sklepie gildii wciąż widnieje informacja, że papier kredowy. Mam nadzieję, że takie "Indiańskie lato" i inne pozycje z Kanonu nie zostaną zrobione po taniości, bo wtedy zakup nie będzie miał sensu. 
Każda pozycja z Kanonu jest tak naprawdę osobną pozycją.
Yans jest drukowany z Francuzami i oni ustalili, że papier będzie ten, a nie inny. Wiec to, że pierwszy tom jest w Kanonie Komiksu to nie ma nic do rzeczy.
Indiańskie Lato jest drukowane osobno dla Polski i tam będzie kredowy (jako, że taki papier Egmont najczęściej stosuje przy HC). A Strażnicy z Finlandią i tam jest kredowy.
Kanon Komiksu to zbiór 12 komiksów, z różnych serii, w różnym formacie, różnie drukowanych (sami, z innymi krajami). Łączy je tylko wspólna nazwa na banderoli i twarda okładka.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1458 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:38:03 pm »
Mam dość czekania na Locke&key w literackiej, dzisiaj składam zamówienie (wypłata na koncie).
Potrzebuję tylko szybkiej porady odnośnie tego tytułu: http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=143320, warto przeczytać?

Tak się składa, że kupiłem właśnie w tym tygodniu. Moim zdaniem warto. Chociaż muszę przyznać, że "Gwiazda pustyni" była lepsza.

Radef, mi w zasadzie zależy tylko na 4 pozycjach z tego Kanonu: Piotruś Pan, Indiańskie Lato, Umowa z Bogiem i Pasażerowie wiatru. Resztę już mam. Chodziło mi o to, czy nie powtórzy się sytuacja z Bilalem i te nowe wydania nie będą jakościowo gorsze od tych starych.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1459 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:40:30 pm »
Potrzebuję tylko szybkiej porady odnośnie tego tytułu: http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=143320, warto przeczytać?

Dobry western, warto przeczytać!

Offline Itachi

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1460 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:41:17 pm »
No to biorę! :wink:

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1461 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:41:24 pm »
jednak gdybyś te same integrale mógł zakupić w cenie okładkowej o połowę taniej, to byś się ucieszył.

Nikt nie wyda tego w takiej cenie. To jest zwyczajnie niemożliwe ze względu na koszty produkcji książki.

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1462 dnia: Wrzesień 10, 2014, 02:51:52 pm »
Mam dość czekania na Locke&key w literackiej, dzisiaj składam zamówienie (wypłata na koncie).
Potrzebuję tylko szybkiej porady odnośnie tego tytułu: http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=143320, warto przeczytać?
Znakomity komiks. Rosiński po raz pierwszy bawi się farbami zamiast rysować, Van Hamme napisał znakomity antywestern (taki mroczny, depresyjny klimat jak w Bez przebaczenia Clinta) + co kilka stron masz dwustronicowy obraz Rosińskiego. Ten komiks nie ma żadnych wad. Wart każdych pieniędzy.

Offline pokia

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1463 dnia: Wrzesień 10, 2014, 04:04:05 pm »

Nie zapominajmy jeszcze o reakcjach samych sprzedawców na ceny komiksów, a raczej na widok kupujących w tych cenach. Komiks nie jest w Polsce postrzegany jako sztuka i dopóki ceny komiksu na sklepowych półkach będą tak zaporowe nie będą mieli okazji przekonać się, że jest inaczej. Proste.


Komiksy na sklepowych półkach powiadasz... Mi się wydaje, że komiksy to już tylko w empikach zostały i poza małymi wyjątkami, zmajdziemy tam Egmont. Kiedyś była jeszcze Kultura Gniewu. Tak właśnie wygląda polski rynek komiksu - prawie go nie ma.

Pamiętam jak Sideca opisywała dlaczego ten grubszy Koziorożec wyszedł w dwóch tomach. Okazało się, że negocjowali z empkiem dystrybucję, i to właśnie empik nie zgodził się na takie odstępstwo od reguły, co wymusiło podzielenie albumu. Później z dystrybucji nic nie wyszło. Ten przykład pokazuje też, jakim molochem, mało przyjaznym wydawcom, szczególnie tym małym jest Empik. Efekt końcowy jest taki, że komiksów w sklepach nie ma wcale, a jak są w sieciówkach, to w bardzo okrojonym wyborze.

Offline nayroth

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1464 dnia: Wrzesień 10, 2014, 06:35:04 pm »
Tak po prawdzie, nie widzę teraz potrzeby kupienia tego Yansa. Na ofsecie już mam. Zależało mi właśnie na kredzie.
Miałem kupić te wszystkie integrale z Egmontu, ale po kolei wypadają z mojego koszyka. Nie chcą mojej kasy? Trudno. Jest tyle rzeczy na rynku...

Mam podobnie, po zapowiedziach się głowiłem skąd wezmę kasę na te wszystkie exclusivy, bo każdy wydawał się strzałem w dziesiątkę. Na szczęście problem rozwiązał się sam - kieszonkowe Bilale czy Yans na papierze typu bibułka skutecznie schłodziły mój zakupowy zapał. Teraz czekam niecierpliwie co zostanie schrzanione w Piotrusiu, Garażu i Indiańskim...

Offline maximumcarnage

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1465 dnia: Wrzesień 10, 2014, 06:42:46 pm »
Teraz czekam niecierpliwie co zostanie schrzanione w Piotrusiu, Garażu i Indiańskim...

Przecież już wiadomo co schrzaniono w "Garażu" - położono kolory.

Offline radef

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1466 dnia: Wrzesień 10, 2014, 06:43:59 pm »
Yans na papierze typu bibułka
Jeżeli ja dobrze zrozumiałem, to papier jest podobny jak w Asteriksach czy starych Thorgalach i oprócz tego, że się nie błyszczy i kolory są minimalnie bardziej przygaszone to nie ma żadnych różnic. Już czasem gorzej może być z kredowym, który czasem jest cienki jak bibułka.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1467 dnia: Wrzesień 10, 2014, 06:46:15 pm »

Teraz czekam niecierpliwie co zostanie schrzanione w Piotrusiu, Garażu i Indiańskim...
:biggrin: Co z Garażem to już wiesz. N.N. pisał, że tragiczne kolory. A Piotruś przy cenie 120 zł będzie pewnie wielkości pudełka zapałek. Czyli też odpada. Indiańskie najmniej mnie interesuje. Tak jak kiedyś pisałem, wydawało się, że Egmont wali z kolubryny w Jasną Górę, a to tylko mały sik na własne spodnie.

Całkiem niedawno czytałem Podróżników Kasprzaka na papierze staro-egmontowym i największym minusem był właśnie papier, czyli plansze na nim wydrukowane. Jak ta Kanada by pięknie wyglądała na kredzie! :neutral:

Już miałem te genialne plansze Rosińskiego z Yansów na półce, już otwierałem, już się zaczytywałem, już podziwiałem godzinami, a tu zonk, papier staro-egmontowy.

Offline adro

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1468 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:32:16 pm »
Z garazem sie zobaczy, a ten Yans na offsecie chyba nie jest jakas tragedia, chociaz osobiscie tez wolalbym krede.
No zobaczy sie te formaty, kolory, papier i w ogole, moze nie bedzie tak zle.
pzdr
PS Skad te kombinacje egmontu, kiedys nie bylo tylu hockow-klockow. koprodukcja ok, ale czy to tlumaczy wszystko, sam nie wiem. Moze egmont boi sie, ze zbyt wysoka cena odstraszy klientow.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2014, 07:44:00 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Egmont 2014
« Odpowiedź #1469 dnia: Wrzesień 10, 2014, 07:52:40 pm »
PS Skad te kombinacje egmontu, kiedys nie bylo tylu hockow-klockow. koprodukcja ok, ale czy to tlumaczy wszystko, sam nie wiem. Moze egmont boi sie, ze zbyt wysoka cena odstraszy klientow.
No tak, tylko Funky'ego WK zdołało wypuścić za blisko połowę (sic!) ceny Yansa.