Autor Wątek: Egmont 2016  (Przeczytany 728684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #585 dnia: Luty 20, 2016, 06:55:45 pm »

Ty to jak czasem coś palniesz, to nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.
Z tym sie oczywiście zgodzę, ale tym razem akurat Bazyl zaironizował (przyznajmniej tak to zrozumiałem).


Zapowiedzi E na kwiecież znów mocno narusza mój stan konta. Biorę Cromwella, GC, Avengers, Basnie i Kryzys. Później może Flasha.
Jak dla mnie całkiem fajne ceny za Gotham Central i Baśnie (to Vertigo, które generalnie E zawsze trochę drożej puszcza niż superboharterów pewnie ze zwględu na niższy nakład - choć oczywiście GC może mieć spory nakład) - naprawdę nie narzekałbym na 70 zł za 240-stronocowy komiks tym bardziej, że standardowo E raczej przy takiej objetości dawał cenę 90 zł.

Cena za Cromwella świetna... niestety, wskazuje, że będzie to zwykłe wznowienie poprzedniego wydania. Marzyło mi się nowej wydanie w wersji powiększonej, tak jak osttanio wydają Moebiusa...

Z kolei cena Kryzysu to trochę zaskoczenie in minus - pewnie E sądzi, że to tak kultowy komiks, że i tak wszyscy kupią. Szkoda też, że nie zdecydowali się na jakąś bardziej ekonomiczna wersję nowych pozycji w New 52 (poza tym przydałoby się to również ze względu na miejsce). Flasha miałem brać, ale przy takiej ilości tytułów i cenie Flasha standarodwej dla New 52 na razie odpuszczam... może później...
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2016, 07:03:01 pm wysłana przez mack3 »

Offline Sokratesik

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #586 dnia: Luty 20, 2016, 07:02:07 pm »
dla mnie jakieś 8 pozycji z kwietniowego pakietu; chyba, że jeszcze skuszę się na coś z Nowego DC ale Flasha zbytnio nie lubię, Harley trochę czytałem w oryginale ale raczej sobie odpuszczę


@8azyliszek


ja też biorę Sherlocka
i ja  :smile:

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #587 dnia: Luty 20, 2016, 07:07:39 pm »
Przecież to był żart.
No właśnie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #588 dnia: Luty 20, 2016, 07:08:03 pm »

Z kolei cena Kryzysu to trochę zaskoczenie in minus - pewnie E sądzi, że to tak kultowy komiks, że i tak wszyscy kupią. Szkoda też, że nie zdecydowali się na jakąś bardziej ekonomiczna wersję nowych pozycji w New 52 (poza tym przydałoby się to również ze względu na miejsce). Flasha miałem brać, ale przy takiej ilości tytułów i cenie Flasha standarodwej dla New 52 na razie odpuszczam... może później...

Zgadzam się.

IMHO tam gdzie może, to Egmont nas łupie po kieszeni. I tak jak mówiłem - wobec takiej nawały dobrych i bardzo dobrych tytułów, ja bym chętnie widział je w formie i cenie Star Wars Komiks - by na więcej starczyło. :smile:
Może bym i wziął Flasha oraz Harley. Tylko za co? Aż tyle wolnej kasy na komiksy, to nie mam.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #589 dnia: Luty 20, 2016, 07:17:20 pm »
No więc jakie zalety ma ten Gotham Central? Chętnie przeczytam opinie tych, co czytali. Widziałem plansze w necie i bardzo mi się podoba to, co zobaczyłem.


Wiesz, internet ma taki zwyczaj, że często ten komiks określa jako The Wire w Gotham. Oczywiście określenie jest to mocno na wyrost ale pewna prawda w tym jest (zwłaszcza gdy wytniemy The Wire, wsadzimy w to miejsce Homicide czyli tak jakby jego protoplastę). Jest policyjny procedural, jest dramat rodzinny, momentami thriller i co najważniejsze, to jest galeria fantastycznie (i logicznie) napisanych postaci, którzy zachowują się wiarygodnie mimo funkcjonowania w mało wiarygodnym świecie.


Poza tym, to jest komiks, którego reklamą są same nazwiska, Rucka z Brubakerem piszący wspólnie pierwszy storyarc, potem dzielący swoje pisanie wraz ze zmianami noc-dzień, większość czasu rysuje Michael Lark, który lekko zahacza w tym komiksie o Mazzuchelliego z czasu Year One.


A Renee Montoya to przez lata była moja najukochańsza postać z DC, śledziłem wszystko gdzie się pojawiła niezależnie do końca przez New52. Wszystko dzięki Ruce (no chyba, że zaraz ktoś zacznie pieprzyć o poprawności politycznej wciskanej na siłę w tym komiksie).

Kurde, to był fantastyczny czas gdy w tym samym momencie DC publikowało Gotham Central Bru i Rucki, a Marvel jechał z Daredevilem Bendisa. 5 lat nieustającego zachwytu nad tym, że te komercyjne twory dały tak dobre runy.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2016, 07:20:42 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline tokage

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #590 dnia: Luty 20, 2016, 07:29:19 pm »
No więc jakie zalety ma ten Gotham Central? Chętnie przeczytam opinie tych, co czytali. Widziałem plansze w necie i bardzo mi się podoba to, co zobaczyłem.

Świetnych bohaterów - zarówno tych głównych jak i tych przewijających się "w tle" (pani od "zapalania" bat sygnału). Superbohaterów na drugim planie (pojawiających sie naprawdę sporadycznie) i superłotrów bardziej "przy ziemi", w nieco bardziej realistycznym - a przez to chyba dużo mroczniejszym - wydaniu. Właściwie zerową "tie-inowość" (jeśli dobrze pamiętam tylko dwa one-shoty nawiązują do jakiś większych wydarzeń w uniwersum). Mocne, satysfakcjonujące i cholernie gorzkie zakończenie. Świetne - moim zadaniem - ilustracje budujące klimat. Dla mnie najlepsza rzecz z DC (nie Vertigo) jaką miałem okazję czytać.

I - bo odniosłem wrażenie po lekturze tychże forów że niektórych to mocno odstrasza więc może warto wspomnieć - LGBT jest mocno obecne.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #591 dnia: Luty 20, 2016, 07:33:44 pm »
Właściwie zerową "tie-inowość" (jeśli dobrze pamiętam tylko dwa one-shoty nawiązują do jakiś większych wydarzeń w uniwersum).

War Games ma z oczywistych powodów pewien istotny wpływ na GC.

(pani od "zapalania" bat sygnału)

Taaak!
perły przed wieprze

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #592 dnia: Luty 20, 2016, 07:43:40 pm »

Taaak!


Wyglądała na taką niepozorną, a okazuje się, że jest nas więcej, darzacych ją szczerym uczuciem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kelen

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #593 dnia: Luty 20, 2016, 07:46:30 pm »
To ja się dołączę do polecania Gotham Central. Gotham Central to miłość. Serio. W tym komiksie się z automatu człowiek zakoc**je. Świetny scenariusz, bohaterowie i bezkompromisowa fabuła.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline rzem

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #594 dnia: Luty 20, 2016, 08:09:14 pm »
No dobra - dzięki za poświęcenie chwili na obszerne opisy. Postaram się nie przerazić tym LGBT. Tak jak pisałem, już same screeny z netu mocno zachęcały. Jeszcze pytanie: w zapowiedziach przy tym tomie widnieje 1. Ile to zatem będzie mieć tomów?

Offline tokage

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #595 dnia: Luty 20, 2016, 08:11:24 pm »
40 zeszytów zebrane w 4 tomy.

Offline SawiK

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #596 dnia: Luty 20, 2016, 09:03:40 pm »
GothamCentral  juz zaraz ,extra biere w ciemno. Po Catwoman mam 100%pewności ze ten komiks nie zawiedzie :cool: Olewjac Ere Ultrona(recki sa koszmarne) zainwestuje w cos co ma ręce i nogi(w tej samej cenie) ;]
Kryzys czyli pierwszy ewent z DC zobaczymy jakie piętno odbił na nim czas. Mam nadzieje ze nie będzie kaszana jak SecretWars(Wkkm) Cena zadowalająca jak na Deluxe jest ok...biere ;p
Flash i tu będzie wybór moze lepiej HC,albo Deadpool.
+ dobrac cos ze Studia Lain i czekam by Sideca dała cos o DD ;]

Offline adro

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #597 dnia: Luty 20, 2016, 10:10:40 pm »
swietne zapowiedzi, pewnie do koszyka wpadnie kolejne 8-10 komiksow. Btw ciekawe czy kryzys doczeka sie takiego wydania jak nowa granica(sporo stron ciekawych dodatkow), oby to jeden z najwazniejszych eventow w historii dc
ogolnie jak tak dalej pojdzie, to egmont po prostu "zje" reszte wydawcow i popije wysmienitym chianti :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #598 dnia: Luty 20, 2016, 10:21:08 pm »

ogolnie jak tak dalej pojdzie, to egmont po prostu "zje" reszte wydawcow i popije wysmienitym chianti :razz:
pzdr


Przesadzasz. Wyraźnie widać, że Egmont poświęcsa komiks europejski na rzecz trykotów, bo w nich wietrzy kasę. I wykorzystują to inni wydawcy: Scream, Ongrys, Timof, Taurus, Kultura, nawet Incal, wydając to, co Egmont wydawał i przestał lub to, co miał wydać, ale nie wydał.A tego, co raz zdobyli, nie oddadzą łatwo.


Nie wróżę Egmontowi klęski. To za duże wydawnictwo jest. Ale uważam, że w dalszej perspektywie zyskał tyle, co stracił.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adro

Odp: Egmont 2016
« Odpowiedź #599 dnia: Luty 20, 2016, 10:50:03 pm »
eeee tam, przeciez e nie odpuscil komiksu europejskiego. Maja dosc zroznicowana oferte(4-5 superhero na 13 komiksow) , a to ze trykoty sa na czasie, no tak sie zlozylo. Z tym zjedzeniem chodzilo mi bardziej o ilosc wypuszczanych komiksow w kolejnych miesiecznych pakietach. Poza tym, kazdy jednak cos tam znajdzie dla siebie. O dalszej perspektywie bedziemy mogli dyskutowac, jak ona sie objawi.  :razz: Na razie widac, ze egmont szaleje, a  trykoty dobrze schodza i nie tylko one. Dobrze, ze wydawcy sie uzupelniaja, ale egmont w tym roku naprawde dominuje
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything