Autor Wątek: morfołaki. co to jest?  (Przeczytany 5954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
morfołaki. co to jest?
« dnia: Wrzesień 05, 2003, 09:31:40 am »
no tośmy sobie porozmawiali o rewolucjach, czyli o komiksie którego mało kto widział, a jeżeli już to jeden album, czas na małą rozmowę o morfołakach, z tym komiksem łatwiej się bylo spotkać, poprzez polskie magazyny, ziny, internet i tak dalej...... interesuje mnie na przykład, czy któraś historia jest najlepsza, któraś zapada głębiej w pamięć. ja wiem, że to stary komiks, nie wszyscy pamiętają, ale może jednak.....
m

Offline LOGAN

morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2003, 10:06:07 am »
cóż nie pamiętam która historia najbardziej mi się podobała musiałbym przejrzeć całą stertę zinów ale jeżeli chodzi o mój stosunek do morfów to mam do nich bardzo duży sentyment tak jak z lat 80 pozostał mi sentyment do tytusa,kleksa,kajka czy żbika tak z lat 90 pozostał mi do morfów.Pamiętam że jak nic nie było na rynku oprócz semiców to zamawiałem dużo zinów i zawsze zaczynałem je czytać właśnie od nich oczywiśćie jeżeli były w danym numerze.W sumie chciałbym mieć je wydane w jednym albumie w hc tak jak egmont wydaje klasyków.Cóż miałobyć o najlepszej historii trochę nie natemat się rozpisałem jeśli w weekend starczy czasu postaram się przeczytać dostępne mi historię i w poniedziałek wypowiem się bardziej na temat.

Anonymous

  • Gość
morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2003, 10:11:12 am »
ok, to zrób to, bo ciekawi mnie to niezmiernie. sam przy okazji selekcji materiału przeglądałem go pod kątem najlepszych historii. mam swoje typy, ale w różnych kategoriach, naljepiej narysowana historia, najlepiej opowiedziana historia....
m

Offline Maciej

morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2003, 12:56:06 pm »
Ja z morfołakami po raz pierwszy spotkałem się w... Krakersie! No i ta historyjka,jako pierwsza najbardziej zapadła mi w pamięci. Było tam coś o jakiś grabażach i diable... chyba.... :wink:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Anonymous

  • Gość
morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2003, 01:10:57 pm »
totalny oldskul. ta historia o grabarzach i szczudłaku to w pierwszej piątce najwcześniejszych morfów się znajduje. w krakersie.... no fakt. były i takie czasy.... ale potem się michał zraził do skutnika. pamiętam jak dziś jedną anegdotę z konwentu. przytoczę, bo zabawna. :-) na wystawie konkursowej podchodzi do mnie michał we własnej osoie, i kompletnie nie jarząc kim jestem (tu mam na myśli nie to, ze jestem superstar i wszyscy mnie kojarzą, tylko to, żeśmy się wcześniej już spotkali) się mnie pyta czy coś rysuję, bo on szuka ludzi do krakersa i wogóle. ja wiedząc już w tym czasie, że nie za bardzo mu podeszły morfy odpowiedziałem, że owszem, po drugiej stronie wystawy znajdzie moje prace, pokazałem mu gdzie. morfołaki to były. no więc poszedł, doszedł tam...... i słyszę takie pełne rozczarowania: aaaa.... skutnik.....
hyhhyhyy
:-P
m

Offline LOGAN

morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2003, 08:25:07 am »
Przejrzałem wczoraj część zinów które posiadam znalazłem w nich 10 historii poświęconym morfołakom.Rysunku nie będę oceniał gdyż ja poprostu lubię te ludki,zające czy wilkodłaki jeżęli chodzi o scenariusz to jak dla mnie nalepsze historie z tych które przejrzałem to ta o pustelniku z katastrofy,wspomniana wyżej historia o grabażach z krakersa{szkoda żę Antosiewicz z morfów zrezygnował},świetna fajnie zakręcona historia pytania i odpowiedzi,czy nawracania wilkodłaka, odrobinę makabryczna skóra i transcendencja troszeczkę mniej podobał mi się nowy rok i deszcz,natomiast totalnie nie podpasowały mi dwie historie bezseność oraz rytuały których nie widzicie {chyba wykazałem niezrozumienie tej histori-wchodzi ludek do knajpy dowiaduje się w niej że z bagien wyszły upiorostwory w związku z czym wszyscy pochowali się w swoich domach następnie wychodzi z knajpy przechodzi przez dziurę w murze i odchodzi z typem z rogami na głowie ten z rogami to ma być upiorostwór?}Album który ma wyjść będzie zbiorem histori wybranych o morfołakach czy też będą wszystkie w takiej kolejnośći w jakiej powstawały?I jeszcze jedno we wrześniu piszą że jesteś naszym rysownikiem eksportowym przegladając twoje odpowiedzi również można odnieść takie wrażenie jak to jest że zagranicą chcą cię drukować natomiast w kraju nie niedorośliśmy do Skutnika czy co?

Anonymous

  • Gość
morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2003, 09:01:16 am »
to ostanie pytanie nie do mnie tylko do wydawców. ale nie demonizujmy. sprawa jest prosta - najchętniej u nas wydawani sa pewniacy, ludzie, którzy już coś zrobili, wydali, są znani. tacy których wydawanie nie wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem. tak mi się wydaje. do reszty podchodzi się z dystansem. to coś w rodzaju "lubię te piosenki, które już wcześniej słyszałem", ale to przecież absurd. za granicą tego nie ma. sam się zdziwiłem, jak otwarci ludzie potrafią się zajmować komiksem. otwarci na nowe twarze, nowe pomysły...

album będzie przemieszany, nie w kolejności powstawania.

w historii o upiorostworach chodzilo o to, że ten gościu co zamawiał piwo był upiorostworem. historia o mitach, zabobonach, uprzedzeniu rasowym. całkowicie wyluzowany stwór nie-stąd i panikujący ludzie, którzy nawet nie poznawszy, już skreślają. oczywiście dla upiorostwora to nic nowego, dlatego jest zluzowany, pije piwo, odchodzi. luz.


co do nowego roku, bo na przykład lucek (wydawca zinia) uważa tę historię za jedną z najlepszych ever.

co do zagranicy jeszcze - pamiętam jak morfy ukazały się w "aarghu" - czeskim pismie komiksowym. morfy po czesku, kawał beczki. sam tytuł - "morfolaci" już był nienajsłabszy. :-)
m

Offline LOGAN

morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2003, 10:30:10 am »
jeśli chodzi o nowy rok to jest wporządku napisałem tylko że trochę mnie mi się podobał od odcinków które wymieniłem wcześniej,a jeżeli chodzi o rytuały których nie widzicie to widzisz jakoś ten koleś który wszedł do baru nie skojarzył mi się z upiorostworem chyba oczekiwałem czegoś na wzór wilkodłaka i stąd moje niezrozumienie.Liczę że historie które pominiesz ukarzą się w  drugim albumie.Acha jest jakaś szansa na wydanie Alicji z chęcią zobaczyłbym coś twojego w kolorze w końcu mandragora ma w swoich zapowiedziach kilka komiksów do scenariusza Szyłaka może i tenby wydali.Są już jakieś przecieki na temat daty wydania morfołaków.Morfolaci fajnie ciekawe jak brzmiałby wilkodłak.

Anonymous

  • Gość
morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2003, 10:37:26 am »
drugiego albumu raczej nie będzie. no chyba że wydawca odniesie kasowy sukces na albumie. co raczej nie mozliwe w naszych warunkach jest. na wydanie alicji w mandragorze nie ma szans. ale to może właśnie alicja się ukaże w przyszłym roku w innym wydawnictwie.
co do daty mrofów - nie mam informacji. tak to jest, ze trzeba zawsze odczekać swoje. niezaleznie w jakim przypadku. nawet na uzyskanie tak prostej odpowiedzi muszę odczekac swoje. :-(
m

Offline LOGAN

morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2003, 11:26:07 am »
Cóż jednym słowem życzę powodzenia morfołakom jakby jednak pierwszy album odniósł sukces to wyszedłby drugi potem zostałbyś zmuszony przez fanów do narysowania trzeciego i powstałaby wieloalbumowa seria ale cóż to jest wariant bardzo optymistyczny nie da się ukryć a póki co czekam na to co ma wyjść w każdym razie jeżeli morfy lub alicja wyjdą na wsk to liczę że się pojawisz wrysować mi jakiegoś ludka  :lol:

Anonymous

  • Gość
morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2003, 11:33:25 am »
jasne

Anonymous

  • Gość
morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2003, 08:52:04 am »
album morfołaki najprawdopodobniej ukaże się na wsk2004

Offline LOGAN

morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2003, 05:45:57 pm »
no to czekam do marca obyś nie zapomniał się pojawić i wrysować mi jakiegoś ludka ja będę na pewno,jakie wydawnictwo zdecydowało się wydać morfy jeśli to nie tajmnica.

Anonymous

  • Gość
morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2003, 07:24:47 am »
tajemnica :-)

Offline mykupyku

morfołaki. co to jest?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2003, 11:29:34 am »
Cytat: "murtaugh"
tajemnica :-)


tajemnica czy nie, to miło, że zostaną wydane :)
opyright by mykupyku

 

anything