Autor Wątek: Liga Niezwykłych Dżentelmenów  (Przeczytany 118671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 23, 2012, 09:59:48 pm »
Czy wiadomo dlaczego Black dossier nie moze sie ukazac w Polsce, a moze jednak BD wyjdzie w Polsce?
troszke bezsensowna sprawa.
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Weil Deshalb

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 25, 2012, 07:37:29 pm »
Cytat: adro
Czy wiadomo dlaczego Black dossier nie moze sie ukazac w Polsce

O ile pamiętam, są jakieś potworne problemy z prawami autorskimi do różnych materiałów, przez co wydanie tego komiksu w Polsce jest bardzo mało prawdopodobne.
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline adro

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 29, 2012, 06:53:15 pm »
dziwna sprawa skoro inne komiksy moore'a ukazuja sie bezproblemowo hmmmm
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline lone_wolf_in_run

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 12, 2012, 09:35:13 am »
Czy nie macie wrażenia, że ostatni tom Ligii to dosyć mocne obniżenie poziomu w stosunku do poprzednich? Nie wiem, czy wynika to z nieznajomości Black Dossier, ale liczba postaci, odniesień jest dość przytłaczająca. Każdy przechodzień zilustrowany w treści komiksu to pewnie jakaś postać znana Moorowi...
Wygląda na to, że Moore stara się wpleść w treść swojej opowieści coraz rzadsze i mniej znane postacie, przez co opowieść staje się kompetnie nieczytelna. Bo chyba każdy przeciętnie oczytany odbiorca popkukltury znał postacie z dwóch pierwszych tomów, przy stuleciu jest już znacznie gorzej. ile osób czytało książkę Slow Chocolate Autopsy? W internecie można co prawda znaleźć annotations, tylko czy mi tego typu zabiegi odbierają przyjemność z czytania. Być może Moore próbuje odnieść do degeneracji naszej popkultury, sieczki informacyjnej, tabloidyzacji itp., ale w moje ocenie ucierpiała na tym sama treść...

Offline vision2001

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 26, 2013, 04:09:58 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 26, 2013, 04:45:24 pm »
Mam nadzieję, że Egmont nie odpuści i niebawem odczekamy się polskiej edycji. No i może w końcu da się coś zdziałać w kotekście praw do "The Black Dossier"...

Offline janjedlikowski

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 26, 2013, 07:09:23 pm »
Ciekawe kiedy wypuszczą Absolute edition 3 tomu Ligi.

Offline Dembol_

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 26, 2013, 07:14:32 pm »
Nie wypuszczą już więcej Absolute'ów bo DC nie ma praw do kolejnych tomów.

Offline Koalar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 26, 2013, 07:36:54 pm »
Czy nie macie wrażenia, że ostatni tom Ligii to dosyć mocne obniżenie poziomu w stosunku do poprzednich?

Ogólnie dla mnie to całe Stulecie jest słabe, momentami głupie (
Spoiler: pokaż
wampirzyca znika i nie mogą jej znaleźć przez 40 lat (czy ile tam szukali)... też mi dżentelmeni...
), zwłaszcza w porównaniu z historią oryginalnej Ligi. Acz może coś tracę bez znajomości Czarnego Dossier. Nie bawią mnie odniesienia, bo i tak większości z nich nie widzę (ale ja jestem mocno ograniczony - książek nie czytam, a operą to już w ogóle się brzydzę).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 27, 2013, 06:11:49 am »
Nie bawią mnie odniesienia, bo i tak większości z nich nie widzę (ale ja jestem mocno ograniczony - książek nie czytam, a operą to już w ogóle się brzydzę).
Do części odniesień polski czytelnik nie ma jak się ustosunkować bez znajomości literatury angielskiej nieprzetlumaczonej na j. polski.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 27, 2013, 07:10:57 am »
Na szczęście jest jeszcze fabuła, zwykle spójna i sprawnie prowadzona. A co do rozszyfrowywania tożsamości wszystkich osobników obecnych w tle (jak również odniesień do często mało istotnych nowelek o których pamięta co najwyżej ich autor i Alan Moore) to jakoś się ku temu nie palę. Chyba dam radę dalej żyć bez tej gnozy.

Offline peta18

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 27, 2013, 08:28:55 am »
Na szczęście jest jeszcze fabuła, zwykle spójna i sprawnie prowadzona. A co do rozszyfrowywania tożsamości wszystkich osobników obecnych w tle (jak również odniesień do często mało istotnych nowelek o których pamięta co najwyżej ich autor i Alan Moore) to jakoś się ku temu nie palę. Chyba dam radę dalej żyć bez tej gnozy.
To fakt. Jedyne co przeszkadzalo mi w lekturze "Stulecia" to brak znajomosci "Black Dossier".
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline janjedlikowski

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 27, 2013, 09:26:22 am »
Nie wypuszczą już więcej Absolute'ów bo DC nie ma praw do kolejnych tomów.

To kto teraz ma prawa do Ligi? No ale może nowy właściciel praw autorskich wypuści Absolute Edition, czemu nie?

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 27, 2013, 10:48:56 am »
Po "przygodach" z przejmowaniem przez DC studiów Awesome i WildStorm łapę na pełni praw do dalszych tomów Ligi trzyma pewnie autorska spółka i chyba po części także Top Shelf. Co do Black Dossier to już się trochę pogubiłem.

Offline Dembol_

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 27, 2013, 03:46:45 pm »
To kto teraz ma prawa do Ligi? No ale może nowy właściciel praw autorskich wypuści Absolute Edition, czemu nie?
Najnowsze tomy wydaje Top Shelf. Jeśli już to wypuści zbiorczo albo w etui jak Lost Girls, które też wychodziły w częściach.