Autor Wątek: Liga Niezwykłych Dżentelmenów  (Przeczytany 118662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yurek1

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 28, 2013, 05:01:56 am »
W USA Ligę wydaje Top Shelf, w UK Knockabout. Gdzieś ktoś kiedyś wspomniał (nie wiem, czy Chris Staros w jakimś wywiadzie), że zbiorcza Liga jest w planach, ale nie dam za to ani głowy, ani ręki.
Moim zdaniem znajomość Black Dossier nie jest absolutnie niezbędna do zrozumienia trzeciej serii Ligi; bardzo pomaga, bo zawiera na przykład historię Orlanda, ale da się bez niej przeczytać trzecią serię. Chociaż może tylko tak mi się wydaje, bo czytałem wszystko po kolei. :|
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline freshmaker

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 10, 2013, 10:09:39 am »
czy hc-kowa wersja omnibusa loeg zawiera coś ponad to co było w wydaniach sc i hc pierwszego i drugiego tomu? mam wersję hc tomu drugiego - miała 8 stron więcej dodatków od wersji sc.

z ilości stron wynika że są to zebrane 2 wydania sc.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Manis

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 25, 2013, 07:03:56 pm »
Czy ktoś może wie, co znajdzie się na tych dodatkowych 48 stronach polskiego drugiego wydania pierwszego tomu?

Offline nx87

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 16, 2013, 06:11:30 pm »
Też właśnie chciałem o to zapytać.

Liczba stron: 144 - I
Liczba stron: 192 - II

Czy kolejne tomy mogę kupić z pierwszego wydania czy lepiej poczekać na drugie?

Offline peta18

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 16, 2013, 06:22:04 pm »
Czy ktoś może wie, co znajdzie się na tych dodatkowych 48 stronach polskiego drugiego wydania pierwszego tomu?
Dodatki:
- opowiadanie Moore'a pt "Allan i rozdarta zasłona"
- galeria okladek
- i inne jak kolorowanki i gry :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 10, 2013, 10:06:53 am »
Ech, co by ten kinowo-telewizyjny biznes zrobił bez komiksów?... :D
http://www.filmweb.pl/news/Liga+niezwyk%C5%82ych+d%C5%BCentelmen%C3%B3w+wraca+na+ekran-97180

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #291 dnia: Lipiec 10, 2013, 10:15:33 am »
Świetna wiadomość :)


Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #292 dnia: Lipiec 10, 2013, 10:23:08 am »
a niedawno film widziałem, po przeczytaniu pierwszego tomu LNG. pomijając gigaspoiler dotyczący jednej z postaci, film był tak beznadziejny, że aż mi było przykro.
niemniej na serial bardzo liczę :)

zresztą, np. w przypadku Punishera uważam, że serial też byłby świetnym rozwiązaniem.

Offline graves

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #293 dnia: Lipiec 10, 2013, 05:51:27 pm »
Świetna wiadomość :smile:
Świetna to by była jakby liga składała się ze składu komiksowego, a nie znowu ciągną Tomka Sawyera i Greya.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #294 dnia: Lipiec 10, 2013, 06:46:21 pm »
Oby tylko sfilmowali inwazje Marsjan to przebaczę im sięgnięcie nawet po Kurtza.

Offline pioma10

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #295 dnia: Lipiec 10, 2013, 07:34:50 pm »
Świetna to by była jakby liga składała się ze składu komiksowego, a nie znowu ciągną Tomka Sawyera i Greya.

To, że na Filmwebie wymienieni są Tom Sayer i Dorian Grey nie znaczy, że znajdą się oni w serialu. Telewizja Fox (producent) nie wymienia ich w składzie LOEG.

Dorian Grey, Van Helsing, Dr Frankenstein (i jego 'dzieło') będą bohaterami serialu "Penny Dreadful", którego producentem jest stacja Showtime.

Osobiście wolałbym aby LOEG był w Showtime niż w Fox (tym bardziej że scenariusz ma napisać ta sama osoba, która napisała scenariusz do "Green Lanterna"), ale... 'żebracy nie mają wyboru'.

Offline AvengerGT

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 08, 2013, 06:52:44 pm »
Ostatnio zamówiłem sobie Czarne Akta bo stwierdziłem że skoro Liga jest ceniona to warto po nią sięgnąć. Coś mnie jednak ruszyło i kupiłem jeszcze pierwszy tom. Czy nieznajomość drugiego tomu i wszystkich części stulecia to jakiś większy powód aby odłożyć wspomniane wcześniej albumy na później (mam co czytać, sporo komiksów w kolejce). Zakładam że z czasem pokusiłbym się o skompletowanie całości jaka wyszła w ojczystym języku. Jedynie drugi tom nie wyszedł w twardej oprawie ale i tak nie jest dostępny w jakiejkolwiek postaci w księgarniach więc pozostaje rynek wtórny.

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 08, 2013, 07:27:00 pm »
Proponowałbym zapoznać się z pierwszym tomem, odczekać do wiosny przyszłego roku gdy pojawi się reedycja tomu drugiego (prawdopodobnie wzbogacona o materiały dodatkowe), po drodze zaopatrzyć się w pierwszy tom "Stulecia" (do czytania pod drugim tomie), po czym wzbogacony wiedzą z chronologicznie wchłanianych "ogniw" tej sagi skonsumował "Czarne Akta". Zwłaszcza, że tak jak wspominałeś, póki co nie narzekasz na brak lektur. Jeśli Ci się spodoba to następne w kolejce: opowieść o córce i sukcesorce Nemo (podejrzewam, że polska premiera nastąpi najpóźniej na przyszłorocznym MFK) oraz drogi i trzeci tom "Stulecia". A przy okazji na horyzoncie już majaczy solowy występ Orlando. Choć u nas pewnie nie wcześniej niż w 2015 r.

Offline AvengerGT

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 08, 2013, 07:34:24 pm »
Dzięki za odpowiedź. Na szczęście pierwszy tom powinien znaleźć się w moich rękach pod koniec tygodnia więc w razie czego Liga nie będzie mi obca a do przyszłego roku wytrzymam, szczególnie że aktualne wydatki związane z komiksami napawają mnie lekkim niepokojem (tempo nabywania kolejnych egzemplarzy jest szybsze od zapoznawania się z ich treścią, ah ten brak czasu).

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 08, 2013, 07:39:00 pm »
Nie ma sprawy :) Jeszcze tylko nadmienię, że z chronologią wydarzeń ukazanych w "Czarnych Aktach" (zwłaszcza w kontekście jednej z kluczowych postaci) jest pewien problem (w końcu to Moore ;) więc musi być trochę na opak). Stąd pojawiają się niekiedy sugestie by czytać ten tom tuż po "marsjańskim" (tj. drugim z pierwotnej serii). Ale to już sam się przekonasz :)

 

anything