Autor Wątek: Liga Niezwykłych Dżentelmenów  (Przeczytany 119023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 28, 2013, 05:01:55 pm »
Ale dlaczego Moore miałby chcieć takie coś napisać?
Takie coś, czyli coś tak dobrego. :)
Swoja drogą Czarne akta to taki mały Silmarillion świata Ligi Niezwykłych Dżentelmenów. :)

Offline HaVoK

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 28, 2013, 07:38:02 pm »
Jak dla mnie to już napisał wiele tak dobrych rzeczy w swojej karierze. Czarnych akt i Prosto z piekła czytałem, ale Strażnicy, Zagubione dziewczęta Top ten i drugi tom Lig (ten w którym mierzą się z kosmitami) to dzieła, po które będę sięgał z większą chęcią niż Silmarillion.

Offline Motyl

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 23, 2013, 08:20:12 am »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 10, 2013, 04:57:16 pm »
Jestem po lekturze "Czarnych Akt" i trzech tomów "Stulecia". Ogólne wrażenie mam takie, że dla Moore'a ważniejsza jest chyba zabawa w te przeróżne nawiązania niż jakość scenariusza. Niektóre zabiegi fabularne są za łatwiutkie, Moore w pewnych momentach wyraźnie lekceważy zarówno czytelników, jak i bohaterów (szczególnie Minę Harker). Jednak "Czarne Akta" to świetny album, a Moore stworzył w nim coś, czego nie można określić inaczej niż koronkowa robota. Ze "Stulecia" najmniej podobał mi się 1. tom, głównie z powodu niemiłosiernie zgrzytliwego, nie potrafiącego zadomowić się w komiksowej konwencji pomysłu z songami. Dwójka jest niezła, ale najlepiej wypada moim zdaniem "2009" – całkiem wciągający i ożywczo prowokacyjny tom. Osobna sprawa to zamykające każdą część "Stulecia" kawałki prozy pt. "Poddani Księżyca", oczywiście korespondujące z fabułą komiksu. Czyta się je świetnie, co w linii prostej prowadzi mnie do myśli: czy byłoby w ogóle możliwe wydanie u nas "Ligi Niezwykłych Dżentelmenów", gdyby nie przetłumaczyła ich Paulina Braiter? Śmiem wątpić! :D
I jeszcze jedno – chyba nawet w trakcie czytania "Wahadła Foucaulta" Eco nie ganiałem tak często do komputera w celu sprawdzenia szerokiego spektrum zagadnień w internecie, jak podczas lektury "Ligi". :)

Offline maximumcarnage

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 10, 2013, 06:27:53 pm »
Czy ktoś mógłby zrobić pełną listę pozycji, z którymi warto się zapoznać przed przeczytaniem Ligi? Chodzi mi o możliwość wychwycenia wszelkich kontekstów i niuansów.

fragsel

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 10, 2013, 06:36:51 pm »
Czy ktoś mógłby zrobić pełną listę pozycji, z którymi warto się zapoznać przed przeczytaniem Ligi? Chodzi mi o możliwość wychwycenia wszelkich kontekstów i niuansów.

 :lol: :lol: :lol: 10/10

za answers.com:

Cytuj
The book combines pretty much EVERY single classic book into one universe

Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_League_of_Extraordinary_Gentlemen_characters
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 06:40:42 pm wysłana przez fragsel »

Offline maximumcarnage

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 10, 2013, 06:49:13 pm »
:lol: :lol: :lol: 10/10



Rozumiem, że parafrazując klasyka "Sam z siebie się Śmiejesz". Ja jednak uważam, że w celu lepszego odbioru trzeba zgłębić niektóre pozycje. Chociażby te, które wypisał parę postów wcześniej N.N., a bez których jak widać lektura może nie dawać pełnej satysfakcji.

fragsel

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 10, 2013, 06:57:35 pm »
Chociażby te, które wypisał parę postów wcześniej N.N., a bez których jak widać lektura może nie dawać pełnej satysfakcji.

Dlatego też nic bym nie napisał jakbyś poprosił o wybór najważniejszych. Ale ty jak zwykle po całości, bez kompromisów:

Czy ktoś mógłby zrobić pełną listę pozycji, z którymi warto się zapoznać przed przeczytaniem Ligi? Chodzi mi o możliwość wychwycenia wszelkich kontekstów i niuansów.

I z tego właśnie leję. Bo to znowu znaczy, że nie czytałeś uważnie nic z tego, co tu wcześniej ludzie o tej serii pisali...

Offline maximumcarnage

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:05:08 pm »


I z tego właśnie leję.

To przestań lać, bo będzie przykry zapach. N.N. Odnosił się do "Czarnych akt". Widać nieuważnie Czytałeś.

fragsel

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:11:48 pm »
Widać nieuważnie Czytałeś.

Wcale nie czytałem (wypowiedzi N.N). Czytałem tylko twoje pytanie i to z niego się śmieję...

Offline maximumcarnage

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:15:50 pm »
Wcale nie czytałem (wypowiedzi N.N). Czytałem tylko twoje pytanie i to z niego się śmieję...

Aha, czyli Zarzucasz mi że nie czytałem innych komentarzy, mimo że sam ich nie czytałeś? Proponuję  więcej czytać, mniej się śmiać. Na razie Śmiejesz się sam z Siebie.

fragsel

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:35:36 pm »
Aha, czyli Zarzucasz mi że nie czytałem innych komentarzy, mimo że sam ich nie czytałeś?

Nigdzie nie mówiłem, że nie czytałem innych komentarzy. Nie czytałem komentarza N.N

Offline vivaadeal

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:46:55 pm »
Czy ktoś mógłby zrobić pełną listę pozycji, z którymi warto się zapoznać przed przeczytaniem Ligi? Chodzi mi o możliwość wychwycenia wszelkich kontekstów i niuansów.

Jestem na 99% pewien, że ktoś to już tu linkował, ale masz tu spis odwołań do innych dzieł zawartych jedynie w Czarnych Aktach. Wiem, że chciałeś listę co przeczytać PRZED lekturą LND, a ja wyskakuję ze stroną pełną spojlerów, ale chodzi mi raczej o pokazanie, że nie da się ogarnąć listy lektur, ot tak na szybko przed komiksem:)

http://www.enjolrasworld.com/Jess%20Nevins/Black%20Dossier/dossier.html

fragsel

  • Gość
Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:59:32 pm »
Jestem na 99% pewien, że ktoś to już tu linkował

tu macie wyjaśnione wszystkie (albo prawie wszystkie) nawiązania:
http://www.enjolrasworld.com/Jess%20Nevins/Black%20Dossier/dossier.html
Enjoy!

 :wink:

Szkołę mi woźny zamykał i nie dałem rady dokończyć zdania:

Nigdzie nie mówiłem, że nie czytałem innych komentarzy. Nie czytałem komentarza N.N

ciąg dalszy myśli:
ale ten wątek ma 20 parę stron, z czego 18 powstało zanim się przyłączyłeś do forum. Ja je przeczytałem jak się zapisałem (więc mam prawo mówić co powiiedziałem, nawet jak nie znam najnowszych wpisów) i znam Ligę, więc wiem, że to o co prosisz jest awykonalne  (i jednocześnie śmieszne, bo tak charakterystyczne dla Ciebie)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 08:07:50 pm wysłana przez fragsel »

Offline Nawimar

Odp: Liga Niezwykłych Dżentelmenów
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 12, 2013, 09:16:13 am »
Moore i O'Neill nie lenią się:
 
 http://robot6.comicbookresources.com/2013/10/cover-details-revealed-for-nemo-the-roses-of-berlin/
 
 Trochę mnie zaskoczyli, bo spodziewałem się, że historia z udziałem córki Nemo zamknie się w jednym tomie ("Heart of Ice"). Dla mnie w sumie ok. Podejrzewam, że z Orlando będzie podobnie.