trawa

Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #780 dnia: Marzec 08, 2010, 10:58:06 am »
Godai, nie strzelam focha. Ba, nawet przyjemnie mi się zrobiło, że uważnie przeczytałeś wszystkie znaki użyte w moim poście. Tyle że takie czepialstwo można kontynuować bez końca, bo przecież "z taki wypowiedziami redaktor" to ewidentny błąd, i logiczny, i gramatyczny. Raz, że brakuje literki "m"; dwa, że powinno być "w tradycyjnej prasie ZA takie wypowiedzi".

Dlatego ja jednak postuluję o przypomnieniu sobie historyjki o "kiju samobiju"  :).


Brawo, odrobiłeś lekcję z piaskownicowej przepychanki.

A teraz proponuję level hard - twoje wypowiedzi w KZ kontra moje wypowiedzi w KL. Szukamy literówek i zobaczymy, kto daje radę nie tylko na forku, gdzie się na szybko wali nieprzemyślane teksty, tylko w praktyce.

I o ile zgadzam się, że brak m, a także, co pominąłeś, brak i (jak już się czepiać, to umiejętnie), ale będę bronił frazy "z wypowiedziami" bo nie brak jej ani logiki, ani gramatyki. Może dlatego, że ja jestem ze starej szkoły, czy jakoś tak.

Czy ktoś z KZ odniesie się do zarzutu rzetelności i konieczności znajomości CAŁEGO tematu, którym się państwo dziennikarstwo zajmuje?

Dlaczego na aut? Zarzucasz mi nieprofesjonalnosc sugerujac ze nie czytalem zadnych polskich komiksow, albo ze przeczytalem tylko 1.

Patrz akapit wyżej. Dla mnie to tak, jakby Zientarski, mówiąc o samochodach z 2009 roku powiedział: "A diesle, to nie wiem, nie testowałem żadnego, diesle są dla mnie nieciekawe, nie odciskają piętna".

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #781 dnia: Marzec 08, 2010, 11:00:29 am »
Niby żaden nie odcisnął piętna



a jednak okazuje się że jeden to zrobił

världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaszcząb

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #782 dnia: Marzec 08, 2010, 11:01:45 am »
Dlaczego na aut? Zarzucasz mi nieprofesjonalnosc sugerujac ze nie czytalem zadnych polskich komiksow, albo ze przeczytalem tylko 1. Wrzucasz do jednego worka pt 'redakcja KZ' bardzo rozne osoby o zupelnie odmiennych komiksowych zainteresowaniach i profilach redakcyjnej dzialalnosci. Zapominasz, ze podsumowanie dotyczylo roku 2009, a polski rynek byl tu tylko jednym z wielu elementow (najbardziej interesujacym dla polskich tworcow niewatpliwie, ale juz niekoniecznie dla samych redaktorow, ktorzy z bogatego swiatowego komiksowego dorobku moga wybierac rzeczy wg nich najciekawsze).

Pisze osobowo, ale oczywiscie nie mam na mysli doslownie Ciebie - Kingpin, tylko kazda osobe, ktora zabrala glos w watku.


Widzisz, a ja się cały czas zwracam bezpośrednio do redaktora Mazura, a ten zamiast pogadać ze mną o Trondheimie, wymyśla mi ksywki i zasmuca Kawangardę. Czyli tak źle, i tak niedobrze.

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #783 dnia: Marzec 08, 2010, 11:02:06 am »
Godai przywołał Ojca Rene - dlaczego Szanowni Redaktorzy o nim nie napisaliście w podsumowaniu?

Bo nikt nie uznał jego komiksu za najlepszy w 2009 roku?

Ystad pisze o Bostońskich małżeństwach - dlaczego brak słowa o tym w podsumowaniu KZ?

Bo nie wypada Sylwii pisać o własnych dokonaniach?

Ja od siebie dodam np. sukces Stefańca w Brazylii. Ale o tym nikt nie słyszał, prawda?
Można było napisać że Polacy próbują robić dla amerykańców, że Kudrański, Oleksicki, Sambor

A może słyszał, tylko uważnie przeczytał nazwę kategorii?

Z podsumowania dowiedziałem się, że w polskim komiksie nic się nie dzieje.

W jaki sposób wysnułeś ten wniosek?! Ja z podsumowania dowiedziałem się że były 2 komiksy zdecydowanie warte uwagi: Łauma i Tragedyja Płocka. Akurat w Twoim przypadku nie uwierzę, że masz trudności z rozumieniem tekstu czytanego.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #784 dnia: Marzec 08, 2010, 11:03:22 am »
Bo nie wypada Sylwii pisać o własnych dokonaniach?

w takim razie co to jest ?

Cytuj
Najważniejsze komiksowe wydarzenie w kraju w roku 2009:

Sylwia Kaźmierczak: Będąc nieskromną, bo wydarzenie zaistniałe z moją pomocą - obecność komiksu lesbijskiego na poznańskim festiwalu No Women No Art. Zaskakująco duże zainteresowanie, wskazujące, że to dopiero początek. Mam nadzieję na rozwój zagadnienia na różnych festiwalach w 2010.

z resztą w zestawieniu na Komiksomanii doyczącym 2009 roku również pojawił się dokładnie taki sam głos Sylwii.
o tutaj -> http://komiksomania.pl/publicystyka/najwazniejsze-wydarzenie-komiksowe-2009-roku.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 11:07:56 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #785 dnia: Marzec 08, 2010, 11:03:58 am »
@xionc
czytam podsumowanie stworzone kolektywnie i tak je oceniam
nigdzie nie napisałem, że Ty nie czytasz a się wypowiadasz.
Nie podobają mi się konkretne wypowiedzi, które niestety odbieram jako "głos redakcji".
Więc uogólniając - podsumowanie dot. roku 2009 w komiksie polskim jest nieprofesjonalne i robi więcej szkody polskiemu komiksowi niż "Muchy".
Taka moja opinia.

@ Michał Siromski
nic na to nie poradzę, że zanim doczytam do Łaumy i Tragedyji, to mam szereg wypowiedzi, że bieda, null i nic się nie dzieje. Te wypowiedzi naprawdę robią wrażenie i jak już się ta Łauma pojawia to raczej na zasadzie "na bezrybiu i rak ryba".
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 11:13:36 am wysłana przez Kingpin »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #786 dnia: Marzec 08, 2010, 11:22:44 am »
@ Michał Siromski
nic na to nie poradzę, że zanim doczytam do Łaumy i Tragedyji, to mam szereg wypowiedzi, że bieda, null i nic się nie dzieje. Te wypowiedzi naprawdę robią wrażenie i jak już się ta Łauma pojawia to raczej na zasadzie "na bezrybiu i rak ryba".

to jest nadinterpretacja

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #787 dnia: Marzec 08, 2010, 11:23:48 am »
to jest nadinterpretacja

W żadnym wypadku. To jest w pełni uprawniony osobisty odbiór wymowy tekstu.

Offline MateuszSkutnik

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #788 dnia: Marzec 08, 2010, 11:26:48 am »
Nie wydaje wam się także, że poważna redakcja zajmująca się czymś MUSI mieć opinię na temat lokalnego rynku?

To trochę tak, jakby europoseł powiedział "W Polsce? Nie wiem, co w Polsce, po staremu, słabo. Mnie Bruksela tylko interesuje, polska polityka jest za kiepska, żeby ją uraczyć uwagą".


wydaje mi się że to jest wypowiedź która uderzyła w samo sedno "konfliktu". I wyjaśnia dokładnie w pełnej rozciągłości o co chodziło od początku.

Czapka z głowy.

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #789 dnia: Marzec 08, 2010, 11:32:47 am »
w takim razie co to jest ?

z resztą w zestawieniu na Komiksomanii doyczącym 2009 roku również pojawił się dokładnie taki sam głos Sylwii.
o tutaj -> http://komiksomania.pl/publicystyka/najwazniejsze-wydarzenie-komiksowe-2009-roku.html

Faktycznie, moje przeoczenie, cofam ten argument.

Karolu i Kingpinie

to co teraz piszecie brzmi jednak nieco inaczej, niż to co pisaliście wcześniej. Osobiście cenię sobie bardzo Wasze zdania, osobiście też nigdy nie uchylam się przed krytyką. Ważne jednak, żeby była wyrażona w wyważonej formie, bez złośliwości.Nie wypieramy się tego co znalazło się w KZ i rozumiem, że każda z zawartych tam opinii rzutuje na nas wszystkich (nawet jesli sami mamy inne zdanie). Zawsze jednak buntuję się kiedy ktoś w sposób nieuzasadniony generalizuje i twierdzi że nieczytamy, skoro to nie prawda.
Tak czy inaczej wierzę, że z tej dyskusji wynikniwe coś konstruktywnego, co sprawi że KZ będzie jeszcze lepszy (dla jednych) albo mniej gorszy (dla innych).

Karolu na marginesie, co takiego kompromitującego padło w KZ nt Trondheima.

Godai, ja mogę się odnieść: uważam, że redaktor polskiego magazynu komiksowego powinien znać polski komiks.
  
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #790 dnia: Marzec 08, 2010, 11:33:06 am »
Miałam nie dać się wciągnąć w tą pseudodyskusję, ale jak widać tak się nie da.

Ystad, czy naprawdę nie widzisz różnicy między Bostońskimi a festiwalem NWNA? Czy to tak bardzo skomplikowane dla Ciebie?

Nie zamierzałam zamieszczać Bostońskich jako najlepszego komiksu bo:
1. ja go wydałam (i w przeciwieństwie do Ciebie nie uprawiam polityki chwalenia tego co przeze mnie wydane/narysowane)
2. ci nieliczni, którzy mieli okazje uczestniczyć w spotkaniach odnośnie kulis powstania Bostońskich, znają moje nastawienie

Panele queerowe na NWNA to początek czegoś ważnego, pewna zmiana festiwalowych przyzwyczajeń, pewne zjawisko jakie od końcówki zeszłego roku na stałe zagości na różnych imprezach. W 2010 roku szykują się kolejne, ale z powodów oczywistych, narazie nie mogę zdradzić na jakich. Dla mnie, z pkt widzenia moich zainteresowań, jest to zjawisko bardzo istotne i w zasadzie najważniejsza rzecz jaka zdarzyła się w 2009. I tak miałam w tym swój udział (zanzaczony we wpisie), o którym oczywiście mogłam nie pisać, ale wówczas znając realia tego forum z kolei byłabym posądzona o "trzecioosobowe" mizianie pytką. Dla mnie wszystko w tym KZetowym wpisie jest jasne, mój udział w imprezie to tylko element całości. Nie uzurpowałam sobie rpawa do całości i chwalenia się tym. Tak naprawdę gdyby nie organizatorki NWNA, to nic takiego jak les panele nie miałoby miejsca. I to dzięki nim, otworzyły się pewne drzwi.
Ystad, jak zwykle czepialstwo "z dupy".

Dla mnie to tyle jeśli chodzi o posty w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 11:36:58 am wysłana przez Louise »

Offline MateuszSkutnik

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #791 dnia: Marzec 08, 2010, 11:37:57 am »
Karolu na marginesie, co takiego kompromitującego padło w KZ nt Trondheima.

>>>

Cytuj
Największe rozczarowanie roku 2009:
Przemysław Mazur: Nie tyle rozczarowanie, co raczej "wtopa roku". Lewis Trondheim i cała jego "twórczość"...

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #792 dnia: Marzec 08, 2010, 11:38:22 am »
Godai, ja mogę się odnieść: uważam, że redaktor polskiego magazynu komiksowego powinien znać polski komiks.

Dziękuję. To już coś.

Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #793 dnia: Marzec 08, 2010, 11:41:21 am »

Mateuszu, ale co kompromitującego jest w tej opinii??
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Julek_

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #794 dnia: Marzec 08, 2010, 11:41:58 am »
Dziękuję. To już coś.

Godai mnie uprzedził.