Autor Wątek: Świadome śnienie...  (Przeczytany 15798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujtehacjusz

Świadome śnienie...
« dnia: Listopad 18, 2004, 06:11:38 pm »
W jednym z topicow czytalem wielokrotnie o swiadomym snieniu. Ciekawi mnie to. Chcialbym tego sprobowac. To moze byc ciekawe doswiadczenie. No i tu zaczynaja sie schody... Nie wiem na czym to dokladnie polega i jak sie do tego zabrac. I czy kazdy moze swiadomie snic? Pomozcie forumowicze!

Offline Ankarah

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2004, 12:11:47 pm »
Witam serdecznie!

Świadomie Śnienie to chyba jedna z najwspanialszych rzeczy jakich doświadczyc może człowiek.

Noc w noc snimy, bez względu czy pamiętamy nasze sny czy nie. Lacze jednak spedzamy na marzeniach sennych okolo 5 lat swojego zycia... To bardzo duzo czasu, ktorego hanba jest marnowanie.

Jest wiele stron z których mozna dowiedziec sie niejednego o Świadomych Snach. Osobiście polecam serwis: http://www.astraldynamics.pl,na którym się niemalze wychowałam.  

Z własnego doświadczenie wiem ze jest to wspaniala sparwa i warto poswiecic nieco czasu na rzecz tych 4-5 lat...

Pisac mozna by duzo, na razie jednak polecam tą stronke^^^. W razie pytań zapraszam na gg: 4772270

Offline wujtehacjusz

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2004, 04:51:04 pm »
Dzieki za link. W razie jakbym mial jakies pytania to napewno napisze. Do moderatorow: temat mozna zamknac.

Offline samowiła

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2005, 05:59:45 pm »
Zanim ktoś zamknie to ja jeszcze zapytam.
Czytaliście może "Legendę" Ziemiańskiego? Czy naprawdę możliwe jest świadome śnienie z wykorzystaniem takiej czerwonej diody przyklejonej w kąciku oka?
Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów

Offline wujtehacjusz

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2005, 11:27:22 pm »
Nie czytałem, ale jestem ciekawy o co chodzi ;) Może przytoczysz nam maluczkim jakis fragmencik??? :P

Offline Jimmy

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2005, 11:58:00 am »
"Legendy" nie pamietam zbyt dobrze,ale Ziemianski zaprezentowal tez felieton na ten temat w ktoryms ze starszych numerow Science-Fiction...

Offline samowiła

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2005, 04:25:44 pm »
Chętnie przytoczę, choć nie dosłownie, bo niestety pożyczyłam "Zapach Szkła". Więc cała sprawa polegała na tym, że przy odpowiedniej aparaturze, wielu ludzi miało ten sam powtarzający się sen: zlecano im misję - mieli dotrzeć do zasypanego ziemią Wrocławia i wypełnić tam pewne zadania. Większości z nich się nie udało, dopiero jeden z głównych bohaterów - pracownik Instytu Snu w serii snów pokonuje kolejne trudności w śnionym świecie (który zresztą okazuję się światem równoległym, a w dodatku silnie połączonym z naszym).

Dochodząc do sedna: Aby nie zapomnieć, że to co przeżywa jest tylko snem (a wszystko, przez co przechodzi jest niezwykle realne), zasypiając przyczepia sobie do kącika oka czerwoną diodę migającą w równych odstępach czasu. W ten sposób chodząc po podziemnym Wrocławiu cały czas widzi na skraju pola widzenia czerwone pulsujące światło, które przypomina mu, że wszystko jest tylko senną wizją.

Opowiadanie jest naprawdę świetne, trudno je opowiedzieć, natomiat absolutnie warto przeczytać!

I czy możliwe jest widzenie we śnie światła, które miga na jawie?
Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów

Offline Sztormcia

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2005, 07:56:12 pm »
Widzenie swiatła? Jak najbardziej.
Tobie się nigdy nie zdarzyło, że w twoj sen wplatał się dzwoniący telefon, dzwonek do drzwi, błyski błyskawic, czy krzyk kogos kto cie budzi?
To się zdarza nagminnie.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Świadome śnienie...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2005, 10:22:18 pm »
Budzik zdarzył mi się parę razy. I było to uczucie cholernie nieprzyjemne. Już wolę dźwięk budzika w rzeczywistości.
A światło? Miałem kiedyś dziwny efekt: odniosłem wrażenie, że po prostu nagle coś w obrazie się rozświetliło, a kolory trochę wyblakły.

Offline samowiła

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2005, 10:31:44 am »
No tak, ale budzik czy telefon w końcu nas budzą, a takie światełko pulsujące przez parę godzin i niewyrywające ze snu? Może to musi być jakaś odpowiednia moc i częstotliwośc...
Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów

Offline Sztormcia

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2005, 09:39:07 pm »
Przecierz są i dzwięki i obrazy, ktore nie wyrywają ze snu. Moga snic ci sie grzmoty, albo podobne dzwieki, a rono możesz sie dowiedziec, ze w nocy naparwde byla burza.
Czasami mozna nawet zmienic łóżko i nic nie zauwazyc, aż do rana. Miałam taki przypadek:)

Offline oneiromancer

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2005, 07:05:34 pm »
ale czy aby napewno możliwe jest odbieranie takich bodżców podczas fazy REM, podczas której się sni? pozdrawiam :)

Offline Sztormcia

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2005, 04:40:57 pm »
Skoro dzwieki i obrazy wplatają się w sny to najwyraźniej dzieje się to wlasnie w fazie REM, bo poza nia snów raczej nie ma.

Offline wujtehacjusz

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2005, 11:06:21 pm »
Mi się nagminnie zdarza zmienianie miejsca pobytu przez sen... Najczęściej budzę się na drugim końcu domu. Czasem nawet ubrany :P

Co do tego światełka to wątpię by była potrzebna jakaś tam częstotliwość  siła światła. Tylko nie może być za mocne i szybkie. Rytm może być w miarę dowolny. Wydaje mi się, że mądrze by było uzależnić rytm od naszego oddechu lub serca.

Offline samowiła

Świadome śnienie...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2005, 07:26:26 pm »
Ja kiedyś wzięłam przez sen kołdrę i poszłam spać do wanny.
Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów

 

anything