Autor Wątek: Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów  (Przeczytany 73601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« dnia: Listopad 28, 2004, 07:04:53 pm »
Postanowiłem ostatecznie pożegnać się z postaciami Nerwosolka i Entomologii, a także z Praktycznym Panem. W związku z tym zamierzam wydać dwa, LIMITOWANE, NUMEROWANE albumy będące zakończeniem przygód tych moich bohaterów. Nakład każdego z albumów TYLKO 550 sztuk. Albumy wydane w twardych okładkach, objętości około 70 stron, zawierałyby oprócz 46 stron NOWYCH historyjek, także wszystkie materiały dotąd niepublikowane, związane z tymi postaciami.
Jeśli chodzi o Nerwosolka byłyby to pierwsze plansze, które rysowałem do pisma "Alfa" oraz pierwsze wersje tych postaci. Znajdą się tu też reprodukcje wersji Nerwosolka rysowane do "TIN TINA", plansze publikowane w "ŚM", ale niepublikowane w żadnym z albumów. Dodatkowo do każdego albumu bedzie dołączona płyta CD z dwoma krótkimi filmikami animowanymi z tymi postaciami, zrealizowanymi 20 lat temu. Do albumów dodana też będzie cała masa druków lub odbitek xero, niepublikowanych szkiców do różnych komiksowych postaci oraz ORYGINALNE, czyli wykonane moją ręką i moim ołówkiem wstępne projekty plansz. Znajdą się tu nawet reprodukcje rysunków, które robiłem zaczynając pracę w tygodniku "Przyjaciółka" 35 lat temu, lub tzw. rysunki - okienka z winiet "Świata Młodych".
KAŻDY z nabywców otrzyma ode mnie w swoim albumie osobistą dedykację imienną, jeśli będzie nią zainteresowany. Jeśli zakupu dokona księgarnia komiksowa, siłą rzeczy trzeba będzie się do mnie osobiście zwrócić po autograf.
Dla pierwszych trzydziestu osób dodam własnoręcznie narysowany kolorowy rysunek. Zapewniam także, że nie będzie już NIGDY WIĘCEJ ŻADNYCH wznowień powyższych wydań. Chcę, aby to nie były takie zwykłe albumy, ale miały bardziej osobisty charakter. Sam zamierzam je zaprojektować od strony graficznej i pokazać w nim różne moje prace. Chcę opublikować też nieco osobistych wspomnień z mojej młodości chmurnej i durnej. Oczywiście inne wspomnienia w Nerwosolku, a inne w albumie dla dorosłych. W albumie Praktyczny Pan znalazłyby się anegdoty z okresu błędów i wypaczeń w moim życiu czyli tzw. NIEMORALNE opowieści PLUS TAKOWEŻ RYSUNKI.
Na każdy album jako znak rozpoznawczy serii będzie naklejona replika (pieniążka) Złotego Medalu jaki otrzymałem na Festiwalu komiksowym w Belgii.

Cena takiego albumu wynosiłaby 190 zł, gdyż przy tak małym nakładzie koszty jego produkcji, nagranie płyt, wyprodukowanie dodatków wzrastają w postępie arytmetycznym.
Jeśli otrzymam pozytywny odzew, pierwszy z albumów byłby gotowy do końca przyszłego roku. Jeśli przedsięwzięcie się to powiedzie w taki sam sposób pożegnam się z postaciami Bąbelka i Kudłaczka.
Osoby zainteresowane proszę o odzew i opinię, a ewentualną korespondencję proszę kierować na mój adres internetowy: burp@hot.pl
Przyjmę też wszystkie (krytyczne lub nie) opinie na forum internetowym. Na podstawie ich wyników podejmę decyzje związane z powyższym projektem. Będzie to pewnego rodzaju moje pożegnanie z rynkiem komiksowym.

Zdrowia życzę.
Tadeusz Baranowski.

***********************

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

CD Jack
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline pookie

Re: Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2004, 07:21:14 pm »
Cytat: "CD Jack"
Będzie to pewnego rodzaju moje pożegnanie z rynkiem komiksowym.


Wieka szkoda...
 for Pookie

Offline diefarbe

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2004, 07:34:16 pm »
Wielka, wielka szkoda.
W imię swego dzieciństwa połasiłbym się na takie publikacje mimo ceny (jakoś się uzbiera).
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline JANKE'S

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2004, 08:20:14 pm »
190 zł za ok 70 stron ?... to ja przepraszam, nie łapię się. na komiksy wydaje dość duzo, bardzo lubie komiksy pana baranowskiego bo też mam miłe wspomnienia z dzieciństwa ale dla mnie jest pewna granica...
i co to za pomysł ze nie bedzie już NIGDY WIECEJ ŻADNYCH wznowień? zgadzam sie na krótkie limitowane ekskluzywne wydania ale z zachowaniem mozliwosci wydań tańszych "gorszych" dla tych mniej zamożnych. moze na zachodzie takie pomysły nie sa czymś niezwykłym ale ja bym nie chciał tego u nas.
mam nadzieje ze ten pomysł nie przejdzie a wspomniane komiksy będą jednak wydane ale w cenie bardziej przystepnej dla ludu.

w trochę "niepokojącym" kierunku zaczyna u nas podążać rynek komiksowy.

Offline Macias

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2004, 08:27:12 pm »
naklad o polowe mniejszy niz przecietnego komixu z mandry,czy egmontu plus cd-i nagle 190? no kurde balans, rozumiem,ze pewnie dojda inne dodatkowe koszta ale mimo wszystko jakos sporawa ta cena.
dobrze,ze fanem baranowskiego nie jestem,bo bym mial zagwostke

Anonymous

  • Gość
Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2004, 08:58:47 pm »
jak będzie skórzana okładka z metalowymi okuciami to biorę za 190 zł, jak nie to co najwyżej za 99 zł mógłbym się skusić.

Anonymous

  • Gość
Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2004, 09:07:43 pm »
jestem zainteresowany
drogo
400 bez mala za calosc ale
zarowno autor jak i postacie to legenda
choc zamaist praktycznego pana wolalbym kudlaczka i bombelka

Offline Jaszcząb

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2004, 07:59:48 am »
Rzeczywiście jest drogo. Niestety nie na moją kieszeń. A szkoda bo ja w przeciwieństwie do Maciasa jestem fanem Baranowskiego. Te dodatki zapowidają się ciekawie. Niepublikowane komiksy niemniej. Szkoda. Nie na moją chamską kieszeń.

Offline graves

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2004, 08:41:38 am »
Na razie jestem zainteresowany, chociaż wolałbym taniej ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JANKE'S

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2004, 09:35:15 am »
Cytat: "graves"
Na razie jestem zainteresowany, chociaż wolałbym taniej ;)
graves, ty burżuju !!!

Offline radekk

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2004, 09:37:00 am »
POdobnie jak graves.
Interesujace sa dodatki, np: oryginalne projekty plansz.

Offline LOGAN

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2004, 09:39:24 am »
Na Nerwosolka pewnie się skuszę choć fakt cena zabójcza więc dlatego też odpuszczę sobie Praktycznego Pana mimo zapowiedzi rysunków o charakterze mocno erotycznym deczko Pan Baranowski przesadził z ceną.

Offline nori

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2004, 11:20:16 am »
powtorze za innymi:
tez jestem zainteresowany, chociaz cena zabojcza....
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Brychu

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2004, 04:45:51 pm »
Ja rowniez bylbym chetny zakupic pomimo ceny.

Offline turucorp

Oferta Baranowskiego dla kolekcjonerów
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2004, 06:49:21 pm »
hm, szybka kalkulacja;
70 stron w pelnym kolorze i w nakladzie 500 egz.- okolo 40 pln (max)
twarda okladka w kolorze- 3pln
CD, tloczenie+okladka - 5 pln
naklejka- 1 pln
koszt przesylki- 10  pln
przyzwoita cena w tej sytuacji to 100 pln
bardzo zawyzona cena- 150 pln
190 pln to nie wiem jakim cudem :?

 

anything