Autor Wątek: Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje  (Przeczytany 52960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« dnia: Grudzień 15, 2004, 06:53:13 pm »
Nowy Harry Potter? Na zachodzie wielki hit, a co u nas?

Na początek proponujemy wam:
Informacje o książce:tutaj
Fragment 1 - Prolog:tutaj
Fragment 2 - Dar Losu:tutaj
Fragment 3 - Lot Przeznaczenia:tutaj
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Solitaire

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2004, 09:54:00 pm »
Może ja się starzeję już, ale cieniutkie toto się wydaje.
Bardzo zły Cień, bardzo piękne elfy... Ratunku... :doubt:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Lessa

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2004, 07:34:23 pm »
no jakby nie bylo jest to ksiazka dla dzieci i napisana przez dziecko
szystkim samobójcom mówimy stanowsze NIE

Offline Nyala

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2004, 08:14:33 pm »
Czytałam fragment w SF. Nie jestem zachwycona - sztampa i tyle. Poza tym reklamowanie 15-latka jako nowego objawienia jest dla mnie lekkim przegięciem. Nawet niespecjalnie dobrze mi się czytało - dobrze, ze to taki krótki kawałek w SF był...

U nas pewnie przy dużej reklamie też będzie jakiś tam hit, choć czy słusznie - to już inna rzecz. Ja tam nie jestem targetem, i nie jestem też specjalnie zainteresowana bycia nim  :?
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Simon Erinaceus

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2004, 09:08:49 pm »
Po przeczytaniu fragmentów mogę powiedzieć, że szkoda by mi było czasu na taką lekturę. Nie zdzierżył bym przesadnie dokładnych opisów rodem z czytadeł z serii typu Baldurs Gate.
 Jedno trzeba przyznać, że Christopher Paolini zasługuje na pochwałę z tego względu, że w wieku 15 lat maił chęć pisać(a to przecież nie łatwe zajęcie). Trudno również oczekiwać by człowiek w tym wieku napisał coś dla co było by ciekawe dla starszych bardziej dojrzałych czytelników (choć ludzie którzy ogólnie mało czytają mogli by ten utwór pozytywnie odebrać – bo się „łatwo” czyta :) )
Jest to książka zdecydowanie dla młodego odbiorcy który mało czytał i łatwo go zadowolić. Najprawdopodobniej nadała by się dla mej 9 letniej siostry jako preludium do bardziej ambitnych dzieł.
--
Ogień nigdy nie umiera sam.

Offline smiglowa

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2004, 01:08:32 pm »
To chyba nie jest książka dla dzieci - upewniłam się czytając zapowiedź w podanym linku. To jest bestseller fantasy, a pytanie brzmi: czy na miarę Tolkiena?  :roll:
W informacjach o książce napisano, że to ma być "pierwsza część trylogii fantasy nowej generacji". Co to znaczy "nowej generacji'?????
Przeczytałam, pachnie bajkową klasyką. To co zawsze, podane tak jak zawsze. Będzie kolejny cykl i znowu tylko wytrwali dotrwają do końca (chociaż zapowiadane jest jako trylogia, więc może się uda).
Ja już z tego typu powieści wyrosłam, chociaż czasem zdarza mi się do nich wracać... Nie zarzekam się, że nie sięgnę.

Offline andp84

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2005, 05:36:51 pm »
Czytałem fragmenty opublikowane w SF - Rzeczywiście, wygląda, że to zwykłe, przeciętne fantasy głównie dla młodszego czytelnika. Tylko, że jest lepszym marketingowo towarem - można promować autora jako "cudowne dziecko", i wiele osób może kupić książke z ciekawości.

Offline zompi

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2005, 03:04:04 pm »
Wnioskując z fragmentów, to zwykłe opowiadanko... sam takie pisze :)
Ale mały klimacik... jakieś sensowne założenie, fabułka.
Nie jest to totalne dno, ale i nie wielki przebój.
Ale o tym dowiemy się kilka dni po premierze...
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Nyala

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2005, 07:44:45 pm »
Sprzedać można wszystko.

U nas potencjalni odbiorcy to młodzi czekający na nowego HP. "Eragon" idealnie się wstrzeliwuje w czas oczekiwania na tom szósty (który u nas pojawi sie dopiero w 2006). Nie tylko "Eragon" stał się w tym przypadku substytutem lub alternatywą, ale także inne tytuły przeznaczone dla młodszego odbiorcy (których teraz pojawia się u nas na rynku naprawdę sporo). HP odblokował u nas rynek dla tego właśnie targetu. Jest to na pewno pozytywne. Drażni mnie tylko ten szum wokół "Eragona", że to taki bestseller (ulubione słowo mediów). Bestseller bestsellerem, ale przełom to to nie jest na pewno.

Czekam jednak z zainteresowaniem na opinie ludzi, którzy to przeczytali. Wyrobiłam sobie opinię po fragmencie w SF, ale tylko krowa nie zmienia zdania.
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline śmigło

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2005, 11:12:52 am »
Cytuj
Jedno trzeba przyznać, że Christopher Paolini zasługuje na pochwałę z tego względu, że w wieku 15 lat maił chęć pisać(a to przecież nie łatwe zajęcie).

 jean arthur rimbaud - pisal do 20 roku zycia... porownywac wartosci dziel obu chyba nie trzeba.
 
a w ogole to bym sie nie zdiwil gdyby ta ksiazeczke napisal mu ktos inny, a cala historia z bestsellerem napisanym przez 15latka byla tylko sprytnym zabiegiem marketingowym. ot to komercyjny syf jakich wiele, entuzjazm wsrod 9latkow opadnie a pozniej strony tej powiesci beda sluzyly tylko do podcierania d..y. oby jak najmniej takich "dziel". wystarczy juz chory portier, ktorym nie wiem czemu podniecaja sie tez dorosli - moze nie siegneli nigdy po nic bardziej ambitnego niz program telewizyjny/trylogia ku pokrzepieniu serc, i widzac wesolego kujona usmiechajacego sie z kazdej polki w hipermarkecie postanowili sprawdzic, dlaczego ich dziecko woli Platki Sniadaniowe Potter od Tradycyjnych Kukurydzianych.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Zibi

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2005, 03:20:17 pm »
Cytat: "śmigło"
[...]nie wiem czemu podniecaja sie tez dorosli[...]

A czytales? :badgrin:

Offline śmigło

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2005, 03:49:47 pm »
probowalem, i po polsku i w oryginale, i ani tu ani tu nie oparlem sie wrazeniu nudy i wyjatkowej naiwnosci tego "bestselleru". a zaczalem dopiero po tym jak obejrzalem (to za duzo powiedziane, bo mimo moich usilnych staran nie udalo mi sie dotrwac do konca) ostatnia kinowa czesc przygod portiera, ktora to podobo byla najbardziej mroczna i dojrzala ze wszystkich. rozumiem, ze to ksiazka dla dzieci, ale moim zdaniem tylko i wylacznie dla dzieci, zwlaszcza tych, zyjacych w cieniu mediow (czyt. ofiar reklamy). mnie jako doroslego odbiorce najzwyczajniej harry znudzil, stad moje zdziwienie skad tak wysokie notowania tej powiesci? zwale to na agresywna reklame kierowana glownie w nieswiadome tego dzieciaki.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Solitaire

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2005, 09:00:11 pm »
Cytat: "śmigło"
moze nie siegneli nigdy po nic bardziej ambitnego niz program telewizyjny/trylogia ku pokrzepieniu serc

Fantastykę zbluzgaj całą, ale Mistrza w pokoju ostaw. :x
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline śmigło

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2005, 08:43:43 am »
czy ja cos zlego na henka napisalem - po prostu posluzylem sie przykladem.
wiekszosc rodakow miala chociaz pobiezna stycznosc z proza sienkiewicza,
podobnie jak z programem telewizyjnym. wiadomo, nie kazdy przebrnal i docenil,
no ale rzadko kto nie zna. i tylko o masowke mi chodzilo. nic personalnego,
bo sam np. "krzyzakow" lubie. kazdy kiedys chociaz probowal
chodzic do szkoly i liste lektur widzial.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Solitaire

Christopher Paolini - Eragon/Najstarszy i ich ekranizacje
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2005, 08:52:03 pm »
Cytat: "śmigło"
czy ja cos zlego na henka napisalem - po prostu posluzylem sie przykladem.

A to przepraszam... :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

 

anything