trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 802173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2760 dnia: Styczeń 15, 2019, 04:15:40 pm »
Pytanie o komiksowych superbohaterów, ale w wydaniu filmowym. Jest jakiś portal lub blog, najlepiej w języku polskim, na którym można śledzić informacje o nowościach i zapowiedziach superbohaterskich ANIMOWANYCH filmów i seriali?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2761 dnia: Styczeń 15, 2019, 04:33:20 pm »
naekranie.pl
Owszem, nowinki na temat animowanych seriali superbohaterskich są jedynie kroplą w morzu tego portalu, ale regularne przeglądanie aktualności sprawi, że będziesz na bieżąco w tym temacie.

endriu84

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2762 dnia: Styczeń 15, 2019, 06:47:59 pm »
To ja poproszę coś godnego polecenia z zagranicznych mediów ;-)

naekranie odradzam - ostatnimi laty zaczęły tam pisać małolaty, ktore lepiej realizowałyby się na stronach plotkarskolubnych. Oprocz kilku dobrych recenzentow (ktorzy się jeszcze ostali), większosc tekstow to kopiuj/wklej z j. angielskiego na niskim poziomie edytorskim, często z błędami w tłumaczeniu okraszonymi semantycznym nonsensem i prywatą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2019, 11:53:29 pm wysłana przez endriu84 »

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2763 dnia: Styczeń 15, 2019, 07:20:45 pm »
Ale jeśli chodzi o nowości i zapowiedzi to na wszystkich portalach jest kopiuj/wklej gdyż ciężko coś autorskiego napisać w suchym newsie, że dano zielone światło na produkcję serialu xyz.

Offline laf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2764 dnia: Styczeń 16, 2019, 10:32:30 am »
Pytanie o komiksowych superbohaterów, ale w wydaniu filmowym. Jest jakiś portal lub blog, najlepiej w języku polskim, na którym można śledzić informacje o nowościach i zapowiedziach superbohaterskich ANIMOWANYCH filmów i seriali?
Filmożercy mają sporo ciekawych informacji na temat filmowego świata superbohaterskiego, choć nie wiem jak to odnosi się do animacji. Proponuję sprawdzić ten portal.

Offline nori

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2765 dnia: Styczeń 16, 2019, 01:33:00 pm »
Dzięki Panowie, na portale w stylu filmożercy i naekranie zaglądam regularnie, niestety, różnie tam z informacjami bywa, dlatego szukam czy przypadkiem nie ma czegoś prowadzonego przez jakiegoś maniaka. ;)Coś jak np.: dcmaniak, w odniesieniu do uniwersum DC.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2766 dnia: Marzec 01, 2019, 10:04:20 pm »
https://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-illustrated-by-neal-adams-2004/batman-illustrated-by-neal-adams-vol-2-0
https://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-by-neal-adams-2018/batman-by-neal-adams-book-two

Czy ktoś wie czy to są dwa różne komiksy czy drugi to wznowienie pierwszego i jest błąd w opisie zeszytów. Z opisu wynika, że różne ale w pierwszych tomach zawartość się pokrywała.

Offline Filipowsky

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2767 dnia: Sierpień 21, 2020, 07:14:30 pm »
witam ,to moj pierwszy post na tym forum poniewaz rozwazam powrot  do hobby po ponad 10 a nawet 20 latach wiec jesli wydaje sie to pytanie glupie prosze  o wyrozumialosc .Mianowicie kiedys bylem zapalonym fanem komiksow Spawna ,mozna powiedziec ,ze komiksem interesowalem sie od samego poczatku gdy tm semic je wydawal i kupowalem wszelkie pozycje (a raczej babcia i rodzice :P) ale gdy w Polsce pojawil sie Spawn reszta booksow z marvela czy dc stala sie juz tylko dodatkiem .Ostatnio z  ciekawosci znow troche zainteresowalem sie tematem ,podczas wyjazdu kupilem na telefon Dark Ages i Spawn z Witchblade i chyba znowu mnie wciagnelo .Widzialem ,ze Spawnow w stanach jest juz ponad 300 zeszytow i chcialbym sie dowiedziec czy ktos moze mi powiedziec czy taka kolekcje da sie kupic gdzies za jednym razem ,czy sa jakies strony gdzie moge tego szukac najchetniej w jednym kawalku i * moze ktos sie orientuje ) jaki moglby byc koszt calej takiej kolekcji lub jakies podpowiedzi ,jak to najlepiej kupic aby nie musiec sprzedac domu .Dodam ,ze moj syn dorasta i chociaz jeszcze duzo czasu przed nim bardzo chcialbym pokazac mu ta serie ktora byla dla mnie na prawde wyjatkowa .dzieki i pozdo

Offline nesumi

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2768 dnia: Wrzesień 01, 2020, 02:40:19 pm »
To forum technicznie rzecz biorąc umarło. Polecam popytać na Fejkzbuku albo konkurencyjnym forum. Ja nie odpowiem, bo znawcą tematu nie jestem. Ale są rzeczy lepsze niż Spawn w światowym komiksie.