Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 828761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isengrim

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1635 dnia: Czerwiec 05, 2008, 11:35:58 am »
Heyka !!!
natomiast bardziej mnie zastanawia to czy faktycznie pojedynczy fist nie bedzie mial dodatkowego ataku za pistolet
Z Fistami i Thunder Hammerami bedzie dokladnie tak jak z Lightning Clawami.
Cze !!!

A tak a propos - czy ktos, kto juz mial szanse obejrzec nowy Rulebook moglby wskazac, czy to konkretnie Fisty, TH i PW zostaly znerfowane, czy w ogole zeby dostac dodatkowy atak z kombinacji trzeba miec dwie takie same bronie? Bo pytanie brzmi - ile atakow ma Harlekin na nowej edycji? Oraz - czy Slugga Boyz beda sie roznic od Shoota Boyz tym, ze beda mogli brac Noba z Klawem, a poza tym beda ssac (bo jednak lepiej strzelac na 24" niz 12", kiedy sie ma tyle samo atakow)?
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1636 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:05:34 pm »
Heyka !!!
Fisty, TH i PW 
Tylko fisty i mlotki, reszta bez zmian.

a poza tym beda ssac (bo jednak lepiej strzelac na 24" niz 12", kiedy sie ma tyle samo atakow)
Shoota nie ma 24 cali zasiegu tak BTW ;)
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2008, 12:07:54 pm wysłana przez Eman »

Offline sokles

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1637 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:12:03 pm »
Heyka !!!
Fisty, TH i PW 
Tylko fisty i mlotki, reszta bez zmian.

Nie do końca...jak sie ma dwie "specjalne" bronie (np power weapon i fista) to też nie ma dodatkowego ataku nawet jak się atakuje z powerki...ale to już detal tak naprawdę.

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1638 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:16:07 pm »
Nie do końca...jak sie ma dwie "specjalne" bronie (np power weapon i fista) to też nie ma dodatkowego ataku nawet jak się atakuje z powerki...ale to już detal tak naprawdę.
Wedlug plotek - dwie rozne bronie specjalne ;) bo dwie takie same dodaja atak.
Tak po przemysleniu sprawy, to patrzac na to, jak sprzetem obwieszeni sa nowi SM/CSM, to nie bedzie to mialo az takiego znaczenia ;) w koncu kazdy SM/CSM ma teraz pistolet - tak wiec jak bedziesz mial fista i power weapona, to przy uderzaniu weaponka, jako druga bron bedzie mozna uzyc wlasnie pistola  8)
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2008, 12:22:07 pm wysłana przez Eman »

Offline Isengrim

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1639 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:20:52 pm »
Aha, bo Harlequin's Kiss nie jest bronia specjalna. Ehh, czyli jak zwykle, sa rowni i Eldarzy.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1640 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:23:09 pm »
Heyka !!!
Aha, bo Harlequin's Kiss nie jest bronia specjalna. Ehh, czyli jak zwykle, sa rowni i Eldarzy.
Jest bronia specjalna ... taka jak power weapon dajmy na to - i tak jak w przypadku power weapona, Herlaki dostaja dodatkowy atak, bo w drugiej lapie maja pistolety - ktore sa traktowane jak normalna bron do walki wrecz ...
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2008, 12:27:09 pm wysłana przez Eman »

Offline sokles

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1641 dnia: Czerwiec 05, 2008, 12:41:59 pm »
Wedlug plotek - dwie rozne bronie specjalne ;) bo dwie takie same dodaja atak.

No o to mi chodziło 8)


Tak po przemysleniu sprawy, to patrzac na to, jak sprzetem obwieszeni sa nowi SM/CSM, to nie bedzie to mialo az takiego znaczenia ;) w koncu kazdy SM/CSM ma teraz pistolet - tak wiec jak bedziesz mial fista i power weapona, to przy uderzaniu weaponka, jako druga bron bedzie mozna uzyc wlasnie pistola  8)

Dlatego mówię że detal, przynajmniej dla SM, bo nie wszyscy mają "choinka mode" ;-)

Offline marcinkk

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1642 dnia: Czerwiec 05, 2008, 04:27:33 pm »
Nie do końca...jak sie ma dwie "specjalne" bronie (np power weapon i fista) to też nie ma dodatkowego ataku nawet jak się atakuje z powerki...ale to już detal tak naprawdę.
Wedlug plotek - dwie rozne bronie specjalne ;) bo dwie takie same dodaja atak.
Tak po przemysleniu sprawy, to patrzac na to, jak sprzetem obwieszeni sa nowi SM/CSM, to nie bedzie to mialo az takiego znaczenia ;) w koncu kazdy SM/CSM ma teraz pistolet - tak wiec jak bedziesz mial fista i power weapona, to przy uderzaniu weaponka, jako druga bron bedzie mozna uzyc wlasnie pistola  8)
Cze !!!

no w sumie to Eman i tak wie szybciej ale jeśli nowy kodex ma być w stylu DA/BA to o fiście i power weaponie na jednym modelu raczej będzie można pomarzyć. Jedynym wyjątkiem może być kapelan który może dokupić fista a jako PW robi u niego crozius. Serwo arm na techmarinie/serwitorze daje na razie pojedyńczy atak dodatkowy, więc też trudno by go użyć jako dodatkowego CC.

Offline MiSiU

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1643 dnia: Czerwiec 05, 2008, 04:42:07 pm »
Pozostaje Calgar  :badgrin:

Offline krawat

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1644 dnia: Czerwiec 05, 2008, 10:27:35 pm »
ja nie mam nic przeciw temu. jeszcze nigdy nie widzialem tej figurki na stole. nigdy.
ZAPINAMY

Offline Alexander

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1645 dnia: Czerwiec 05, 2008, 11:58:09 pm »
Ja widziałem Calgara na stole....,  w White Dwarfie....  :badgrin:
img]http://i51.photobucket.com/albums/f375/trump69/Other/1.jpg[/img]

Offline Zly

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1646 dnia: Czerwiec 06, 2008, 01:10:52 am »
ja nie mam nic przeciw temu. jeszcze nigdy nie widzialem tej figurki na stole. nigdy.

Jak będzie miał inva i mantle to chętnie go włoże do redeemera z termosami albo veteranami;-)
Obsługa fotograficzna imprez i uroczystości.
Portrety, plenery, fotografia reklamowa i nie tylko.
Szybko i profesjonalnie:-). Faktury Vat.
790 333 553 lub priv.

Offline Isengrim

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1647 dnia: Czerwiec 06, 2008, 07:18:03 am »
Marneusza raz wystawilem na Apokalipse. Zaboksowal Yriela na smierc!  :lol: A inva moze przeciez miec juz na aktualnym kodeksie. Nawet 4+. ;)

Mysle, ze w zwiazku z tym iz nowy Kodeks jest pisany juz pod 5 edycje, to jednak taka opcja jak para Power Fistow bedzie w nim po prostu uwzgledniona. Inna sprawa, ze zapewne bedzie kosztowac z 50 punktow, wiec naprawde pozostaje pytanie, czy bedzie sens ich uzywac na dwuwoundowym kapelutku czy librze. Podejrzewam, ze nie. :) To samo z Vet. Sgt. (BTW mam potwierdzenie ze "Nowy, Lepszy Sierzant" (GW TM&R) bedzie jedyna opcja rowniez dla Vanilla SM, tak jak BA i DA, figurki zwyklych sierzantow mozna... no mozna przekonwertowac). 30 punktow za pare Power Fistow na modelu, ktory przy nowych zasadach przydzielania ran ma szanse zginac od byle boltera...  :-?

EDIT:
Swoja droga...
Cytat: Games Workshop Online Store
The 5th edition of Warhammer 40,000 presents new rules and extensive alterations that will change the way the game plays, providing a dynamic, clean and fun rules system. As well as the latest rules, the book contains evocative new art, never-before-seen background and pages of inspirational hobby material.
A bold statement.  :D Zwlaszcza to "dynamic" (w kontekscie rzucania woundow na kazdy model oddzielnie)... W to "clean" to tez znajac macherow GW jakos trudno mi uwierzyc...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2008, 08:00:20 am wysłana przez Isengrim »
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Bartuul

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1648 dnia: Czerwiec 06, 2008, 07:55:22 am »
30 punktow za pare Power Fistow na modelu, ktory przy nowych zasadach przydzielania ran ma szanse zginac od byle boltera...  :-?
Dla mnie bomba z tym rozdzielaniem woundów. Wreszcie oddziały będą oddziałami a nie x-woundowym fistem.
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Isengrim

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1649 dnia: Czerwiec 06, 2008, 08:01:18 am »
Dla mnie bomba z tym rozdzielaniem woundów. Wreszcie oddziały będą oddziałami a nie x-woundowym fistem.

Nie mowie, ze nie, tylko mowie, ze branie pary Power Fistow bedzie nieoplacalne. :)
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

 

anything