trawa

Autor Wątek: 10 najlepszych gier RPG  (Przeczytany 44739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

10 najlepszych gier RPG
« dnia: Lipiec 21, 2007, 05:30:05 pm »
Wstyd się przyznać, ale nie grałem w prawie żadną grę RPG...
Moje pytanie do Was:

Możecie podać mi listę 10 najlepszych gier role playing w które warto zagrać na samym początku?  Mam trochę ograniczony budżet i sprzęt też nie za dobry :oops: Może to porywanie się z motyką na słońce, ale...
Czy polecacie kupić Dragon Sharda? Wiem, że wiele gier RPG jest w serii Extra Klasyka NEXT, gdzie każda kosztuje tylko 20 zł, co dla mnie, przy moich skromnych oszczędnościach jest najbardziej odpowiednie. Mam zamiar kupić sobie też Sagę Icewind Dale, która, 26. 07. 07. ma wyjść w serii Extra Klasyka GOlD, i kosztuje 25zł. Tylko czy warto?
W swojej kolekcji gier mam tylko kilka RPG:
Baldurs Gate 2
Freedom Force
Myth 3
Kotor

Pozdrawiam

Offline DARKMAN

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2007, 07:44:24 pm »
Tak gwoli scislosci - jak sie domyslam RPG tylko na PC (emulacja nie wchodzi w gre?)? I nie moga to byc jRPG?

IMHO nie mozna nazywac sie fanem RPG i nigdy nie zagrac w serie Elder Scrolls (Morrowind lub Oblivion)....
Pewnie ktos zaraz zaproponuje tez Fallout'a, ktory to jest dosc hardcorowy, ale jak sie wciagniesz to nie pozalujesz....
Osobiscie polecalbym takze System Shock'a 2 czy Deus Ex'a (prawdopodobnie raczej ciezko znalezc - chociaz zdaje sie, ze SS2 mozna legalnie sciagnac sciagnac , swoja droga mozna tam znalezc naprawde niezle perelki)

Innych jakos tak nie kojarze... Masz tez cala mase jRPG z ktorymi IMHO nalezalo by sie tez zapoznac (i.e. jak mozna mowic, ze jest sie fanem RPG jak nigdy nie sprobowalo sie jRPG, kto wie moze sie spodoba - Gambit i  FFXII)....

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Re: 10 najlepszych eRPeGów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2007, 08:59:09 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Możecie podać mi listę 10 najlepszych gier role playing w które warto zagrać na samym początku?


A czemu nie 11?
Albo nie 9?

Polecam raczej grać w jedną grę na raz.

Cytuj
Mam zamiar kupić sobie też Sagę Icewind Dale, która, 26. 07. 07. ma wyjść w serii Extra Klasyka GOlD, i kosztuje 25zł. Tylko czy warto?


Durna łupanina bez fabuły.
Jesli tego szukasz w rpg, to może Ci się spodobać.

Cytuj
W swojej kolekcji gier mam tylko kilka RPG:
Baldurs Gate 2
Freedom Force
Myth 3
Kotor


Ten Myth mnie zabił.

A w tego baldura grałeś?
A Kotora?
Jak nie, to spróbuj.

Jeśli Ci się baldur nie spodoba, to znaczy, że czyste erpegi raczej nie są dla Ciebie i chcesz czegoś innego.
Jak za mało fabuły, to weźmiesz tormenta, albo jakąś przygodówkę.
Jak za dużo fabuły a za mało wygrzewu, to weźmiesz sobie diablo albo któryś might & magic. I wtedy tez coś już będziesz wiedział.




10 gier rpg, w które warto pograć wedle ibera:
1. Baldury. Wszystkie. Ale njalepiej zaczynając od dwójki.
2. Oba Fallouty. Pierwszy bez drugiego jest za krótki, w drugim jest sporo smaczków dla weteranów jedynki.
3. System Shock2 - erpeg nietypowy, ale absolutnie boski
4. Deus Ex - poniżej SS2, bo jest gorszy. Serio.
5. Torment - też nietypowy, bo nie dość, że fabułę ma cacuśna, to i momentami jest czystą przygodówką.
6. Któryś z MIght&Magiców. Najlepiej 6 lub 7. Generalnie jak się pogra w jednego, to tak jakby grało we wszystkie. Zabawa niby monotonna, ale przecież świetna.
7. Arcanum. Choć sama gra jest trochę nieprzemyślana, to dla świata warto.
8. Niech będą KOTORy. Oba wciągają i są w sumie fajne.
9. W sumie nie wiem. Te erpegi, to gatunek dla wybrednych chyba :p
10. Albo to ja jestem jakiś nienormalny.
11. Whatever
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

***

  • Gość
10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2007, 09:37:26 pm »
Samego MM6, ani MM7 kupić chyba nie można, ale Cenega wydała nie tak dawno antologię: MM6-MM9 + jakieś mniej ambitne gierki. Tak jak napisał Iber 6 albo 7, 9 nie polecam.

ID I to sieka, w ID II jest trochę więcej fabuły (ale tylko trochę ;) Ja osobiście lubię klimat tej gry...).

Fallout? Na twoim miejscu zagrałbym trochę później.

KotOR- 1.
2 jeżeli dobrze znasz angielski.

Oblivion/Morrowind - koniecznie (ten drugi dostępny w którejś z tanich edycji za 20 zł).

Od siebie dodam jeszcze Neverwinter Nights 2.
(1 jest bardziej podobna do Icewind'a)

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2007, 10:44:48 pm »
9 might and magic jest bardzo dobra, nie jest to to samo co poprzednie, ale wole juz tak radykalna zmiane niz kontynuacje pomyslow z 8, ktora swoja droga jest najciensza z serii. 9 ma swoj urok - przede wszystkim klimat, jakiego nie bylo w ZADNEJ z poprzednich czesci, to jak odskok ze znanego z gierek rpg swiata fantasy w swiat skandynawskiej mitologii, oczywiscie troche sie zapedzilem, ale nie jest to tutaj akurat istotne. Nie polecilbym tej czesci komus kto ma 4 erpegi w domu i chce liste 10 najlepszych, ale oddac jej trzeba szacunek za innowacje - gdzie indziej zrobisz sam sobie lisza? gdzie zaczynasz od prostego wojaka czy czarodzieja by samemu dojsc do klasy specjalistycznej? gdzie masz taki KLIMAT?

a w temacie:
oblivion (morrowind jest zdecydowanie bardziej hardkorowy)
kotor - obojetnie ktory, oba deptaja krzyze
baldur 2 koniecznie
m&m 6 - jeden z najlepszych erpegow jakie powstaly, chociaz z drugiej strony lata robia swoje, dzisiej mlodziez khy khy moze miec problem z przekonaniem sie do niego, ale jak wciagnie to po wakacjach
arcanum - swietna giera, rewelacyjny klimat, mechanika fallouta, schematy broni, krasnal z karabinem

i na deser wyskocze:
blood omen, legacy of kain
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline greah

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2007, 12:52:01 am »
aż 10? chyba tyle nie będzie. fallouty, baldury, icewindy i planescape dają tylko 7 :(

Offline Niuniek

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2007, 07:16:53 am »
To dodaj jeszcze wszystkie Gothic-i.

Ja całkiem je polubiłem, choć strasznie dużo czasu wymagają na przejście.
W G3 jeszcze nie grałem, a tam sporo zmian jest. I więcej xp za questy i to już nie taki H'n'S jak G1 i G2. (bo G1 i G2 to 80% xp za potwory jest i nie to strasznie wkurza szczerze mówiąc, bo bez zabijania potworów nie da się praktycznie gry przejść)

Offline fin

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2007, 11:16:45 am »
Cytat: "Niuniek"

(bo G1 i G2 to 80% xp za potwory jest i nie to strasznie wkurza szczerze mówiąc, bo bez zabijania potworów nie da się praktycznie gry przejść)


A ile gier fantasy da sie przejsc bez zabijania potworkow?

Offline Raven

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2007, 12:11:26 pm »
Podpisuję się obiema rękami pod Baldurami, Falloutami i Tormentem. A i niewątpliwie nowe gierki- Oblivion i Neverwinter Nights 2 też są warte polecenia.

Od siebie dodam jedno: Vampire: Bloodlines.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Deytonus

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2007, 01:01:19 pm »
Dużo bicia stworków, ale miłe, ładne i fajne - Vampire The Masquerade: Redemption.
No i podpisuję się ręcamy i nogami pod tym, co napisali poprzednicy  :o

Offline Hang Man

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2007, 01:08:16 pm »
Własnie sobie uświadomiłem, że SS2 nigdy nie przeszedłem, ba! tylko przelotnie kilka razy widziałem.

Dzięki DARKMAN za linka, już zabieram się za naprawienie tego strasznego błędu. :)

Tak na marginesie: KotoR 2 zajmuje zaszczytne 4 miejsce, po kanonie typu Fallouty, Tormenty i Baldury,  Mimo sporej liniowości i czasu, w jaki można ją przejść, klimat wgniata w fotel, i jest lepszy niż w niejednym filmie Lucasa.
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Pawłow

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2007, 01:13:57 pm »
Możesz spróbować pograć w Final Fantasy 7 i 8, obie wyszły na pieca, wymagań nie mają dużych. Może być problem z dostępnością ale można poszukać na allegro. FF7 niszczy pod względem fabularnym, gra się tak jakby oglądało się dobry film czy czytało książkę. O FF8 się nie będę wypowiadał, pograłem chwilę ale odrzucił mnie dziwny system gry. Do FF7 można ściągnąć z internetu jakiś mod poprawiający trochę grafikę, nie biega sie wtedy klockiem lego, postać wygląda jak na ekranie walki.
shit happens

Offline fin

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2007, 07:32:41 pm »
Okej, czy w SS2 wychodzi się do miasta zcy tylko sie zwiedza ten statek?
Sori ze pytam, ale troche nudzi mnie sie zabijanie małpa-z-otwartymi-czaszkami i zombiaczkow z pistoletami. A, i czy jest na tym statku drugi pkt w ktorym mozna sobie dodac skille etc, oprocz tego na poczatku?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2007, 08:39:32 pm »
Jakbym miał robić prywatną listę:

1. Torment
2. Baldury
3. Fallouty
4. System Shock 1&2
5. Final Fantasy

Offline Barnie

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2007, 08:46:39 pm »
1. Saga Baldur's Gate. Lepszej fabuły (z szacunkiem dla fanów tormenta) jeszcze nie uświadczyłem.
2. Planscape: Torment - niezła fabuła, choć miejscami nieco "śpiąca" (tak, tu możecie mnie zwymyślać;))
3. Fallouty. Wszystkie. Przedstawiać nie trzeba. I choć Tactics może nie jest typowym Rpg, też warto w niego zagrać.
4. KotORy, ale to raczej dla fanów Star Warsa
5 Neverwinter Nights. Coś między Baldurem a Diablo, w sumie niezłe, dwójka nieco lepsza
6. Icewind Dale. Po zagraniu w Baldura uznasz fabułę ID za marną, ale gra się całkiem przyjemnie.
7. Gothic - specyficzny, ale porządny.
8. Seria Elders Scrolls - dla mnie troche przerost formy nad treścią, ale cóż, o gustach się nie dyskutuje;)
9. Diablo - tzw. Hack'n'Slash, mało skomplikowane, ale całkiem fajne;)
10. Arcanum - dla koneserów.

Seria Might&Magic jest mi jak na razie obca, więc się nie wypowiem.
Pozdro