Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 230571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 24, 2013, 07:54:59 pm »
A kontynuacji Y jak nie było tak nie ma, mimo, że ludzie się bardziej domagali tego, niż Koziorożca. :sad:

Oj, wydaje Ci się. Czasami tak mamy tendencję do wypaczania wyniku w kierunku tego upragnionego przez nas...
Y większość już dawno po angielsku łyknęła, a francuski to jednak dużo mniej znany język w Polsce
Ja nie czytałam Koziorożca wcale, ale jak będzie to kupię całość. Y zaś mam na półce całego wiec bym nie kupił. Ale nie wnioskuję na tej podstawie że więcej ludzi tak jak ja myśli
Cieszmy się tym co jest. Mnie np i tak na wszystko nie stać było w tym roku...

Offline Szekak

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 24, 2013, 08:01:45 pm »
Raczej mi się nie wydaje, czytałem komentarze na różnych forach i jest sporo więcej głosów za Y niż za Koziorożcem. Koziorożca nie ma po angielsku? Skąd wniosek, że "większość" łyknęła Y w innym języku? Dla mnie bezpodstawne te wnioski, szczególnie biorąc pod uwagę komentarze odnośnie kontynuacji przerwanych serii Monzoku.

Offline Tomasz 66

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 24, 2013, 08:14:37 pm »
.. jest sporo więcej głosów za Y niż za Koziorożcem...

Ktoś chce wydać jakiś komiks to od razu pojawiają się głosy ze to właśnie ten drugi jest bardziej wyczekiwany, ktoś wydaje po jednym albumie to źle bo lepszy integral, jeżeli odwrotnie to też źle itd.  :)
Ja akurat wolę Koziorożca, Y bym nie kupił

Offline Szekak

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 24, 2013, 08:19:27 pm »
No tak, ludzie np. wypytują inne wydawnictwa czy będą kontynuowali Y dlatego, że spodziewają się, że za kilka miesięcy jakieś nowe wydawnictwo pociągnie Koziorożca. Dla mnie to się kupy nie trzyma, ale ok.


Po prostu opieram się na komentarzach z różnych forów czy nawet głupiego facebooka i dzielę się smutkiem, że to Koziorożec, a nie Y, będzie kontynuowany. Koziorożca nie ruszę, natomiast za Y mógłbym założyć z góry. Zresztą, za rok czy dwa ma wejść do kin film na podstawie komiksu, więc dodatkowa promocja tytułu.


E:
No tak, trochę cicho o filmie, ale może, może. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 08:46:32 pm wysłana przez Szekak »

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 24, 2013, 08:33:04 pm »
Zresztą, za rok czy dwa ma wejść do kin film na podstawie komiksu, więc dodatkowa promocja tytułu.

Nie licz na to. Póki co nie ma nawet mowy o tym filmie, a gdzie tu premiera za rok, czy dwa.

fragsel

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 24, 2013, 09:05:20 pm »
Koziorożca nie ma po angielsku?

A jest? Jakieś namiary na sklep lub wydawcę?

A o tym filmie Y to od lekko 4 lat słyszę i nic...

Offline Szekak

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 24, 2013, 09:08:16 pm »
To ja się pytam, więc czemu ty się mnie pytasz o to samo, o co ja się pytam ciebie? :biggrin:


Co do filmu, to w styczniu czytałem, że wybrali reżysera. :cool:  Zobaczymy co to wyjdzie, ale na ten czas faktycznie wiele wskazuje na to, że nie wszystko idzie w dobrym kierunku.

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 24, 2013, 09:32:57 pm »
Przezyjemy Twoj bol Szekak.
Y jest dostepny od reki po angielsku. Koziorozec po francusku.

Pytanie do Ciebie - ktory z tych jezykow jest latwiejszy do samodzielnego ogarniecia, powszechny w obecnych czasach, uczony w prawie kazdej szkole i ktorego (chociazby podstaw) nie znac to lekki obciach?
 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Szekak

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 24, 2013, 09:39:44 pm »
Aha, czyli wydajemy te komiksy, których nie ma po angielsku. Trzeba napisać o tym do Egmontu, bo nie wiedzą co czynią. Dla mnie nie ma związku, bo ja zamawiać komiksów po angielsku nie mam zamiaru, a zamówiłbym po polsku.


Zresztą o czym tu rozmawiać. Sprawa jest prosta - chciałbym by Y zostało przejęte przez inne wydawnictwo i kontynuowane. Chciało by tego też wiele innych osób. Nie ma czego roztrząsać i o czym dyskutować, więc nie wiem po co wynajdujesz jakieś dziwne pytania, bo sprawa jest naprawdę prosta. Wiadomym jest, że są też osoby zadowolone z kontynuacji Koziorożca.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 09:50:26 pm wysłana przez Szekak »

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 24, 2013, 10:09:19 pm »
Mi chodzi o to, ze przy odrobinie dobrej woli i determinacji mozna sie tego jezyka nauczyc. O wiele latwiej i szybciej niz francuskiego.
Wtedy problem, ze wydawnictwo nie kontynuje jakiejs serii nie istnieje, bo kompletujesz ja w swoim tempie i cieszysz sie zamiast wylewac gorzkie zale na forum.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Szekak

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 24, 2013, 11:13:24 pm »
Nie wylewam gorzkich żali, bez przesady. :wink:




Co do czytania Y... raz, że nie czuję się na siłach by komfortowo mi się czytało komiks w języku angielskim, dwa, że mam taki dziwny nawyk/upodobanie/zboczenie/dziwactwo, że kupuję i czytam tylko polskie wydania komiksów. Każdego języka można się zresztą nauczyć, jak komuś zależy. Tak czy siak, pozostaje mi czekać z nadzieją, że Y się jednak jeszcze pojawi.  :cool:




Co do tego Koziorożca, to w jaki sposób łączy się z Rorkiem?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 11:20:20 pm wysłana przez Szekak »

Offline hans

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 24, 2013, 11:19:14 pm »
Dziwna jest ta tęsknota za Y - taka powszechna, ale tak naprawdę płytka. Zamówienie kolejnych tomów jest tak banalne, że czasami się zastanawiam, czy osoby narzekające na brak Y-ka, kupiłyby go, gdyby został wydany. Ktoś chce go mieć, to otwiera stronę innego sklepu niż zazwyczaj (również polskiego) i zamawia za cenę porównywalną, jaką by dał za polskie wydanie.

Tylko do tego to się sprowadza - do wklepania innego adresu w przeglądarce.

Offline Szekak

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 24, 2013, 11:22:59 pm »

Zakładając, że każdy zna doskonale język angielski i nie ma problemu z kupowaniem zagranicznych wydań - masz rację.

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 24, 2013, 11:34:53 pm »
Ja też wolę po polsku. Pamiętam jak kiedyś przejechałem się na Black Orchid i Endless Nights. Myślałem, że wciągnę to nosem, ale jak Gaiman zaczął walić staroangielskim, to wyłożyłem się jak świnia po pierwszej dawce prądu.

Offline hans

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 24, 2013, 11:41:34 pm »
Spokojnie, do Y-ka nie trzeba mieć znakomitej znajomości angielskiego. To zawodzenie za Y-kiem wobec przeszkód, jakie przed wami stoją, świetnie nadaje się do krążących swego czasu memów z serii "Problemy mieszkańców pierwszego świata" :smile:

 

anything