Autor Wątek: Bleach  (Przeczytany 560251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nathaniel

Bleach
« dnia: Październik 30, 2004, 12:07:24 pm »
powiem ze z nudow sobie obejrzalem 1 odcink animki, pozniej 2, przy 3 przestalem sie oklamywac ze to z nudow, a przy 4 stwierdzilem ze moze byc z tego serialku cos nawet fajnego (czekam na 5)... rozpoczalem poszukiwania i znalazlem (rzecz oczywista :) ) mange o tym samym tytule - z tego co widzielm na kilku obrazkach wygrzebanych na sieci, kreska jest fajna i klimacik bardziej mroczny... co z tego bedzie - zobaczymy... jak ktos juz ogladal mange niech napisze co o tym mysli...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline lucass

Bleach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2004, 12:13:53 pm »
Anime jest niezłe, ma ciekawy klimat i odpowiednie proporcje humoru/powagi. Mangi jeszcze nie widziałem, ale słyszałem opinie że anime jest bardzo dokładną adaptacją.
url=http://www.seelecouncil.com/msi][/url]
NOWY TELEDYSK!!
moja lista AMV

Offline Nathaniel

Bleach
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2004, 12:26:43 pm »
ooo... widzisz bardzo mnie to cieszy - widzialem kilka stron z pozniejszych chapterow (zasysam) i jesli podobnie bedzie w animce tooo...  :bite: ...
swoja droga rzeczywiscie humor/powaga jakos ladnie sie im zgraly... :)
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline JigoQ

Bleach
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2004, 08:47:47 pm »
Mnie się bardzo podoba =] Ciekawa fabuła fajna kreska niezła muza :) Zapowiada sie nieźle, jak narazie 10 epów ale liczę na 26 d=}

Offline Nathaniel

Bleach
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2004, 08:56:58 am »
z tego co slyszalem, ma byc nawet cos okolo 42 ep, bo trzymaja sie jak najdokladniej fabuly mangi (juz przeczytalem - naprawde fajnie narysowana)...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline JigoQ

Bleach
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2004, 12:44:51 pm »
NIe lubię jak się anime za bardzo wlecze :) najlepiej te 26 epow i jest GIT :) Bo potem zaczynaja przeciagać i tworzyć glupkowate odcinki (patrz Naruto). Wlasnie zassalem Bleach - 10 i idę oglądać d=]

Offline Nathaniel

Bleach
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2004, 08:54:28 am »
FMA mial 51 i nic sie nie dluzylo :)
zreszta w Bleach bedzie juz tylko ciekawiej :)  8)
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline JigoQ

Bleach
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2004, 08:19:46 am »
eh ale FMA to anime wszechczasów :) nie można tego tak porównywać :)

Offline Gerod

Bleach
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2004, 03:51:18 pm »
Cytuj

zreszta w Bleach bedzie juz tylko ciekawiej  



No nie wiem-póżniejsze tomy mangi to juz tylko walka,chumor gdzieś zanika :?
igdy nie odwracaj sie plecami do przeciwnosci losu(los to straszny skor...stwor i moze ci cos w nie wbic

Offline Nathaniel

Bleach
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2004, 10:18:50 am »
jak sa juz Soul Society - to fakt jest juz duzo powazniej, ale dzieja sie naprawde powazne rzeczy - ale mimo wszystko sa wciaz typowe dla Bleach'a sytuacje komiczne.
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Gerod

Bleach
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2004, 07:28:21 pm »
Owszem sa-ale jest ich duuuzo mniej :cry: (na szcescie jakosc nadrabia ilosc :D )
po za tym fabula zaczyna sluzyc pokazaniu walk :(
igdy nie odwracaj sie plecami do przeciwnosci losu(los to straszny skor...stwor i moze ci cos w nie wbic

Offline Nathaniel

Bleach
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2004, 07:41:08 am »
hmmmm.... pozwole sie niezgodzic: w koncu wyprawa do SS czemus sluzy prawda?, a ze jak sie okazalo bez walki tego nie zalatwia to jest i walka... teraz przewrotne pytanie: a czemu slyzyla fabula we wczesniejszych czesciach??
zreszta nikt nie mowil ze jest to super refleksyjno-filozoficzna animka - jest walka, jest humor, jest dramatyzm, jest troche przemyslen - jednym slowem ucziwa i dobrze zrobiona animka trzymajaca poziom...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline [id]

Bleach
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2004, 09:09:32 am »
strasznie wierną adaptacją to bym tego nie nazwała, na szczęście zmiany te są raczej kosmetyczne i służą raczej poprawieniu niedociągnięć z mangi. strasznie nie podoba mi się animacja, wygląd postaci, oraz muzyka (oprócz endingu), dlateog nie oglądam. chyba jestem po prostu zbyt przywiązana do papierowej wersji historii.

co do walk - nie ma co się dziwić, bleach to rasowy shonen, podobnie jak dragon ball czy naruto, wię współzawodnictwo i lanie się po mordach będą występowały zawsze, im dalej w las tym więcej. jeśli ktoś powyższego nie trawi , to właściwie wcale nie powinien brać się za ten tytuł. ;]
size=10]the eye of man hath not heard
the ear man hath not seen
man's hand is not able to taste
his tongue to concieve
nor his heart to report
what my dream was[/size]

Offline Nathaniel

Bleach
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2004, 10:40:20 am »
problem w tym ze manga jest czarnobiala i przez to wyglada powazniej, choc jak to widac po kolorowych okladkach lub poczatkach czapterow kolorystyka w mandze jest analogiczna do animki...
od siebie dodam ze animacja jest OK, a muza zwlaszcza to skrzypienie gdy pojawiaja sie hollowy nawet nastrojowa... ale gust to gust...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline [id]

Bleach
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 25, 2004, 11:16:33 am »
???? :D

lol, do kolorowania i chara dizajnu mam tyle, że są zbyt uproszczone. wiadomo, ze tak musi byc, ale i tak razi. może jestem zbyt wymagająca, ale razi mnie ta płaskość krajobrazu, oraz pozbawienie postaci charaklterystycznych rysów (kubo tite ma dosyć rozpoznawalny styl). niektóre przeróbki wręcz wołają o pomstę do nieba [orhime >___<.


animacja _nie_jest_ ok, podobnie jak w innych tytułach 'robionych' przez pierrot. strasznie mało klatek, tzw.'śwaatełka' i animacja ruchu moze kilka lata temu bylyby ok, ale w porownaniu do tworzonych teraz - wysiada. ja rozumiem, ze to długa seria jest, w sumie dla mniej wymagających 'oglądaczy' skierowana (nie bić. target to chłopcy w wieku lat około 13, nie oznacza to, ze nie moze sie podobac starszym, ale nie zaprzeczajmy oczywistym faktom :}), a w dodatku trzeba ją robić szybko, ale troche sie postarać chociaż mogli. nie oglądam tez po o, by oszczędzić sobie nerwów zwiąanych z efektami zmiany głównych rysowników co kilka odcinków, co tez panowie z pierrot bardzo lubią robić. :roll: muzyka jest w porządku, ale nie zapada szczególnie w pamięć, oprócz openingu i endingu nie ma utworów szczegóolnie się wyróżnaijących.

ot, może źle się wyraziłam, prostuję - muzyka i animacja na poziomie, bardzo podobna do ekranizacji innych aktualnie emitowanych serii z shonen jump, takich jak one piece czy naruto.  innymi słowy - taki se średniaczek.
size=10]the eye of man hath not heard
the ear man hath not seen
man's hand is not able to taste
his tongue to concieve
nor his heart to report
what my dream was[/size]